Venkovní série pokračuje v Hradci, vrátí se Oceláři se třemi body?

01.10.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Oceláře v pátek čeká druhé klání ze tří venkovních duelů v řadě, Slezané zavítají do Hradce Králové. Souboj s pátého týmu tabulky s devátým začíná v hradecké Fortuna aréně v pátečních 18 hodin, podaří se hráčům s dráčkem na prsou dobýt hradeckou tvrz?

Mountfield Hradec Králové

Hradecký Mountfield zakončil loňskou sezónu na pátém místě, ve čtvrtfinále narazil na silnou Spartu. Hradečtí fanoušci sice svým choreem naznačili, že by si hradecká kočička měla se Sparťany pohrát, opak ale byl pravdou. Mountfield prohrál ve čtyřech kolech.

Kádr Mountfieldu před sezónou opustilo šest hráčů. Brankář Kantor (do VIT), obránce Mikuš Trenčín) a útočníci Mertl (Zagreb), Valcourt (USA), Skokan (Slovan) a Pospíšil (CHM). Pod Bílou věž zamířilo sedm hokejistů. Dva brankáři – Svoboda a Král, obránce Pilař a útočníci Courchaine, Ihnacak, Köhler a Bednář.

Hradečtí do nové sezóny vstoupili s cílem dostat se do play-off. V úvodním kole sice po nájezdech prohráli s Vítkovicemi, pak ale přišly dvě výhry v Olomouci a s Litvínovem. Minisérii dvou vítězství pak přerušily prohry v Liberci a po nájezdech na Spartě, v posledním kole Východočeši porazili Kometu 3:1. V tabulce tak Mountfield drží pátou příčku s jedenácti body.

“Aktuálně máme malinko problém, když vedeme, což bylo pokaždé za poslední tři zápasy. Jakmile nás soupeři začnou napadat a dostávat pod tlak, ztrácíme suverenitu a dostáváme se do zbytečně složitých situací. Zásadní management zápasu ještě musíme zlepšit, dvakrát už jsme na to doplatili. Dneska to taky bylo kostrbaté, hlavně ve druhé třetině,“ řekl Peter Draisaitl po výhře nad Kometou.

Poslední zápas Hradce Králové:
27. září: Mountfield HK – Kometa Brno 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Courchaine (Ihnačák), 11. Köhler (K. Pilař, Bednář), 48. Červený (Knotek, Bednář) – 42. Zohorna (Kováčik, Čermák).

Sestava Hradce Králové v posledním zápase: Svoboda – Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Hronek – Bednář, Knotek, Kudrna – Vantuch, Ihnačák, Courchaine – Köhler, Tvrdík, Dej – Pavlík, Troliga, Červený.

Nejzvučnější posilou Mountfieldu je jednoznačně Jaroslav Bednář. Zkušený forward přišel do Hradce s cílem pozvednout produktivitu, zatím se mu to daří. Bednář na svém kontě má sedm bodů (1+6) a je nejproduktivnějším hráčem Mountfieldu. FOTO: Stanislav Souček (www.mountfieldhk.cz).

Z kabiny Ocelářů

Ocelářům se v minulém kole nevedlo dle představ. Zápas pod Ještědem se pro svěřence trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi nevyvíjel dobře již od úvodní periody, ve které Slezané ohrozili domácího brankáře jen jedním pokusem. Liberečtí v polovině třetí třetiny odskočili na rozdíl dvou branek, ten už se Třineckým smazat nepovedlo. Trefa Davida Noska znamenala jen kosmetickou úpravu stavu, tři body zůstaly v Liberci.

”Liberec zahrál skvěle první třetinu, ta nám vůbec nevyšla. Na začátku druhé periody jsme ubránili dlouhé oslabení, čímž jsme se dostali zpátky do hry. Bohužel jsme nebyli schopní vstřelit branku, to se táhlo až do poslední části hry,“ komentoval Jiří Kalous nedělní duel. Oceláři se po šestém kole propadli na deváté místo tabulky.

Největším kamenem úrazu ve hře Ocelářů je nízká produktivita ve venkovních duelech. Kromě zápasu v Karlových Varech, kde Slezané skórovali pětkrát, se v dalších dvou duelech prosadili pokaždé pouze jednou. „Máme vyrovnanou bilanci, samozřejmě jsme chtěli, aby těch výher bylo více. Jdeme dál, pokusíme se vyhrát další zápas, aby těch výher přibývalo,“ řekl David Nosek.

Poslední zápas Třince:
27. září: Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Jonák (Lakatoš, Špaček), 46. Řepík (Birner) – 58. Nosek (Polanský).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík – Klesla "C", Nosek, Doudera M., Hrabal, Linhart, Adámek, Doudera L. – Hrňa, Kreps, Orsava – Irgl, Polanský, Dravecký – Klepiš, Plíhal, Rákos – Cienciala, Matuš, Jašek – Chmielewski.

Nejlepší střelec loňské sezóny zatím nemůže najít svou střeleckou formu. Erik Hrňa se v úvodních šesti kolech ještě netrefil, podaří se mu prosadit v duelu v Hradci? FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Naposledy se oba soupeři utkali v rámci osmačtyřicátého kola loňské sezóny. Oceláři zavítali pod Bílou věž, domů se vraceli s cenným nákladem tří bodů. Hráči s dráčkem na hrudi nedovolili domácím vstřelit ani jednu branku, sami se prosadili třikrát. Dvakrát se radoval Erik Hrňa, jednou Daniel Rákos. Slezané touto výhrou loni prolomili bilanci tří porážek v řadě, podaří se jim dostat na vítěznou vlnu i teď?

20. února 2015: Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:1, 0:0, 0:2).
Branky a nahrávky: 10. Hrňa (Š. Ružička, Kreps), 42. Hrňa (D. Nosek, Š. Ružička), 59. Rákos (Galvas).

O zápase

Hrací den: 7. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 2. října 2015, 18:00
Místo utkání: FORTUNA aréna, Hradec Králové