Věřili jsme, že to otočíme, říká Ondřej Kovařčík

05.02.2021 · Daniel Ježek
Byla to těžká šichta. Oceláři v Olomouci dlouho prohrávali a teprve až dvěma góly v poslední dvacetiminutovce strhli zápas na svou stranu. Vítěznou trefu si do osmačtyřicáté minuty schoval Ondřej Kovařčík, který tak napodobil svého bratra, jenž srovnával na 2:2.

Ondro, jaký byl zápas v Olomouci?

V Olomouci to nikdy není lehké, nám se tady dlouhodobě nedaří. V minulém utkání jsme zde dostali šest branek, proto jsme dnes chtěli hrát úplně jinak a poctivě. Naštěstí se nám povedlo otočit nepříznivý stav a zvítězit. Olomouc hraje hodně fyzicky, má velké a silné beky. My je musíme přehrávat hlavně pohybem a nikde se s nimi neprat. Někdy je to těžké, naštěstí tam ve třetí třetině padly dva slepené góly.

Je poznat, že je tým na vítězné vlně?

Máme v zádech šňůru vítězství, celou dobu jsme věřili, že si ty šance vytvoříme. Chodili jsme poctivě před brankáře, to se vyplatilo. Zatím panuje spokojenost, doufám, že to takhle bude dál pokračovat.

Ve třetí třetině jsi rozhodl, v první ale neproměnil dvě velké šance. Jak jsi to vše viděl?

Špágr výborně vyhrál buly a posunul puk na beka. Šel jsem se postavit před branku, viděl jsem letící puk a snažil se tam dát hokejku. Naštěstí mě to trefilo a byla z toho branka. U první neproměněné šance mi puk projel pod lopatou, asi jsem se měl více soustředit. Když jsem jel sám na brankáře, tak jsem viděl, že celou dobu stojí. Chtěl jsem to dát nahoru, gólman ale byl lepší.

Jak se ti hraje s Michaelem Špačkem?

Já si nestěžuju. Je to špičkový hráč, má na to, aby hrál v NHL. Je to výborný hokejista, má velký přehled. Je hodně silný na puku a umí skvěle připravit šance. Budu jenom rád, když s ním budu moct hrát i nadále.