V neděli v Brně, potvrdí Oceláři páteční výhru?

21.11.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Extraliga nezvolňuje v nastoleném tempu, čtrnáctičlenný peloton v neděli čeká dvacáté druhé kolo. Oceláři zavítají na led brněnské Komety a budou chtít Moravanům oplatit prohru z domácího ledu. Utkání v DRFG aréně startuje v 15:30, podaří se Ocelářům navázat na páteční výhru?

HC Kometa Brno

Ambiciózní tým pod vedením Aloise Hadamczika zatím také neprožívá nikterak vydařenou sezónu. Kometa se, díky lepšímu skóre, drží na devátém místě před Oceláři, k dobru ale má dva zápasy. Ten poslední sehráli Brněnští v úterý na ledě Plzně. O osudu klání rozhodla jediná trefa z desáté minuty, domácí zvítězili 1:0.

“Nesehráli jsme špatné utkání. Kdyby jsme hráli v první třetině, jako ve zbytku utkání, tak bychom určitě dali gól. Bohužel jsme ho nedali a z přesilovky inkasovali. Bohužel, bez vstřelené branky nemůžeme myslet na vítězství,“ řekl asistent trenéra Karel Beran po posledním zápase.

Kometa se po třech týdnech vrací na svůj led a bude chtít své fanoušky potěšit výhrou. “Třinec zatím nehraje podle předpokladů. Ale ani my v poslední době, kdy máme zraněné hráče a jezdíme po hřištích soupeřů, nehrajeme optimálně. Ale v zápasech po reprezentační pauze jsme dostávali málo gólů a na to bychom rádi navázali. Na druhou stranu ale musíme sami vstřelit alespoň tři góly, abychom vyhráli. Utkání s Třincem určitě nebude jednoduché,“ řekl Alois Hadamczik pro klubový web.

Poslední zápas Brna:
17. listopadu: HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Kubalík (Jeřábek).

Sestava Brna v posledním zápase: Čiliak – Kaberle "A", Stehlík, Malec, Kováčik, Hanzlík, Kuboš, Štindl – Ostřížek, Hruška "A", H. Zohorna – Káňa, Němec, Dočekal – Burian, Čermák "C", Svoboda – Raška, R. Zohorna

Jozef Kováčik opět patří k pilířům brněnské defenzívy. Slovenskému obránci se letos zatím daří i v produktivitě, na svém kontě má dvě branky a devět asistencí. Se sedmi plusovými body je nejlepší v týmu Komety. FOTO: Ivo Dostál (www.hc-kometa.cz).

Z kabiny Ocelářů

Hráči s dráčkem na hrudi dokázali v pátečním kole prolomit sérii čtyř porážek a naplno bodovat. Zápas s posledním Litvínovem byl dlouho vyrovnaný, o konečném výsledku rozhodla až závěrečná perioda. V ní se Oceláři prosadili třikrát a rozhodli o své výhře 4:2. V tabulce Slezané zůstali na desáté příčce, mají ale shodný bodový počet s osmými Vítkovicemi a devátou Kometou. Oba týmy nad Oceláři ale mají zápasy k dobru.

”Dnešní utkání se velmi podobalo dvěma předchozím. Dostali jsme se do vedení, velmi brzy na to jsme ale inkasovali vyrovnávající branku. Gól v oslabení nás nakopl a byla na hráčích cítit víra, že dotáhnou zápas do vítězného konce. Za tohle jim patří dík,“ komentoval René Mucha vítězství nad úřadujícím mistrem.

”Je to zatím jen první krůček, ale těch kroků bude ještě velmi mnoho. Teď už své myšlenky musíme orientovat na Kometu. Od dnešního výkonu je třeba se odrazit,” dodal Tomáš Kopecký, autor vítězné branky. Podobně hovořil také Jiří Polanský, který v pátek absolvoval sedmistý duel v třineckém dresu: „Věřím, že nás to nakopne. Jsem rád, že nemáme mezi zápasy nějakou pauzu, doufám, že tu euforii využijeme hned v neděli v Brně.“

Poslední zápas Třince:
20. listopadu: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 7. Irgl (Polanský, Matuš), 42. Rákos (M. Doudera), 48. Kopecký (Rufer), 57. Dravecký (Matuš, Klepiš) – 36. Pavlík (Havlíček, Piroš), 45. Havlíček (Kubát).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Nosek, L. Doudera, Klesla (C), M. Doudera, Hrabal, Adámek – Dravecký, Kopecký, Klepiš – Polanský (A), Matuš, Irgl – Svačina, Plíhal, Rákos – Adamský, Růžička, Hrňa – Rufer.

Dva třinečtí obránci vedou listopadovou statistiku Radegast indexu. Vedoucím mužem je Milan Doudera, druhým pak Rostislav Klesla. Oba nasbírali shodně 35 bodů, Douderovi v celkovém žebříčku patří druhá příčka. FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

V devátém kole Tipsport extraligy Oceláři na svém ledě přivítali Kometu Brno. Hráči s dráčkem na hrudi měli lepší vstup, Kometa ale byla první, kdo skóroval. Dravecký ještě dokázal srovnat krok, na další hostující branku už ale Třinečtí zareagovat nedokázali. Kometa zvítězila 2:1.

9. října 2015: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 1:2 (0:1, 1:1, 0:0).
Branky a nahrávky: 28. Dravecký (Chmielewski, Irgl) – 20. Ostřížek (Hruška, Kováčik), 28. Kuboš (Zohorna).

O zápase

Hrací den: 22. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 22. listopadu 2015, 15:30
Místo utkání: DRFG aréna, Brno