V neděli opět doma, do WERK ARENY zavítá Zlín!

18.02.2017 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Nedělní odpoledne bude ve znamení osmačtyřicátého kola Tipsport extraligy, Oceláři ve WERK ARENĚ přivítají jedenáctý Zlín. Utkání startuje v tradičních patnáct hodin, podaří se hráčům s drakem na hrudi porazit neoblíbeného soka a získat cenné body v boji o druhou příčku?

Sponzorem nedělního utkání se Zlínem je společnost mBank S.A.

PSG Zlín

Zlínu se úvod sezóny příliš nepovedl, největší krizí si Berani prošli v listopadu, kdy prohráli devět zápasů v řadě. To stálo místo trenéra Rostislava Vlacha, kterého na lavičce nahradili Robert Svoboda s Martinem Hamrlíkem. Pod jejich vedením se tým PSG herně zvedl a útočí na desítku. Na jedenáctém místě mají Zlínští odstup dvou bodů, oproti desáté Plzni však mají jeden zápas k dobru.

Berani se mohli na místa zajišťující účast v předkole dostat již v minulém kole, na domácím ledě ale nezvládli duel se Spartou a prohráli 0:5. „Je to pro nás krutý výsledek. Vstup do utkání se nám podařil, polovinu zápasu jsme předváděli hru, jakou jsme chtěli. Bohužel, ale bez gólu to nejde uspět. Neproměnili jsme vyložené šance a zlomil nás gól do šatny. Sparta je velmi silný tým, zatímco my jsme nebyli schopni konkurovat její síle. Hosté si výsledek s přehledem pohlídali,“ smutnil trenér Robert Svoboda.

Ševci tak budou ve zbývajících šesti zápasech chtít urvat co nejvíce bodů, aby se dostali na místa zaručující postup do vyřazovací fáze sezóny. Pozici Zlínu ale ztěžuje fakt, že čtyři ze šesti duelů bude absolvovat na ledech soupeřů. „Musíme dovést body zvenku, pokud chceme být v desítce. Potřebujeme teď body z téměř každého utkání. Venku to bude důležité v tom, aby soupeři neodskočili. Věřím, že bodovat budeme a zvládneme to,“ řekl útočník David Šťastný pro klubový web.

Poslední zápas Zlína:
17. února: PSG Zlín – HC Sparta Praha 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 33. Řepík (P. Vrána, Kalina), 40. Buchtele (Smejkal), 44. Uher (Cingel, Švrček), 50. Kumstát (Pech), 52. Forman (Kumstát, Pech).

Sestava Zlína v posledním zápase: Kašík - Marušák, Řezníček, Matějíček, Blaťák, Žižka, O. Horák - D. Šťastný, P. Holík, Říčka - Bukarts, Popelka, O. Veselý - Okál, Chytil, Kubiš - J. Ondráček, Ostřížek, Honejsek.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři, kteří podstatnou část sezóny drželi vedoucí příčku, spadli po lednové krizi na druhé místo. Po reprezentační přestávce získal Třinec ve dvou duelech čtyři body, když doma těsně přetlačil Olomouc a v Chomutově padl až na nájezdy. V tabulce ztrácejí Slezané na vedoucí Liberec osm bodů, od třetího Hradce Králové je pět kol před koncem základní části dělí body čtyři. Družina kapitána Zbyňka Irgla bude za každou cenu chtít udržet druhou příčku, která jim přisoudí soupeře z předkola a také účast v následujícím ročníku hokejové Ligy mistrů.

“Dobře jsme do utkání vstoupili a byli aktivnější. I když to tak na střely nevypadá, tak jsme měli ze hry více. Měli jsme hodně šancí, dařilo se nám napadání, jenže pak jsme v závěru dostali gól. V dalším průběhu jsme se tlačili do brány, z čehož pramenil vyrovnávací gól. Uprostřed utkání jsme udělali velký kus práce, když jsme ubránili dvojnásobné oslabení,“ hodnotil René Mucha duel v Chomutově.

Hráči s drakem na hrudi budou mít v závěrečných kolech dost práce s udržením výhodné druhé pozice. V neděli mohou udělat důležitý krok v zápase se Zlínem, v letošní sezóně zatím vždy zvítězil domácí tým. “Neřešíme aktuální formu protivníka, soustředíme se pouze na vlastní hru a výkon. Připravíme se na Zlín, jak nejlépe budeme umět. Doma jednoduše musíme vyhrávat,“ velí Šimon Hrubec.

Poslední zápas Ocelářů:
17. února: Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 2:1 sn. (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Vondrka (Rutta, Huml) rozh. nájezd Vondrka – 44. Redenbach (Petružálek, Klimenta).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Roth, L. Galvas, Hrabal, Jank, L. Doudera, Linhart – Netík, Kreps, Rákos – Irgl (C), Kane, Adamský (A) – Petružálek (A), Redenbach, Klimenta – Hrňa, Marosz, Dravecký.

Poslední vzájemný zápas

Slezané začali rok 2017 na venkovním kluzišti. Hráči s drakem na hrudi se vycestovali do Zlína, na cestu domů si ale bodový náklad nepřibalili. Domácí se dostali do čtyřbrankového vedení, to Oceláři dokázali pouze korigovat trefami Noska a Irgla. Tři body do tabulky si tak připsal domácí tým.

3. ledna 2017: PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 1:0, 1:2).
Branky a nahrávky: 12. Okál (Marušák), 18. Sedláček (Marušák, Blaťák), 38. O. Veselý, 41. Bukarts (P. Holík, Blaťák) – 56. Nosek (Špirko, Linhart), 56. Irgl (Krajíček).

O zápase

Hrací den: 48. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 19. února 2017, 15:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec