V neděli ve Zlíně, přidají Oceláři devátou výhru?

01.10.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
V pátek zvítězili nad Chomutovem, v neděli je čeká další klání! Dosud neporažení Oceláři zavítají na Zimní stadion Luďka Čajky, kde je od nedělních sedmnácti hodin čeká utkání devátého kola proti Zlínu. Navléknou hráči s drakem na hrudi na šňůru devátý vítězný korálek?

PSG Zlín

Svěřenci trenérů Rostislava Vlacha a Juraje Juríka měli v minulé sezóně pomalejší rozjezd, nakonec to ale Zlínští dotáhli do předkola. V něm vystavili stopku třineckým Ocelářům, po pětizápasové bitvě postoupili do čtvrtfinále, kde je čekala Sparta Praha. Ta se s Berany příliš nemazlila, po pěti zápasech bylo o postupujícím jasno. Moravané tak celkově brali sedmé místo.

Zlín před sezónou opustilo sedm hráčů, na Zimní stadion Luďka Čajky naopak přišlo pět nových, či staronových, tváří. Mezi největší posily týmu PSG patří návraty obránce Miroslava Blaťáka z Ruska, a také útočníka Antonína Honejska z Hradce Králové. K dalším příchozím hráčům patří Antonín Bořuta s Martinem Podešvou (oba ze Znojma) a Ondřej Holomek (Ústí nad Labem). Tým ještě doplnila trojice mladíků Jiří Karafiát, Michal Gago a Filip Chytil z mládežnických celků Zlína.

Zlínští v přípravě sehráli devět klání, jejich bilance činí čtyři výhry a pět porážek. V Tipsport extralize Moravané sehráli zatím nejméně utkání ze všech celků, zápas šestého kola v Pardubicích byl odložen z důvodu montáže nové kostky, duel sedmého kola proti Liberci Zlínští přeložili kvůli koncertu v jejich hale. Beranům ale start do sezóny zatím nijak dobře nevychází, Zlín má na kontě dvě výhry a čtyři prohry. Naposledy PSG padlo na ledě Sparty.

Poslední zápas Zlína:
30. září: HC Sparta Praha – PSG Zlín 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. J. Mikuš, 25. Ružička (Forman, Nedomlel), 31. Kumstát (Pech), 39. Forman (Pech, Ružička), 45. Forman (Cingel, Ihnacak) - 21. J. Ondráček (O. Veselý)

Sestava Zlína v posledním zápase: Kašík (45. min Štůrala) - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Chytil, O. Veselý - J. Ondráček, David Hrazdira, Kubiš - D. Šťastný.

Z kabiny Ocelářů

Vítězné tažení Ocelářů extraligovými vodami stále pokračuje. Svěřenci trenérů Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy v pátečním osmém kole hostili Chomutov, Piráti se domů vraceli bez bodů a s pětibrankovým přídělem. Skvělou formu si v úvodních kolech soutěže drží Šimon Hrubec, brankář Ocelářů se může pyšnit úspěšností zákroků 96,57%, průměr inkasovaných branek pak Hrubec srazil pod jedna.

Také proto tým zpod Javorového i nadále vévodí extraligové tabulce, po osmi kolech na kontě má třiadvacet bodů. Nejbližší pronásledovatel z Brna získal o dva body méně, třetí Chomutov pak ztrácí bodů šest. „Minulý rok se prohrávalo, teď se vyhrává, zase se potom může prohrávat. Teď jsme rádi, že se nám daří,“ těší Josefa Hrabala.

Jak již bylo řečeno, Oceláři se zatím mohou pyšnit téměř neprůstřelnou hrází v podobě Šimona Hrubce. „Není to jen moje zásluha, kluci hrají skvěle. Vše, co se ode mě odrazí, tak hned odpalují pryč. Pro mě je skvělé, že se na beky mohu spolehnout. To platí také o útočnících, ti se dobře vracejí a pomáhají zase obráncům. Letos to opravdu je týmový Třinec,“ chválí Šimon Hrubec své spoluhráče.

Poslední zápas Ocelářů:
30. září: HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 32. Hrabal (Martin Růžička, Petružálek), 38. Hrňa (Kreps, Rákos), 50. Adamský (Irgl), 52. Dravecký (Rákos, Kreps), 54. Martin Růžička (Petružálek, Kane) – 46. Tomica (Valach, V. Růžička).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek, L. Doudera – Martin Růžička, Kane, Petružálek (A) – Adamský (A), Polanský, Irgl (C) – Rákos, Kreps, Dravecký – Chmielewski, Marosz, Hrňa.

Poslední vzájemný zápas

Naposledy se nedělní soupeři utkali první zářijový den v třinecké WERK ARENĚ. Pro oba celky se jednalo o generálku před začátkem Tipsport extraligy, ta lépe vyšla hráčům s drakem na hrudi. Oceláři v úvodní třetině vsítili čtyři branky, Zlínští kontrovali jen dvakrát. Hostům se poté ve druhé třetině sice povedlo trefou Kotvana snížit na rozdíl jediné branky, gól Rastislava Špirka z osmapadesáté minuty zajistil Slezanům vítězství.

1. září 2016: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 5:3 (4:2, 0:1, 1:0).
Branky a nahrávky: 4. Dravecký (Růžička M.), 12. Polanský (Hrabal), 17. Polanský (Hrňa, Marosz), 18. Špirko (Linhart, Petružálek), 58. Špirko (Růžička M., Petružálek) – 13. Vlach (Honejsek), 20. Bořuta (Honejsek, Vlach), 39. Kotvan (Horák, Chytil).

O zápase

Hrací den: 9. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 2. října 2016, 17:00
Místo utkání: Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín