V úterý opět na hokej, přijede Olomouc

23.09.2019 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Oceláři v neděli porazili Litvínov, v úterý opět vyjedou na ledovou plochu WERK ARENY k dalšímu extraligovému souboji. V rámci předehrávky desátého kola do Třince zavítá Olomouc. Utkání startuje netradičně v 18 hodin, přímým přenosem jej vysílá stanice ČT Sport.

Sponzorem úterního utkání Tipsport extraligy mezi Oceláři a Olomoucí je společnost JKL strojírenská výroba, s.r.o.

HC Olomouc

Kohouti se v minulém ročníku přímo probojovali do čtvrtfinále play off, v němž se utkali s Plzní. Dramatická série dospěla až do rozhodující sedmé bitvy, ve které byla úspěšnější Plzeň. Po vydařeném ročníku tak nebylo mnoho důvodu k větším změnám v hráčském kádru. Tým opustilo pět hráčů, mezi nejcitelnější ztráty patří odchody útočníka Aleše Jergla do Hradce a nadějného beka Jakuba Galvase do Finska. Dalšími, kdo opustili Olomouc, jsou útočníci Miroslav Holec (Motor) s Bruno Mrázem (Zvolen) a obránce Robin Staněk (Jihlava).

Nové útočiště v olomoucké „plecharéně“ našlo pět nových tváří. Mezi největší posily můžeme zařadit útočníky Rostislava Olesze, který do Olomouce přestoupil po konci ve Vítkovicích, a Lukáše Klimka, který odešel ze Sparty. Třetím útočníkem do party pak je Marek Hecl z Trenčína. Obranné řady pak vyztužili Alex Rašner z Havířova a Tomáš Valenta ze Zlína. V přípravném období Olomoučtí sehráli devět duelů s pozitivní bilancí sedmi výher a pouhých dvou porážek.

Dobrá forma z přípravy se projevila také v úvodu nového ročníku. Hanáci zatím bodovali ve všech zápasech a s devíti body po čtyřech duelech okupují čtvrtou příčku tabulky. Naposledy Olomouc zvítězila nad do té doby neporaženou Energií. „My jsme hráli dobře, až výborně první třetinu. Soupeře jsme nepustili téměř k ničemu. Bohužel za necelé dvě minuty druhé třetiny jsme o svůj náskok přišli. A to svou nedisciplinovaností, po inkasování branek jsme ještě byli vyloučení, takže prvních deset minut druhé třetiny jsme hráli špatně. Poté jsme se dostali do zápasu, jsem rád, že ve třetí třetině se nám podařilo dostat se do vedení. Troufám si říci, že jsme byli o trošku lepší a zaslouženě bereme body,“ řekl trenér Zdeněk Moták po posledním duelu.

Poslední utkání Olomouce

22. září 2019: HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 3:2 (2:0, 0:2, 1:0).
Branky a nahrávky: 8. Kolouch (Olesz, Škůrek), 20. Nahodil (Burian, Olesz), 44. Strapáč (Kolouch, Klimek) - 21. Stříteský (T. Rachůnek, Gríger), 22. Šenkeřík (Koblasa, Skuhravý).
Sestava Olomouce v posledním utkání: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Valenta – Irgl, J. Knotek, Ostřížek – Klimek, Kolouch, Strapáč – Olesz, Nahodil, Burian – Hecl, Handl, V. Tomeček.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři se po třech venkovních zápasech zase vrátili do WERK ARENY, v nedělním odpoledni pak svěřenci trenérů Václava Varadi, Marka Zadiny a Jiřího Raszky mohli slavit tříbodové vítězství nad Litvínovem. Výhra se ale nerodila lehce, byť úřadující mistři ve druhé třetině vedli již o tři branky. Nakonec museli Oceláři bojovat do poslední minuty o těsné vítězství 3:2. Premiérovými trefami v novém působišti se prezentovali Matěj Stránský a David Kofroň.

”Nalomil nás gól na 3:1 a po snížení na 3:2 byla na hráčích vidět tíha odpovědnosti a důležitostí tří bodů, které tým v poslední době lacině ztrácel. Bylo to těžké psychicky, ale zvládli to. Věřím, že kluky posílí, že jsme udolali houževnatého soupeře, který si vytvořil ve třetí třetině docela dost šancí a je možná pro něho kruté, že odjíždí bez bodů,“ hodnotil hlavní kouč Václav Varaďa nedělní klání.

Hráče s drakem na prsou čeká také v tomto týdnu velice náročný program. Po úterní domácí předehrávce desátého kola Oceláři v pátek zavítají do Mladé Boleslavi, v neděli pak doma vyzvou hradecký Mountfield. „Jsou tady kvalitní hráči, kteří mají odehráno několik stovek profesionálních zápasů, nejsou to žádní nazdárci. Hraje se ve vysokém tempu, vůbec to není jednoduché. Snažím se makat, uvidíme, jak to půjde dál. Líbí se mi náš styl, který hrajeme, zatím jsem spokojený,“ svěřil se Matěj Stránský.

Poslední utkání Ocelářů

22. září 2019: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 3:2 (1:0, 2:1, 0:1).
Branky a nahrávky: 14. P. Vrána (Roth, Gernát), 37. D. Kofroň (Adamský), 38. M. Stránský (Hrehorčák, P. Vrána) – 40. Zygmunt (Ščotka, J. Říha), 52. Kašpar (V. Hübl, Jarůšek).
Sestava Ocelářů v posledním utkání: Bartošák – Roth, Gernát, F. Haman, Galviņš, Hrachovský, M. Doudera – M. Stránský, P. Vrána, Hrehorčák – Hrňa, Marcinko, Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – D. Kofroň, Hladonik, Adamský.

Umístění v tabulce 8. 4.
Bilance v TELH 5 zápasy, 2-0-1-2, skóre 15:14, 7 bodů 4 zápasy, 2-1-1-0, skóre 10:6, 9 bodů
Bilance doma/venku 2 zápasy, 2-0-0-0, skóre 9:4, 6 bodů 2 zápasy, 1-1-0-0, skóre 6:2, 5 bodů
Bilance posledních 10 zápasů (včetně předligového období) 10 zápasů, 4-0-2-4, skóre 29:25, 14 bodů 10 zápasů, 4-4-1-1, skóre 28:20, 21 bodů
Aktuální forma v posledních 5 zápasech (včetně předligového období) - - - - - - - -
Aktuální série 1 výhra 2 výhry
Lídr bodování Petr Vrána 7 (3+4) David Ostřížek 3 (2+1)
Nejlepší střelec Tomáš Marcinko 5 David Ostřížek 2
Nejlepší nahrávač Martin Gernát, Petr Vrána oba 4 David Škůrek, Lukáš Klimek, Rostislav Olesz, Vilém Burian všichni 2
Nejproduktivnější obránce Martin Gernát 4 (0+4) David Škůrek 3 (1+2)
Nejtrestanější hráč Martin Gernát, Tomáš Marcinko, Matěj Stránský všichni 6 Vilém Burian, Tomáš Dujsík oba 8
Nejlepší v +/- Matěj Stránský +3 Jiří Ondrušek +4
Vítězné góly Erik Hrňa, Matěj Stránský oba 1 David Škůrek, Jiří Ondrušek, Petr Strapáč všichni 1
Góly v přesilovce Tomáš Marcinko 3 David Škůrek, Petr Kolouch oba 1
Body v přesilovce Tomáš Marcinko 3 (3+0) David Škůrek 2 (1+1)
Góly v oslabení Tomáš Marcinko 1 nikdo dosud nevstřelil gól v oslabení
Nejvíc gólů v nájezdech Matěj Stránský 100 % (1 z 1) dosud nerozhodovaly nájezdy
Nejvíce střel na branku Petr Vrána 16 Zbyněk Irgl 16
Nejvíce času na ledě Martin Gernát 23:04 Adam Jánošík 23:16
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách / pořadí v lize 18,18 % / 4 / 6. 10,00 % / 2 / 9.
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení / pořadí v lize 94,12 % / 1 / 4. 100,00 % / 0 / 1.
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) / pořadí v lize 36 / 3. 34 / 1.
Týmový Radegast Index / pořadí v lize 66 / 11. 100 / 4.