Václav Varaďa: Ukázali jsme zkušenost a sílu

16.04.2021 · Martin Stebel
Byla to enormně náročná šichta, ale dobrá věc se nakonec podařila! Třinecká hokejová parta potřetí v řadě proklouzla do finále a od neděle si to po dvou letech znovu rozdá s Libercem o zlato. "Bude to těžký soupeř. Ne nadarmo postoupil přes Spartu, finále si zasloužil," konstatuje hlavní kouč VÁCLAV VARAĎA.

Před začátkem semifinále to mnozí neustále připomínali. Boleslav letos pokaždé v základní části Oceláře porazila. V play off to ale častokrát bývá poněkud odlišná písnička: "Vážím si toho, že po zápasech v základní části, kde jsme s Boleslaví čtyřikrát prohráli, nesložili zbraně. Kluci pořád pracovali a hrozně to chtěli. Ukázali jsme zkušenost a sílu, která nás v sedmém zápase posunula dál. Musím ale Mladou Boleslav opravdu ocenit. Má mnoho mladých kluků, kteří hráli nesmírně obětavě, hlavně v obranném pásmu, brankář Růžička jim chytal skvěle. Udělali nám to hrozně těžké."

Stejně jako ve čtvrtfinále proti Brnu, také tentokrát byl velkou oporou Ocelářů brankář Kacetl: "Ondra měl sezonu, když to řeknu v uvozovkách "v rozpacích." Bylo to nahoru dolů, někdy odchytal dobře, někdy dostal blbý gól. Někdy mu to až tak nevyšlo, někdy byl naopak skvělý. Po šestém zápase v Boleslavi, kde možná mohl chytit nějaký ten gól, byl připravený do hry, koncentrovaný na každou střelu. Odvděčil se nám skvělým výkonem. Měl také štěstí, to ale k brankářům prostě někdy patří. Jsem za jeho výkon hrozně rád. Také hráči si cení, jak se po šestém zápase, které nebylo tolik vydařené pro celý tým, z toho dostal. Odchytal to velmi dobře. Nedělal chyby, pracoval s hokejkou a komunikoval s obránci, což od něho vyžadujeme."

Prostor na odpočinek je nyní minimální. Hned v neděli od osmnácti hodin vyzvou Bílé Tygry: "Sledoval jsem druhou sérii, viděl jsem stav 2:1 v průběhu třetí třetiny. S trenérem Liberce Patrikem Augustou mám velmi dobrý vztah, působili jsme spolu v nároďáku U18. Liberec pod ním hraje velmi dobře. Týmy, které postoupily do finále, to hrozně chtěly. Udělaly všechno pro to, aby tam byly. Liberec i my uděláme maximum, abychom se vydali a společně zabojovali o zlato. Bude to těžký soupeř. Ne nadarmo postoupil přes Spartu a finále si zasloužil. Pro nás, i pro kluky, je to zasloužený vývoj sezony, měli ji skvělou. Dostali se do finále a půjdou dál na krev."