V zakončení musíme být efektivnější, konstatuje Kreps

02.10.2016 · Martin Stebel, Jakub Kudláč
Všechno je někdy poprvé. Oceláři letos premiérově v rámci extraligové soutěže nevyhráli, první gól sezony zaznamenal centr třetí formace KAMIL KREPS. Útočník s číslem 28 mohl v nastavení přisoudit svému týmu dokonce vítězství, ale tentokrát mu nebylo přáno. "Bod se počítá, ale k výhře bylo blízko," hodnotí nedělní souboj.

Kamile, i dnes jste udrželi sérii, kdy jste dokázali získat minimálně bod, ale to je asi slabá útěcha...

Záleží na úhlu pohledu. Dlouhá série výher je fajn, ale dnešní prohra mrzí. Dlouho jsme vedli 3:2, chybělo pár minut do konce. Myslím, že se to mělo udržet. Byl to zápas nahoru-dolů. Hra se hodně přelévala ze strany na stranu. Byl to bruslařsky náročný zápas.

V prodloužení jste mohli díky tvé šanci zvítězit. Scházelo opravdu málo...

Byla to akce dva na jednoho, dostal jsem puk od Dana Rákose, nahrávka mi skočila pod nohu, netrefil jsem dobře puk. Led už nebyl v dobrém stavu a nepovedlo se mi zakončit podle představ.

Jak jste na tom byli po šedesáti minutách s fyzickými silami? V prodloužení je nyní na ledě hodně "manévrovacího prostoru".

Prodloužení je teď opravdu fyzicky velmi náročné. Hodně se bruslí, na ledě je spousta místa. Na druhou stranu je docela sranda, hrát tři na tři. Síly rychle docházejí, když si hráč dá "pár bazénů", potom člověk tahá nohy a je složitější využít šance.

Oceláři nedávno vyhráli nájezdy na Spartě, dnes ovšem nebyl ani jeden střelec úspěšný...

Nájezdy jsou vždy loterie, myslím, že trenéři vybrali dobré hráče, jen se to dnes nepovedlo proměnit. Pokud by padla volba na mně, tak pojedu. V našem týmu je ale dost šikovných hráčů a trenéři mají z čeho vybírat. Snad to bude příště lepší.

Je bod pro Oceláře v kontextu celého utkání spravedlivým vyjádřením dění na ledě?

Těžko se to hodnotí hned po zápase, musíme si hru rozebrat u videa. Bod z venku se vždy počítá, ale k výhře bylo blízko. Nebyl to z naší strany špatný herní projev, ale bylo tam několik chyb. Jsem toho názoru, že bychom měli být v zakončení efektivnější.