Vlastimil Wojnar: Musíme na tom dále pracovat!

23.08.2018 · Jakub Mikulík
Poslední zápas základní skupiny odehráli junioři ocelářů s týmem EC Red Bull Salzburg. Do poloviny zápasu byl stav nerozhodný, ale výsledné skóre dopadlo mnohem lépe pro Rakušany (1:7).

Utkání hodnotil hlavní trenér Wojnar:

“Co k tomu dodat. Teď jsme se s klukama v šatně o tom bavili. Do 50-té minuty byl stav 4:1, kde jsme měli přesilovku a několik možností dát gól. Najednou během 2-3 minut padly 3 góly po sobě. Tohle se nám v zápase teď na začátku sezóny stalo asi potřetí, takže musíme na tom dále pracovat.“

V čem byl největší problém, v obráncích nebo útočnících?

“Problém je v součinnosti celého týmů. Nebrání jenom obránci, neútočí jen útočníci. Samozřejmě gólman je součásti celého procesu. Je pravda, že na rozdíl od zápasu s Davosem dostal za stavu 1:1 laciný gól na 2:1. Následovně obránci úplně odkryli obranné pásmo, kde přehnaně couvali a dostali jsme další gól na 3:1. To si myslím bylo asi zlomové, protože za stavu 1:1 jsme dostali během dvou minut 2 góly na 3:1,“ reagoval Vlastimil Wojnar.

Příští zápas hrajete o umístění, sledovali jste potencionální soupeře?

“Sledoval jsem všechny zápasy Kunlunu i Jokeritu. V šatně jsme si říkali, že se budeme snažit vyvarovat těch chyb, které tady děláme pořád dokola.”

Bylo by vynikající kdyby jste se dostali do semifinále, ale teď hrajete o 5-8 místo. Je něco co jste před turnajem nevěděli?

“Nemyslím, že jsme něco nevěděli. Už z loňska jsme věděli, že je tady velmi silná konkurence. Samozřejmě semifinále by bylo vynikající. Teď je reálné 5-6 místo.”

Pro třinecký celek je tento turnaj obrovskou zkušeností, kde junioři mají možnost porovnat síly s těmi nejlepšími evropskými týmy! Soupeře a umístění, o které Oceláři budou hrát, se dozvíme ještě dnes večer.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary