Vánoce? Nepamatuji, kdy naposledy jsem měl volno, usmál se Martin Adamský

22.12.2019 · Martin Stebel
Ani třetí letošní vzájemné utkání Ocelářů proti Spartě nedopadlo pro třinecké barvy pozitivně. V největší středoevropské hokejové hale na čtvrtou adventní neděli slavili Pražané. Jiskru naděje vykřesal necelých osm minut před závěrem kontaktní trefou od hrazení kapitán MARTIN ADAMSKÝ, který je přesvědčen, že jeho tým nezanechal v O2 aréně negativní dojem.

Kde hledat příčiny toho, že jedete ze Sparty bez bodu? Kde se zápas lámal?

Trochu nás srazil třetí gól Sparty ke konci druhé části. Po druhé třetině jsme si v kabině řekli, že už nemáme nač čekat, zkusíme Spartu zavřít. Celou třetí třetinu jsme soupeře mačkali, je škoda, že se nám nakonec nepovedlo bodovat.

Vaše výkony nejsou v poslední době úplně stoprocentní. V aktuálním týdnu ze tří zápasů jen dva body...

Neřekl bych, že naše výkony nejsou stoprocentní, do každého zápasu jdeme naplno. Dnes bohužel Sparta měla více štěstí. Dva góly dala po odrazech, ale na tohle se historie neptá. Určitě bych ale neřekl, že jsme tady podali špatný výkon.

Dva góly Sparty dnes zaznamenal Vladimír Růžička. Ocelářům letos docela chybí trefy třineckého Růžičky, že?

Na Martina čekáme. Věřím, že se uzdraví v pravý čas a pomůže alespoň v play-off. Co mám zprávy, tak už trénuje, je proto otázkou času, kdy naskočí.

Už za několik dnů vycestujete na Spenglerův pohár do Davosu. Těšíš se?

Musím říct, že pro mě je to opravdu čest. Myslím, že podobně to cítí i ostatní kluci z týmu. Pokud bych to ale měl brát z osobního hlediska, blíží se konec mé kariéry a zahrát si proti Kanadě a dalším velikánům, to je skutečná pocta. Ten turnaj mě baví, mohu ho jen doporučit.

Druhý rok po sobě budete na vánoční svátky mimo domov. Jak to snášíš?

Jsem už dost starý a nepamatuji, kdy naposledy jsem měl coby profi hráč okolo Vánoc víc volných dnů na odpočinek. Už to nějak nevnímám, protože bohudík se mohu živit právě hokejem. Po neděli si užijeme dva volné dny, hned 25. prosince ráno se sbalíme, rozloučíme se s rodinami, sedneme dopoledne do letadla, kde si snad užijeme dárečky.

Také letos vám na konci roku chybí Václav Varaďa. Jak moc je jeho absence citelná?

Ve stejném duchu jsme fungovali v minulém roce, také letos jsme už tři zápasy bez něj. Komunikace mezi Vencou a současnými trenéry probíhá i v době, kdy je Venca u dvacítek. Tahle sezona zatím trochu kopíruje tu loňskou. Rovněž jsme po základních skupinách ukončili Ligu mistrů, zahráli si Spenglerův pohár, kde Venca také nebyl. Věřím proto, že se dočkáme stejně sladké tečky, jak tomu bylo na konci minulé sezony.

Foto: hcsparta.cz

Odehrané v 17:00 | Muži