V úterý znovu na přípravný hokej: Oceláři vyzvou Minsk

04.08.2014 · Martin Stebel
Přípravný cyklus Ocelářů nezvolňuje tempo. V úterý 5. srpna od 17:00 se všichni příznivci červenobílých mohou těšit na skutečně atraktivní hokejovou konfrontaci. Do nové WERK ARENY totiž přicestuje nejslavnější běloruský hokejový klub - HK DINAMO MINSK.

O SOUPEŘI:

HK Dinamo Minsk je od sezony 2008/2009 účastníkem Kontinentální hokejové ligy v divizi Bobrova, poté byl přeřazen do divize Tarasova. Předchůdcem klubu byl Tivali Minsk. Své domácí zápasy hraje v Minsk aréně, která pojme přes 15000 diváků a většinu sezony je velice solidně zaplněná. Právě v tomto moderním stánku se letos odehrávaly boje během světového šampionátu. Běloruský tým v těchto dnech pobývá na soustředění v Kravařích a jedním z přípravných rivalů je proto i nedaleký klub z Třince.

Dinamo Minsk v loňské sezoně obsadilo v Západní konferenci KHL poslední 14. místo. Na aktuální soupisce Dinama figuruje jméno Lukáše Krajíčka, člena mistrovského kádru Ocelářů z dubna 2011. Dalším extřineckým akcentem je přítomnost slovenského zadáka Ivana Švarného. Běloruský celek po nevydařené sezoně vydatně posiloval, do týmu přišla hned pětice hráčů z Medveščaku Záhřeb, mezi nimiž je i velmi zajímavé jméno - Jonathan Cheechoo. Tento kanadský útočník indiánského původu patří k největším hvězdám Kontinentální hokejové ligy, vždyť ještě v sezoně 2005/2006 byl nejlepším střelcem NHL!

V minulém týdnu běloruský celek odehrál jedno přípravné utkání. V Kravařích se střetli s bratislavským Slovanem a zvítězili přesvědčivě 6:0. Dinamo nastoupilo v této sestavě:

Haugen, Milchakov – Nogachyov, Lisovets, Krajíček, Bailen, Švarný, Goroshko – Linglet, Shnkevich, Kulakov, Drozd, Vescc, Cheechoo, Zakharov, Szczechura, Razvadovsky, Pavlovich, Volkov, Aliseenko, Kitarov, Gavrus.

----------------------------------------------------------------------------------------

HC OCELÁŘI TŘINEC:

Třinečtí Oceláři jsou už dva týdny v plném tréninkovém procesu na ledě. Trenéři mohou stále pracovat s poměrně širokým kádrem, který se už ale pomalu bude redukovat a krystalizovat do konkrétní podoby. V minulém týdnu sehráli dva přátelské duely. V notně kombinovaných sestavách nejprve v premiéře nové WERK ARENY zdolali liberecké Bílé Tygry 6:2, hned na druhý den padli s extraligovým novicem z Olomouce těsným poměrem 1:2.

Hlavní kouč Mgr. Jiří Kalous ani pro úterní přípravné měření sil nemůže počítat s kompletním týmem. Třinecký lodivod proto bude mít i tentokrát dostatečný prostor pro vyzkoušení různých herních variant: "Čeká nás velmi silný soupeř, který naplno prověří naše možnosti. Konkrétní sestavu oznámíme klukům teprve v úterý ráno, ale už nyní mohu prozradit, že z rodinných důvodů nenastoupí Kamil Kreps, do hry nezasáhne ani Zbyněk Irgl, který potřebuje větší tréninkové zatížení. Nemůžeme zatím počítat ani s Vláďou Rothem, který má drobné zdravotní potíže. Naopak z reprezentačního srazu se v pořádku vrátili Milan Doudera s Kubou Orsavou. Věřím, že diváci uvidí opravdu kvalitní utkání."

Tento přátelský zápas uvidí majitelé permanentních vstupenek zdarma. Do sektorů A a E zaplatí zájemci za lístek 50 korun a do zbylých sektorů 30 korun. Pokladny nové WERK ARENY budou v den utkání otevřené od 15:00. K dispozici bude stále několik stovek vstupenek. Neváhejte osobně podpořit Oceláře!