Vánoční sen Pavla Matěje: Debut v extralize a rozhodující gól

27.12.2021 · Adam Sušovský
Jedny z nejkrásnějších Vánoc v životě prožil třinecký junior Pavel Matěj: Vinou rozsáhlé marodky dostal v devatenácti letech na 2. svátek vánoční poprvé šanci v Tipsport extraligy, a hned při svém debutu se stal hrdinou zápasu. Dvěma výstavními nájezdy rozhodl o vítězství Ocelářů nad Kometou.

Zázraky se o Vánocích nedějí jen v pohádkách, alespoň třinecký útočník Pavel Matěj tomu bude věřit. S nadsázkou se dá říct, že jako dárek pod stromečkem našel nominaci do svého vůbec prvního zápasu v nejvyšší české soutěži. A debut to byl jako z říše snů: Devatenáctiletý junior mazáckým způsobem proměnil oba své samostatné nájezdy a jako nečekaný střelec tak rozhodl nervydrásající špíl s Kometou Brno.

První zápas v extralize, a hned vítězný gól!

Pavel Matěj byl po zápase logicky nejen v obležení gratulujících spoluhráčů, ale také přítomných novinářů. A do kamer a fotoaprátů se usmíval na celé kolo. Trošku nesměle, ale upřímně a šťastně. "Asi se na to budete muset zeptat trenéra, proč vybral zrovna mě. Přišel za mnou na střídačku a řekl, ať jdu... Trošku jsem se divil, protože v juniorce moc nájezdy neproměňuju, ale řekl jsem si, že nemám co ztratit," usmíval se Matěj po zápase, když dával novinářům svůj první extraligový rozhovor.

Své nájezdy, jako vůbec jediný úspěšný třinecký střelec, proměnil způsobem ostříleného mazáka. Dvěma nádhernými brankami urval vítězství pro Třinec, v souboji dvou úspěšných exekutorů byl nakonec lepší než hostující Peter Muller. "První nájezd takhle jezdím pořád, u druhého šel jejich gólman podle mě trošku blbě proti mě. Od začátku jsem věděl, že budu chtít vystřelit. On vyjel z branky, tak jsem to poslal kolem něj," řekl Matěj.
"Oproti juniorce je to zlaté, mé pocity jsou suprové. Dal jsem gól v prvním zápase v extralize, vždyť to je super. Vlastně k nezaplacení! Zápas to byl náročný, ale parádně jsem si to celé užil. Tohle se nestává každý den," vyprávěl Matěj.

O tom, že naskočí do extraligového zápasu, se rozhodl večer před tím. "Asi v sedm večer mi volal trenér, že budu hrát. Byl jsem o rodiny v Hodoníně, proto jsem jel do Třince až ráno. Vstával jsem v pět, abych to stihl," řekl.

Oceláři i díky němu zvítězili potřetí v řadě, a to i přesto že jim vinou onemocnění proti Kometě sházelo dohromady sedm hráčů základní sestavy, mimo byly kvůli zásahům prakticky celé tři útočné formace. Matěj naskočil do extraligy poprvé v kariéře a rozšířil tak svůj počet startů v třineckém týmu: Dva už letos přidal v zápasech CHL.
Odehrané v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno