Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Václav Varaďa: Ceníme si, že to znovu vypukne

04.11.2020 · Martin Stebel
Dlouhé čekání na návrat do domácího hájemství je u konce. Po téměř měsíční vynucené pauze Oceláři znovu mohli ve středu vstoupit do důvěrně známého prostoru ve WERK ARENĚ. "Dnes ráno jsem na klucích viděl radost, že mohou znovu trénovat doma a navíc mají perspektivu toho, že za pár dnů už budou zase hrát ostrý zápas," svěřil se hlavní kouč VÁCLAV VARAĎA.

Jaké pocity převládají po návratu do domácího prostředí?

Je to velká úleva, dlouho jsme upínali myšlenky k tomu, abychom se vrátili do tréninkového zatížení ve WERK ARENĚ. Jsme rádi, že se Milanovi Hniličkovi a Národní sportovní agentuře povedlo domluvit restart profesionálního sportu. Hrozně si toho ceníme, že to vypuklo. Dnes ráno jsem na klucích viděl radost, že mohou znovu trénovat doma a navíc mají perspektivu toho, že za pár dnů už zase budou hrát ostrý soutěžní zápas.

Pokud bychom se ještě vrátili k třítýdennímu azylu v polském Těšíně, jak na toto období budete zpětně vzpomínat?

Cítím vděčnost. Měli jsme tam vše, co jsme potřebovali, našli jsme v Polsku opravdu příjemné prostředí. Hráči i realizační tým se snažil z toho období vytěžit maximum. Chtěl bych touto cestou poděkovat městu Cieszyn, že nám ve všech směrech vycházelo vstříc.

Do konce základní části budete mít mimořádně nahuštěný program. Snad každý hokejista ale tvrdí, že raději hraje než trénuje...

To souhlasí. Před námi je ještě padesát kol základní části a budeme mít opravdu hodně nahuštěný program. Do konce základní části nás průměrně čeká dvanáct až třináct zápasu měsíčně. Když navíc bereme v potaz dlouhé cestování, bude to velký nápor pro hráče. V podstatě mohu říct, že nebudeme trénovat, bude se trénovat zápasem.

Významným faktorem nyní asi bude kvalitní regenerace...

Ano, bude to také o tom, jak se nám budou vyhýbat zranění, jak se hráči budou starat o sebe. Bude to vyžadovat enormní nasazení od všech hráčů. Vnímám ale, že kluci jsou rádi, že extraliga se znovu rozběhne.

Veškeré myšlenky nyní směřujete k sobotnímu utkání, kdy s největší pravděpodobností nastoupíte proti Brnu...

Oba týmy mají největší zápasové manko, odehráli jsme jen dvě kola. Čekám náročný souboj. Už zhruba před dvěma dny jsme měli signály, že extraliga chystá restart. Sám jsem komunikoval s lidmi z extraligového vedení, kde mi bylo naznačeno, jak by zápasový plán mohl vypadat a proti komu bychom první tři kola měli hrát. Příprava už běží v plném proudu a těšíme se na sobotní zápas s Kometou. Zatím ještě neznáme pravidla, jak přesně bude probíhat testování na covid-19. Budeme plně akceptovat to, co nám nařídí příslušná hygienická stanice.

Jak je na tom aktuálně tým po zdravotní stránce?

Mohu konstatovat, že všichni jsme zdraví, tým je kompletní. Je s námi také Aron Chmielewski, který byl začátkem týdne na srazu polského národního týmu. Arona jsme si stáhli po třech dnech, kdy byl na kempu v Jastrzębie. V plném zatížení už je také Filip Zadina, který byl v úvodu sezony zraněný. Filip bude připraven naskočit do hry.