V pátek dorazí Mountfield, potvrdí Oceláři libereckou výhru?

23.01.2014 · Daniel Ježek
Extraliga jede dál, Oceláři se po téměř dvou týdnech opět představí na vlastním ledě. V rámci jednačtyřicátého kola přivítají ve Werk aréně tým Mountfield Hradec Králové. Hráči s dráčkem na prsou tak v krátkém časovém období opět narazí na tým, se kterým letos ještě nebodovali. Duel začíná od pátečních 17 hodin, povede se Ocelářům urvat tři body?

Sponzorem pátečního zápasu s Mountfieldem je společnost Nehlsen s.r.o.

Mountfield Hradec Králové

Hradec Králové má za sebou domácí dvojzápas z minulého víkendu. Mountfield v těchto duelech urval dvě výhry. Nejprve po šedesáti minutách porazil mistrovskou Plzeň (3:0), v neděli pak aktuálního lídra tabulky, pražskou Spartu (3:2 sn). Díky těmto výhrám se Hradečtí udrželi na průběžné druhé příčce, tři body před Plzní.

"Sparta nás v první třetině jasně přehrála a přebruslila, Ondřej Kacetl chytl dva nebo tři jasné góly. Jinak už mohlo být po zápase. Přesilovky nám ale potom pomohly vrátit se zpátky do zápasu. Začali jsme se Spartou bruslit a šance byly na obou stranách. Oba gólmani chytali dobře, na ledě byly dva týmy, které si nic nedarovaly. Zápas to byl velmi zajímavý, hrál se skvělý extraligový hokej," řekl po výhře nad Spartou kouč Mountfieldu Peter Draisaitl.

Mountfield tak bude v pátek chtít prodloužit svou vítěznou sérii a udržet si odskok na druhém místě tabulky. Specifický zápas to bude především pro Jaroslava Kudrnu, který v Třinci odehrál necelé dvě sezóny. "V Třinci mám spoustu známých a kamarádů, kteří se přijdou podívat a budu se chtít před nimi ukázat. Důležitější však bude výkon celého týmu, abychom ten zápas zvládli a přivezli nějaké body," řekl Kudrna pro klubový web.

Hradec Králové v poslední době bojoval s rozsáhlou marodkou. Ta se ale pomalu začíná vyprazdňovat, do tréninkového procesu se zapojili také poslední marodi Tvrdík, Švagrovský a Podlešák. Jejich nástup v pátečním duelu je však nepravděpodobný.

Poslední zápas Mountfieldu:

19. ledna: Mountfield HK – Sparta Praha 3:2 sn (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Vydarený (Frühauf, Kudrna), 52. Dej (Mikuš), rozh. nájezd Kudrna – 12. Klimek (Hlinka, Polášek), 50. Kumstát.

Sestava Mountfieldu v posledním zápase: Kacetl – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf – Kudrna, Mertl, Šimánek – Dej, Marha, Květoň – Pospíšil, Knotek, Škoda – Švihálek, Červený, Rousek.

Jiří Šimánek, kapitán hradeckého Mountfieldu, je pro svůj tým zcela nepostradatelným článkem. Nejproduktivnější hráč Hradce absentoval v několika zápasech z důvodu zranění, nyní se ale vrátil mezi extraligové mantinely a pomohl svému týmu skolit silné soupeře - Plzeň a vedoucí Spartu.

"Měli jsme dobrý pohyb, vytvořili jsme si vedení 2:0. Když nás Liberec ve druhé třetině zmáčkl a dotáhl na 2:2, tak to vypadalo, že to bude drama. Nám se ale povedly výborné góly v oslabení a řekl bych dost nečekaný zvrat v závěru druhé třetiny. Znovu jsme odskočili. Pak už se Liberec musel tlačit dopředu, to nám vyhovovalo. Zápas jsme si už ohlídali a odvážíme si nesmírně cenné tři body," radoval se Jiří Kalous po výhře nad Bílými Tygry.

Také Slezané tak budou chtít v následujícím utkání navázat na poslední výhru a prodloužit svou sérii vítězství. "Dnešní vítězství nás nesmí ukolébat. Moc dobře víme, že v našem herním projevu ještě jsou rezervy. Věřím ale, že doma už body ztrácet nebudeme," dodal po zápase s Libercem Martin Růžička.

Dobrou zprávou pro trenéry Jiřího Kalouse a Pavla Marka může být návrat Lukáše Zíba. Jeden z kmenových obránců Třince se po těžkém otřesu mozku opět zapojil do tréninkového procesu. Hrát nebude ani Václav Varaďa, který po dobu absence nemocného Pavla Marka asistuje trenéru Kalousovi.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři sice na ledě krajského rivala z Vítkovice přišli o svou vítěznou sérii, když Ostravanům podlehli 3:6, v posledním duelu na ledě Liberce se na ni opět vrátili. Hráči s dráčkem na prsou rozhodli duel čtyřicátého kola na konci prostřední dvacetiminutovky, když v rozmezí třinácti vteřin dvakrát skórovali při vlastním oslabení.

Poslední zápas Ocelářů:

19. ledna: Bílí Tygři Liberec – Oceláři Třinec 2:6 (0:2, 2:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Nedvěd (Gřegořek), 27. Nedvěd (Vampola) – 6. Rufer (Květoň, Peterek), 10. Růžička (Roth, Trončinský), 38. Roth (Nosek), 40. Rákos (Růžička), 40. Růžička (Rákos), 55. Polanský (Polák)

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Galvas, Roth, Linhart, Trončinský, Krejčí, Nosek, Kania – Polák, Polanský, Martin Růžička – Rákos, Bonk, Orsava – Rufer, Peterek, Květoň – Foltýn, Matuš, Hrňa.

Nejproduktivnějším hráčem Ocelářů v zápasech s Mountfieldem je ,společně se zraněným Lukášem Zíbem, dvaačtyřicetiletý matador Jan Peterek. Zkušený centr má na svém kontě z duelů s Hradcem tři kanadské body za jednu branku a dvě asistence.

Vzájemné zápasy v této sezóně

Oceláři se v letošní sezóně s Hradcem Králové zatím střetli třikrát, pokaždé z ledu odcházeli šťastnější hráči Mountfieldu. První duel nastal hned v druhém kole, kdy Slezané zavítali na led hradecké arény. Utkání se neslo ve vyrovnaném duchu, deset minut před vypršením šedesáté minuty o vítězi rozhodl Langhammer. Odveta na třineckém ledě proběhla 25. října a opět se z výhry radoval Mountfield. Oceláři sice měli dobrý vstup do utkání a brankami Peterka a Růžičky vedli 2:0. Hosté ale pak v rozmezí osmnácti minut skórovali hned pětkrát a zajistili si zisk tří bodů. Naposledy se oba celky utkaly na začátku prosince loňského roku. Hráči s dráčkem na prsou nedokázali překonat brankáře Kantora, branky Mertla a Šimánka ze začátku, resp. konce zápasu stačily domácím k výhře 2:0.

15. září: Mountfield HK – Oceláři Třinec 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 30. Šimánek (Vydarený), 48. Tvrdík (Langhammer, Květoň), 50. Langhammer (Tvrdík) – 23. Bonk (Varaďa, Martin Růžička), 28. Adamský (Roth, Peterek).

25. října: Oceláři Třinec – Mountfield HK 3:6 (1:0, 1:2, 1:4)
Branky a nahrávky: 16. Peterek (Zíb), 21. Zíb, 53. Růžička (Peterek, Zíb) – 31. Mertl (Kudrna, Frühauf), 39. Kudrna (Vydarený, Šimánek), 43. Kudrna (Šimánek, Frühauf), 48. Šimánek (Kudrna), 49. Mertl (Kudrna), 60. Škoda (Šimánek)

6. prosince: Mountfield HK – Oceláři Třinec 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Mertl (Šimánek, Dej), 58. Šimánek.

Bilance venku: 21 zápasů, 8-6-2-5, skóre 55:50, 38 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 6 výher (1 v prodl.) – 4 prohry, skóre 26:24, 17 bodů
Aktuální série: 2 výhry
Lídr kanadského bodování: Jiří Šimánek 34 (20+14)
Nejlepší střelec: Jiří Šimánek 20
Nejlepší nahrávač: Tomáš Mertl 15
Nejproduktivnější obránce: René Vydarený 18 (5+13)
Ondřej Kacetl, 8 zápasů, úsp. 89,70%, prům. 2,62 g/z, 1 SO
Hrál v drese soupeře: Peter Frühauf, Tomáš Harant, Jaroslav Kudrna, Tomáš Pospíšil.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 6.
Bilance: 39 zápasů, 19-3-2-16, skóre 105:105, 65 bodů
Bilance doma: 19 zápasů, 12-1-0-6, skóre 53:41, 38 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Jiří Polanský 34 (13+21)
Nejlepší střelec: Martin Adamský 16
Nejlepší nahrávač: Jiří Polanský 21
Nejproduktivnější obránce: Vladimír Roth 22 (10+12)
Branislav Konrád, 3 zápasy, úsp. 89,47 %, prům. 3,81 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Šimon Hrubec (ještě v Českých Budějovicích), Tomáš Linhart, David Roupec, Rostislav Marosz, Jiří Polanský, Daniel Rákos, Adam Rufer (všichni v Hradci Králové).

Koutek ocelářských zajímavostí

Největší počet hitů: Daniel Rákos 58
Bilance trestných střílení – hráč v poli: Daniel Rákos 100 % (1 vstřelený z 1)
Bilance trestných střílení – brankář: Branislav Konrád, Peter Hamerlík oba 100 % (1 chycený z 1)
Bilance nájezdů - hráč v poli: Jiří Polanský 75 % (3 vstřelené ze 4)
Bilance nájezdů - brankář: Peter Hamerlík 100 % (5 chycených z 5)