V úterý opět doma, Oceláři hostí Litvínov!

12.09.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga pokračuje v rychlém tempu, v úterním podvečeru je na programu třetí kolo. Oceláři se po venkovním klání v Plzni vracejí do WERK ARENY, od 17 hodin na svém ledě přivítají Vervu Litvínov. Podaří se Slezanům navázat na předchozí dvě výhry a uhájit si neporazitelnost? Přijďte Oceláře podpořit!

Sponzorem úterního utkání s Litvínovem je společnost Refrasil, s.r.o.

HC Verva Litvínov

V roce 2015 získali mistrovský titul, o rok později ale přišel tvrdý pád. Verva se nedokázala srovnat s odchody klíčových hráčů a musela bojovat v baráži o setrvání v nejvyšší hokejové soutěži. To se týmu trenéra Radima Rulíka povedlo, do nového ročníku Litvínov vstoupil s ambicemi vylepšit minulý ročník.

Tým zpod Krušných hor v létě opustila čtveřice hráčů. Mezi citelné ztráty patří odchody Petera Jánského (do Kladna) a Radka Dudy. Do Litvínova naopak zamířili útočníci Richard Nejezchleb (z Greenville Swamp Rabbits/USA) a Jakub Černý (Junosť Minsk/BLR) a obránci Daniel Sørvik (Küsnacht/SUI) a David Němeček (Cedar Rapids RoughRiders/USA).

Verva v přípravě nastoupila k jedenácti duelům, z toho se čtyřikrát radovala z výhry. Ve dvou úvodních kolech mají Krušnohorci vyrovnanou bilanci. V prvním kole zvítězili na ledě Olomouce (3:1), naposledy pak na vlastním ledě podlehli Zlínu (3:6). V úterý ve WERK ARENĚ proto bude tým Radima Rulíka chtít napravit domácí selhání.

Poslední zápas Litvínova:
11. září: HC Verva Litvínov – PSG Zlín 3:6 (0:1, 1:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 31. Lukeš (Sørvik, Hübl), 46. Hübl (Reichel, Pavelka), 48. Trávníček (Kokeš, J. Černý) – 14. Vlach (Veselý, Honejsek), 25. Podešva (Kubiš, Matějíček), 30. Honejsek (Okál, Blaťák), 35. Honejsek (Podešva), 41. Bukarts (Říčka, Kotvan), 59. Vlach.

Sestava Litvínova v posledním zápase: Janus (41. Halász) – Kubát, Gula – Sklenička, Pavlík – Sørvik, Pavelka – 41. Kokeš - Reichel, Hübl, Lukeš – Hořava, R. Hanzl, Nejezchleb – Martynek, J. Černý, Trávníček – Jurčík, M. Hanzl, Gerhát.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři jsou i po dvou kolech stále stoprocentní. Družina trenérů Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy v neděli zvítězila na ledě Plzně, dvěma góly se o tři body zasloužil Erik Hrňa, skvělý výkon předvedl Šimon Hrubec. Hráči s drakem na hrudi, spolu s Kometou a Chomutovem, okupují přední příčky tabulky.

Již v úterý má Tipsport extraliga na programu třetí kolo, Slezané na svém ledě přivítají Vervu Litvínov. Tento duel bude pikantní především pro Jakuba Petružálka: „Na utkání se těším, v Litvínově mám celý tým kamarádů, a vlastně i trenéry s vedením. O motivaci mám postaráno, chci je porazit více, než kohokoliv jiného. Chci získat tři body a udržet naši neporazitelnost,“ říká odhodlaně třinecká osmaosmdesátka.

Znalosti litvínovského rodáka mohou přijít vhod především v předzápasové přípravě. „Příprava před zápasem bude totožná, jako před jinými duely. Speciálně jsme se připravili na Plzeň a Pardubice, speciálně se připravíme i na Litvínov. Určitě týmu řeknu, na koho se zaměřit více, ale do utkání půjdeme se stejným odhodláním zvítězit,“ dodává „Petry“.

Proběhne mezi Petružálkem a jeho známými z Litvínova nějaké hecování? „Znám všechny kluky z týmu, jakmile ale padne první buly, tak vše půjde stranou. Bavit se budeme spíše až po zápase,” pokračuje. Erik Hrňa vypsal týmu odměnu pro duel v Plzni, na svačinku se hráči mohou těšit také v případě výhry nad Vervou. „Něco určitě bude, ale to si nechám pro kabinu,“ uzavírá Jakub Petružálek.

Poslední zápas Třince:
11. září: HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 56. Indrák – 12. Hrňa (Polanský, Nosek), 49. Hrňa (Irgl, Roth).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek, L. Doudera – Martin Růžička, Špirko, Petružálek (A) – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Rákos, Kreps, Dravecký – Marosz, Polanský, Hrňa.

Poslední vzájemný zápas

Oceláři v rámci sedmačtyřicátého kola minulého ročníku Tipsport Extraligy přivítali Litvínov na svém ledě. Tomu se, stejně jako Slezanům, nepovedlo navázat na úspěchy ze sezóny 2014/2015. Utkání bylo na bodě mrazu až do pětadvacáté minuty, kdy se domácím podařilo vsítit tři slepené branky z hokejek Tybora, Polanského a Irgla. Hrubec si navíc připsal čtvrtou nulu sezóny.

21. února 2016: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 3:0 (0:0, 3:0, 0:0).
Branky a nahrávky: 25. Tybor (Adamský), 26. Polanský (Tybor, Adamský), 30. Irgl (Jank, Dravecký).

O zápase

Hrací den: 3. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: úterý, 13. září 2016, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec