V sobotu opět na hokej, dorazí Litvínov

17.11.2018 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Od konce posledního duelu neuplyne ani dvacet čtyři hodin a Oceláři opět budou bojovat o extraligové body. V předehrávce dvacátého kola hráči s drakem na prsou na svém ledě přivítají litvínovskou Vervu, duel před kamerami O2 TV Sport startuje v sedmnáct hodin.

Sponzorem sobotního domácího utkání Tipsport extraligy mezi Oceláři a Litvínovem je společnost Kohut Třinec, s.r.o.

HC Verva Litvínov

Litvínovští do letošní sezony vstoupili na výbornou, když v úvodních šesti kolech nenašli svého přemožitele. Od prohry s Oceláři se ale výkony Vervy dostaly na houpačku, svěřenci trenérů Milana Razýma a Radima Skuhrovce mezi sedmým a devatenáctým kolem vyhráli jen čtyři zápasy, proher naopak chemici zaznamenali hned devět. V tabulce tak přišel propad z první příčky na sedmou, Verva na svém kontě má stejný bodový zisk jako pátý Třinec i šesté Vítkovice. Oproti týmům z Moravskoslezského kraje ale Litvínov odehrál o dva zápasy více.

V posledním utkání Litvínovští neuspěli na ledě Olomouce, Hanáci si klíčové vedení vypracovali již v první polovině duelu, kdy skórovali třikrát. Verva v závěru utkání jen kosmeticky upravila skóre trefou Válka. "Nepodařilo se nám navázat na středeční utkání. Od začátku jsme neměli dobrý pohyb a myslím, že i ve všech ostatních herních činnostech byli domácí lepší. Naše hra se sice trošku zlepšila pět minut před koncem druhé třetiny i v následující periodě, ale domácí byli lepší a zasloužené podle mě vyhráli," řekl asistent trenéra Radim Skuhrovec po pátečním klání.

Poslední zápas Litvínova

16. listopadu 2018: HC Olomouc – HC Verva Litvínov 3:1 (1:0, 2:0, 0:1).
Branky a nahrávky: 2. Ostřížek, 26. Dujsík (J. Knotek, V. Tomeček), 30. J. Knotek (Škůrek, Ostřížek) – 57. Válek (Petružálek).
Sestava Litvínova v posledním zápase: Janus – Ščotka, Porseland, Baránek, Hunkes, Suchánek, Romančík, L. Doudera – Válek, J. Mikúš, Petružálek – F. Lukeš, V. Hübl, Myšák – Trávníček, M. Hanzl, D. Tůma – Matoušek, Řehoř, Jurčík.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři se po reprezentační přestávce do extraligy vrátili soubojem s brněnskou Kometou, atraktivní duel s úřadujícím mistrem nakonec v prodloužení rozhodl Erik Hrňa. Slezané se dvěma získanými body vrátili na pátou příčku tabulky, od prvního Liberce navíc hráče s drakem na prsou dělí jen tři body. Bílí Tygři, druhá Sparta, i čtvrtý Mountfield ale odehráli o jeden, v případě Sparty o dva, zápas více.

"V první třetině jsme hledali nohy, nemohli jsme to rozjet a tahali jsme za kratší konec. Ale dva rychlé góly z přesilovek ve druhé třetině nás nakoply. I Kometa ale dnes hrála přesilovky dobře a povedlo se jí srovnat. Pak jsme šli ještě jednou vedení, ale mrzí nás lacině inkasovaná branka po naší ztrátě kotouče na modré čáře. To by se stávat nemělo. V prodloužení jsme to zlomili na naší stranu," hodnotil Václav Varaďa duel s mistrem. Hlavní postavou zápasu byl gólman Petr Kváča, který při své třinecké premiéře vychytal své první extraligové vítězství. "Musím vyzdvihnout výkon gólmana, Petr Kváča nás opravdu podržel," pochválil hlavní kouč výkon českobudějovického brankáře.

Poslední zápas Ocelářů

16. listopadu 2018: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 4:3 pp. (0:1, 2:1, 1:1).
Branky a nahrávky: 22. Roberts Bukarts (Martin Růžička, Hrňa), 24. Martin Růžička (Roberts Bukarts, Marcinko), 47. M. Doudera (Marcinko), 62. Hrňa (Krajíček) – 18. Bartejs (P. Holík, Mueller), 31. Kašpar (Zaťovič, P. Holík), 55. P. Holík (Zaťovič, Štencel).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Kváča – Roth, Krajíček, D. Musil, Galviņš, M. Adámek, M. Doudera, Matyáš – Martin Růžička, Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský – Dravecký, Werek, Roberts Bukarts – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski.

Poslední vzájemný zápas

Třineckým hokejistům se v rámci sedmého kola Tipsport extraligy podařilo ukončit nelichotivou sérii tří porážek v řadě. Vítězství na kluzišti letos výborně hrajícího a do té doby neporaženého lídra z Litvínova se zrodilo v první třetině, kdy hráči s drakem na prsou vsítili obě své branky. Góly Ocelářů zaznamenali Martin Adamský a kapitán Lukáš Krajíček. V pořadí druhé čisté konto aktuální sezony vychytal bezchybný Šimon Hrubec.

5. října 2018: HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Adamský (M. Kovařčík), 18. Krajíček (Hrňa).

O zápase

Hrací den: 20. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: sobota, 17.11.2018, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: Hokejka TV
TV přenos: O2 TV Sport, začátek v 16:45.

Statistika HC Oceláři Třinec HC Verva Litvínov
Umístění v tabulce 5. 7.
Bilance v TELH 18 zápasů, 9-1-2-6, skóre 51:41, 31 bodů 20 zápasů, 9-2-0-9, skóre 47:48, 31 bodů
Bilance doma/venku 10 zápasů, 5-1-2-2, skóre 34:24, 19 bodů 10 zápasů, 3-2-0-5, skóre 23:30, 13 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 6-1-2-1, skóre 37:24, 22 bodů 10 zápasů, 3-1-0-6, skóre 19:25, 11 bodů
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 4 výhry 1 prohra
Lídr bodování Lukáš Krajíček 15 (5+10) Jakub Petružálek 15 (3+12)
Nejlepší střelec Martin Adamský 7 Viktor Hübl, František Lukeš, Michal Trávníček všichni 6
Nejlepší nahrávač Lukáš Krajíček 10 Jakub Petružálek 12
Nejproduktivnější obránce Lukáš Krajíček 15 (5+10) Jan Ščotka 5 (3+2)
Nejtrestanější hráč Martin Gernát 20 Ondřej Jurčík 26
Nejlepší v +/- Lukáš Krajíček, Martin Gernát oba +5 Juraj Mikúš +7
Vítězné góly Erik Hrňa 2 Viktor Hübl 5
Góly v přesilovce Lukáš Krajíček, Ethan Werek oba 3 František Lukeš 5
Body v přesilovce Lukáš Krajíček 8 (3+5) František Lukeš 8 (5+3)
Góly v oslabení Roberts Bukarts, Martin Adamský oba 1 Viktor Hübl 1
Nejvíc gólů v nájezdech Roberts Bukarts 67 % (2 proměněné ze 3) Dosud nerozhodovaly nájezdy