Věřím, že to zvládneme, hlásí Patrik Hrehorčák

02.03.2021 · Martin Stebel
Oceláři ve čtvrtek 4. března od osmnácti hodin absolvují další extraligové střetnutí. Tentokrát se představí na ledě Vervy Litvínov, kde prahnou zabojovat o Prezidentskou trofej. "Máme to ve svých rukou," tvrdí odhodlaně PATRIK HREHORČÁK.

Nedělní duel v Praze nedopadl pozitivně. Slovenský mladík bere kus viny na sebe: "Zápas jsme nezvládli kvůli našim nepřesnostem. Druhý gól beru na sebe, byla to moje chyba, skočil jsem na led v době, kdy jsem neměl. To si vyčítám. Celkově jsme ale odehráli docela slušný zápas, mělo to už v jistých směrech prvky jako v play off."

Sparta v úterý zvládla zápas na ledě Budějovic a průběžně tak poskočila na první místo. Oceláři ale rozhodně neztrácejí optimismus: "Před koncem základní části je důležité, že to máme plně ve svých rukou. Horší by bylo, pokud bychom museli čekat na klopýtnutí Sparty. Záleží teď pouze na nás, jestli to dotáhneme až k Prezidentskému poháru. Věřím, že to zvládneme."

Oceláři změří síly proti rivalovi, kterému se aktuálně daří. Verva vyhrála hned čtyřikrát v řadě: "Viděl jsem nedávný zápas Litvínova na Spartě a tam hráli výborně. Nedělali chyby, skórovali z protiútoků. Měli minimum šancí, ale byli velmi efektivní. Naposledy porazili Bolku, což je další TOP tým. Nebude to legrace. Měli bychom skórovat jako první, abychom se dostali do dobré pohody."

Severočeši se navíc v těchto dnech a týdnech mohou spolehnout na vynikajícího brankáře Denise Godlu: "Je to super brankář, byl ve slovenské reprezentaci, chytal v zahraničí, daří se mu. Nebudeme se ale koukat, kdo v litvínovské brance stojí, záleží pouze na naší střelecké formě."

V současné době Hrehorčák nastupuje převážně ve čtvrté formaci, kde má po ruce dlouholetého kolegu Miloše Romana: "Už to je mnoho let, kdy hrajeme vedle sebe. Začínali jsme spolu v mladším dorostu Třince, hráli jsme pak v juniorech. Rozumíme si na ledě i mimo něj, je to jeden z mých nejlepších kamarádů. Na ledě to je snad také vidět."