Václav Varaďa: Nemocní COVID nemají, soustředím se na zbytek sezony

28.12.2021 · Adam Sušovský
Oceláři prohráli ve šlágru kola v Hradci Králové 1:5. Hlavním předmětem po zápasové tiskové konferenci byl zdravotní stav třineckého kádru i pozice trenéra Václava Varadi, který se po sezoně rozhodl tým opustit.

Do zápasu s Hradcem Králové jste nastoupili celkem bez devíti hráčů, kteří by jinak nejspíše byli v základní sestavě třineckých Ocelářů. Trápí třineckou kabinu nákaza onemocněním covid-19?

„Co mám informace - a myslím si, že mám dobré informace - ani jeden z chybějících hráčů onemocnění covid-19 nemá. Prožívají teď i tak těžké chvíle se silnými virózami, a kdy se vrátí, to my zatím nevíme. Byli bychom rádi, kdyby to bylo co nejdříve.“

Spoustu ofenzivních hráčů nahradili hráči z partnerského klubu nebo třinecké juniorky, jak na vás působili? Nebyli příliš moc bázliví?

„Možná v první třetině jsme měli první střelu až někdy v desáté minutě, tam jsme hráli možná malinko bázlivě. Potom ale i přesto, že měl Hradec navrch, jsme to myslím odehráli solidně. Přál bych si, aby hráči, kteří tady jsou a dostanou šanci, nám pomohli, někdy to hráčům ale nelepí každý zápas, sportovci si procházejí obdobím nahoru a dolů a pro mladší hráče, ty co jsou tady s námi nově, je těžké zopakovat výkony, které předvedli třeba v minulém utkání.

Klub dnes potvrdil zprávy deníku Sport, že jste se rozhodl v Třinci po sezoně na pozici hlavního trenéra skončit. Můžete popsat důvody vašeho rozhodnutí?

„Já se soustředím na zbytek sezony s Třincem. Věřím, že to máme dobře rozehrané a jestli budeme zdraví, máme šanci se dostat tam, kde všichni chceme být. Je pravda, že jsem vedení klubu o svůj odchod požádal, během ledna budeme řešit, jak to celé dopadne. Poprosil bych teď o shovívavost, tahle záležitost potřebuje čas.