Václav Varaďa o konci sezony: Zdraví je priorita

13.03.2020 · Martin Stebel
Spolu s týmem se během aktuálního týdne připravoval na vrchol sezony, ve čtvrtek odpoledne však byl extraligový ročník 2019/20 rozhodnutím vlády ČR v souvislosti s nouzovým stavem definitivně uzavřen. "Všichni si přejeme, aby se věci vrátily do starých kolejí, ale podle všeho nás v tomto ještě čeká náročná cesta," prognózuje hlavní kouč Ocelářů VÁCLAV VARAĎA.

Nastalá situace netěší nikoho, ale okolnosti neumožňují start vyřazovacích bojů: "Situace vyžaduje razantnější řešení, já to plně respektuji a souhlasím s tím, protože zdraví je nejdůležitější. Samozřejmě je to pro mě zklamání. A jistě nemluvím jen za sebe, ale za všech deset klubů, které měly šanci bojovat o pohár. Ale situace je opravdu vážná. To je vidět v průřezu celého světa. Ruší se NBA, fotbalové zápasy v Evropě, neskončí to jen tak. Ještě to bude sílit, takže je třeba udělat opatření, která se to budou snažit limitovat. Říkal jsem si, že jak to má být, tak to bude."

Do čtvrtečního odpoledne byla ve hře varianta, že letošní play off se odehraje ve zkráceném termínu a na tři vítězné zápasy. I tahle provizorní možnost však nakonec padla: "Komplikací by bylo i to, kdyby se hrálo po měsíci tréninku bez jediného zápasu, ale brali jsme to. Nikdo si nepřeje, aby riskoval život svůj, své rodiny a všech kolem. Jak jsem říkal, je to zklamání, směřovali jsme všechno k závěru sezony, kluci byli znovu hladoví. Už víme, co obnáší vyhrát titul, chtěli jsme znovu uspět. Vnímám i to, že někteří hráči změní klubový dres, budou působit jinde, i pro ně je takový konec těžký."

Jaký tedy bude další program úřadujících mistrů? "V pátek se ještě uvidíme a budeme řešit situaci dál. Hráčům v podstatě sezona oficiálně skončila, jen tomu chceme dát nějakou štábní kulturu. Abychom se s hráči rozloučili a popřáli si štěstí i dál. Teď je jasné jen to, že sezona končí, hrát se nebude, pachuť nedokončené práce zůstane. Obtížnější to může být i s letní přípravou, kdy začít, jestli vůbec, jestli už bude všechno v pořádku. Je to složitá situace. Všichni budeme pevně doufat, že se všechno postupně uklidní."

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice