Vít Hladonik: „Nikdo z nás nechce na Frozen Cupu zklamat.“

20.12.2018 · René Sasyn
Jména jako Hladonik či Dravecký jsou fanouškům Ocelářů dobře známá. Jejich nositelé se však v nejbližších dnech nepředstaví pouze na Spengler Cupu anebo možná také na mistrovství světa do 20 let v kanadském Vancouveru. Vidět je můžete také během třineckého vánočního Frozen Cupu.

Do startu mezinárodního turnaje šestých tříd zbývá už jen sedm dní. Přípravy vrcholí, formy týmů gradují. Pro mnohé z nich to bude možná první konfrontace s tak kvalitními soupeři z jiných zemích, kdežto někteří už si takový turnaj vyzkoušeli. Vladimír Dravecký mladší, který je synem extraligového útočníka, si už podobný turnaj vyzkoušel před dvěma roky v Rusku. Jeho kamarád Vít Hladonik, který je pro změnu bratrem dalšího extraligového forvarda Jana, dokonce loni v Praze.

Jaký cíl si kluci dáte před turnajem?

„Chceme turnaj vyhrát, nikdo z nás nechce zklamat před domácím publikem,“ odpověděl Vít Hladonik, jenž má možnost čerpat rady staršího bráchy, který letos figuruje v širší nominaci reprezentační juniorky na mistrovství světa.

Na jakého soupeře se nejvíc těšíš?

,,Těším se na každý tým, protože každý je velmi kvalitní,“ to jsou slova Vladimíra Draveckého mladšího, který zase může čerpat ve svém hokejovém vývoji rady od svého tatínka – někdejšího kapitána slovenské reprezentace.

Koho kluci tipujete na vítězství?

„Třinec!“ – ozvalo se jednohlasně. „Jak už jsem říkal, chceme vyhrát,“ - doplnil Vít Hladonik.

Budeš čerpat nějaké rady od bráchy? Přeci jen je to velká porce zápasů ve 3 dnech a tvůj bratr už s tím určitě má zkušenosti...

„Brácha je momentálně v přípravě na světový šampionát do 20 let v Kanadě, ale snad mi nějakou radu dá i tak.“

A tobě bude Vladko dávat během turnaje nějaké rady tvůj tatínek?

,,Byl bych rád, kdyby mi dal nějaké rady, které by mi pomohly.“

Pro obě budoucí naděje Ocelářů to byl s velkou pravděpodobností vůbec první rozhovor v životě. Vít Hladonik a Vladimír Dravecký mladší se se svými spoluhráči představí ve skupině A postupně proti lotyšské Rize, běloruskému Minsku a libereckým Bílým tygrům. Vyřazovací boje turnaje pak začínají 28. prosince odpoledne. Další podrobnosti najdete na oficiálním facebookovém profilu Frozen Cupu.