V utkání uděláme hloupé chyby, ty nás pak stojí body, konstatuje Jan Peterek

31.01.2012 · Daniel Ježek
Po vítězném duelu s Mladou Boleslaví se Oceláři postavili proti Slavii Praha. Utkání rozhodl rozdíl v produktivitě, kdy hosté byli úspěšnější. Příčiny nezdaru hledal po zápase Jan Peterek.

Po střeleckém procitnutí s Mladou Boleslaví očekávali třinečtí fanoušci další gólovou nadílku v zápase proti Slavii. Opak byl ale pravdou. Oceláři skórovali jen jednou, hosté naopak hned čtyřikrát. Příčina neúspěchu? „Zas jen jeden gól...S jednou brankou se nedá vyhrát. Sice hodně dřeme, je to ale na nic. V zápase uděláme hloupé chyby a oni nás potrestají,“ smutní třinecký matador.

Úvod utkání přitom nebyl v podání Slezanů nijak špatný, chyběly však branky. „Začali jsme dobře, myslím si, že jsme měli více ze hry. Pak ale přišla chyba, dostali jsme branku na 0:1, pak to na nás sedlo. Potom jsme se už trápili, nutili se do pohybu, do tlaku...ten jeden gól nás úplně rozhodil,“ konstatoval po utkání odchovanec vítkovického hokeje. Slavia není celkem, který by vyznával hokej hraný nahoru, dolů. Oceláři očividně letos nenašli recept, jak prolomit slávistickou obranu.

„Oni drží obranné pásmo a čekají na naše chyby. Ty jsme jim bohužel nabídli, oni je využili a vezou si domů tři body,“ kroutí hlavou útočník s číslem 11 a pokračuje. „My ze začátku máme velký tlak, ten ale nedokážeme zužitkovat. To je důležité, aby ta převaha byla plodná. Nedáme branku, pak uděláme chybu a inkasujeme,“ dodává. Základní část se pomalu ale jistě blíží ke svému konci. Po dnešním nezdaru sice Oceláři udrželi osmou příčku, na šesté Vítkovice ale ztrácí šest bodů. Navíc ze spodních pozic se na dostřel přiblížilo Kladno s Kometou.

„Ještě to bude hodně těžké. Co musíme změnit...musíme začít využívat šance a dávat góly. Možná se budu opakovat, ale na tohle není jiná odpověď. Všichni víme, kolik zápasů zbývá, jak hrají ostatní týmy. Všichni si to moc dobře uvědomují, že ta situace začíná být kritická,“ uvědomuje si „Petrovka“ aktuální situaci. Oceláři navíc v závěru nemají nijak lehký los. Před třetí reprezentační přestávkou se ještě střetnou s Kladnem a Litvínovem, mnohem těžší soupeři ale příjdou až po pauze.

„V této lize nejsou silnější a slabší. My proti těm papírově silnějším hrajeme lépe, než proti těm slabším. U nás to je vcelku jedno. Když máme den, tak porazíme kohokoli, jindy zase prohrajeme,“ kroutí hlavou velezkušený centr. Třinečtí ale už nesmí zaváhat, chtějí-li bojovat o obhajobu loňského titulu. „Čím víc se ta extraliga blíží ke konci, tím víc nervoznější to je. Pořád byl čas, teď ho už tak moc není. Je to smutné, nedá se však nic dělat. Musíme se s tím nějak porvat,“ burcuje Jan Peterek závěrem.