V neděli podruhé CHL: Oceláře otestuje Minsk

31.08.2019 · Martin Stebel
Začátek letošní Champions Hockey League nevyšel Ocelářům ideálně, ale není čas smutnit a pesimisticky věšet hlavy. Hned v neděli budou mít svěřenci Václava Varadi možnost složit úspěšný reparát, v hlavním městě Běloruska na české mistry ovšem čeká velmi zdatný soupeř. Utkání Junosti Minsk proti Ocelářům startuje v neděli od 15 hodin, odvysílá jej stanice SportTV 2 a video přenos nabídne web Champions Hockey League.

Junosť Minsk

Klub z běloruské metropole má velmi mladou historii. Vznikl teprve v roce 2003, ale rychle se aklimatizoval a postupem času si získával respekt. Za krátkou dobu existence Junosť vybojovala ve své zemi už osm mistrovských titulů, včetně toho z letošního roku, kdy ve finálové sérii porazila tým z Grodna. V Lize mistrů Minsk není nováčkem, evropskou soutěž v sezoně 2019/20 absolvuje už potřetí.

Zahajovací zápas letošní CHL dokázali Bělorusové zvládnout v nastaveném čase. V hale Čižovka, která hostila světový šampionát v roce 2014 a kapacita které je 9 614 diváků, v duelu proti Lausanne diváci dlouho góly neviděli. To se změnilo ve třetí části, kdy postupně skórovali Kaškar a Cyganov. Minsk měl nakročeno k vítězství, jenže švýcarský celek zabojoval a dvěma góly v závěru poslal střetnutí do prodloužení. V něm rozhodla trefa ze třetí minuty domácího Andreje Antonova. Junosť tak do tabulky skupiny D zapsala dva cenné body.

Sestava Junosť v minulém utkání CHL: I. Brikun (Šelepňjov) – Antonov, Nogačjov, Mitskevič, Tarleckyj, Kazakevič, Gerašenko, Mažuga, Lesnikov – Parfejevec, Želnerovsi, Gajnetdinov – Kaškar, Macsev, Kolgotin – Lopačuk, Drozd, Cyganov – Černikov, K. Brikun, Vološin.

Oceláři v Lahti neuspěli, ale výkon a herní projev je pro budoucí dny příslibem lepších časů. Ve Finsku ekipa zpod Javorového neproměnila mimo jiné trestné střílení, trefila tyč, zahazovala vyložené možnosti. Dalším klíčovým faktorem byla zhoršená disciplína a z ní pramenící časté přesilovky soupeře. Pokud se v těchto aspektech bíločervení zlepší, budou mít v Bělorusku reálnou šanci na bodový zisk, který by jim před domácími odvetami za týden dodal potřebné sebevědomí.

V podobném duchu ostatně znělo i pozápasové hodnocení asistenta hlavního trenéra Marka Zadiny: "V první řadě bych chtěl říct, že tým odvedl poctivý výkon, kluci makali, nic nevypustili, byli obětaví. Z toho pohledu nemohu nic vytknout. Rozhodla už první třetina, kdy jsme měli šance, měli jsme vést o dva či tři góly."

Jestli trenérský tým učiní v sestavě drobné personální změny či dá důvěru stejným pětkám, to poznáme až v neděli odpoledne: "Běloruský tým bude velmi nepříjemný, je to typicky ruská hokejová škola, mají na soupisce individuálně velice schopné hráče, kteří výborně kombinují a neustále rotují v útočném pásmu," krátce charakterizoval nedělního rivala před odletem asistent Jiří Raszka.

Sestava Ocelářů v minulém utkání CHL: Bartošák (Kváča) – Kundrátek, Doudera, Galvinš, Musil, Adámek, Gernát, Haman – Stránský, Marcinko, Hrňa – Novotný, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Dravecký, Hladonik, Hrehorčák – Kofroň.

O zápase:

Přímý přenos: SportTV2
Video přenos: championshockeyleague.com
Onlajn přenos: onlajny.com
Místo a čas utkání: Čižovka-Arena, Minsk, neděle 1. září, 15:00.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary