Václav Varaďa: Spengler Cup? Už teď se moc těšíme!

25.05.2018 · Martin Stebel
Jak už jsme vás dříve informovali, Oceláři obdrželi oficiální pozvánku na legendární Spengler Cup do švýcarského Davosu. V závěru kalendářního roku 2018 proto poměří síly s mimořádně kvalitními konkurenty. Na toto téma byla řeč s hlavním koučem VÁCLAVEM VARAĎOU, který se rozhodujícím dílem zasloužil o účast svého týmu na tomto prestižním turnaji se špičkovým obsazením.

Přední političtí činovníci znají Davos hlavně z každoročního Světového ekonomického fóra, sportovním fajnšmekrům se při vyslovení tohoto města vybaví především nejstarší hokejový turnaj na světě. Začátky se datují do meziválečného období, konkrétně do roku 1923. Kdy vlastně přišel první impuls o tom, že by mužstvo zpod Javorového zavítalo pod alpské vrcholky? "Jednání o pozvánce probíhaly už začátkem roku, kdy mě kontaktovali lidé z Davosu. Vyptávali se, zda bychom měli zájem se turnaje zúčastnit. Celá naše organizace se k této nabídce postavila velmi pozitivně. Je to skvělý turnaj, který v období Vánoc sleduje v podstatě celý hokejový svět. Jsem moc rád, že jednání dopadla tak, že do Davosu nakonec pojedeme a staneme se součástí tohoto slavného turnaje."

Pozvání na Spengler Cup? To je pro každý hokejový klub obrovské vyznamenání a čest. Do švýcarské destinace dlouhodobě jezdí elitní týmy, což ostatně potvrzuje hlavní kouč Ocelářů: "V Davosu dost pečlivě sledovali, jak se nám dařilo v české extralize i Lize mistrů. To byl naprosto klíčový faktor, který hrál zásadní roli. Pozvánku na Spengler Cup nedostává nějaký průměrný či podprůměrný tým. Nesmírně si vážíme toho, že letos padla volba právě na nás," konstatuje třinecký lodivod, kterého zároveň těší, že jeho tým si už vysokohorské prostředí malého alpského městečka (11 tis. obyvatel) vyzkoušel během letošní olympijské přestávky, kdy se zúčastnil přípravného turnaje Davos Hockey Summit: "Bylo to fajn zpestření olympijské pauzy, odehráli jsme několik kvalitních zápasů. Davos je nádherná destinace, líbilo se tam i klukům. Je dobře, že nepojedeme do zcela neznámého prostředí."

Kouč Ocelářů navíc Davos zná ještě z dob své aktivní hráčské kariéry. V tomto klubu, který má celkem jednatřicet titulů, což z Davosu dělá nejúspěšnější oddíl v zemi helvétského kříže, totiž strávil sezonu 2006/07. Vzpomínky jsou tudíž stále poměrně živé a velmi vřelé: "Byl to skvělý rok. Kluci švýcarští mě přijali parádně, klub fungoval na špičkové úrovni, ale tak je tomu ostatně do dnešních dní. Panuje tam úžasná rodinná atmosféra, z každého místa na vás dýchne dlouholetá tradice. Na různých pozicích v klubu působí kluci, se kterými jsem kdysi hrál. Ať už se jedná o skauta či sportovního manažera. Je tam stále stejný trenér i generální manažer. Tohle vše hrálo roli v tom, že letos do Davosu s Oceláři zavítáme. Už teď se na turnaj moc těšíme!"

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary