Václav Varaďa: Chceme uhrát co nejlepší výsledek!

09.01.2018 · Daniel Ježek
J y v ä s k y l ä - Oceláři v úterním podvečeru čeká úvodní bitva v semifinále hokejové Ligy mistrů, hráči s drakem na hrudi započnou boj o postup do finále na kluzišti soupeře. Nabízíme pár postřehů hlavního kouče Václava Varadi před první bitvou.

O prvním utkání semifinále

Očekávám finský rychlý důrazný hokej. Do každého utkání jdeme s tím, že chceme zvítězit, pro nás je to velmi důležitý zápas s výhledem na odvetu. Chtěli bychom uhrát co nejlepší výsledek, abychom mohli postoupit dál. Bude to rychlejší, než zápasy v extralize, jiné tempo. Máme vymyšlený plán, jak jejich ataky a tlak do branky otupit. Jsme dobře připravení a odpočinutí.

O dosavadním působení v CHL

Zatím nám to vychází a kluci jsou rádi, jak daleko jsme se dostali. Před sebou máme tři možné zápasy, zatím se ale za Jyväskylu nedíváme. Vyřadili Kometu, půjdeme proti kvalitnímu soupeři, kterému se letos daří.

O případném finále v Třinci

V poslední době se nám daří více venku, to se projevuje i v počtu bodů, které jsme na venkovních stadionech posbírali. V Champions Hockey League se nám daří i doma. Hrajeme starý dobrý třinecký hokej, založený na agresivním pojetí, důrazné hře a množstvím šancí. Týmy, které přijely, to s námi měly velmi těžké. Diváci nás velmi podporují, během domácích zápasů nám pomáhají postupovat dál. Uvidíme, jak to dopadne. Teď musíme zvládnout dva zápasy proti finskému týmu, abychom se pak mohli bavit o rozhodujícím duelu.

O programu týmu

V pondělí kluci odpočívali, těch utkání přibývá, tak hledáme režim, aby nám to vyhovovalo a dokázali si odpočinout. Přibližuje se to režimu NHL.

O podpoře fanoušků

Je to úžasné, přiletělo jich sto padesát. V Třinci hokejem fandové hodně žijí a podporují nás. Je to i pro ně velký zážitek, na který budou dlouhá léta vzpomínat.

O Šimonu Hrubcovi

Šimon k tomu přistupuje maximálně profesionálně. Někdy přivádí soupeře k šílenství, protože pochytá spoustu příležitostí a má průměr pod jednu branku na utkání. Je to klíčový faktor našeho postupu, bez podpory týmu by to ale nedokázal. Kluci mu přispívají svým dílem, ale jako brankář je rozhodujícím faktorem. Je skvělý.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno