V Těšíně se soupeři rozešli smírně, hrdinou fotbalových Ocelářů Adamský

17.06.2019 · Martin Stebel
Náročný kondiční dril si Oceláři tradičně zpestřili přátelským fotbálkem. Extraligoví mistři tentokrát akceptovali pozvánku z Českého Těšína, kde se v pondělí na perfektně připraveném trávníku hrála kopaná solidní úrovně. Několik stovek diváků na útulném stadionku u hraniční řeky Olzy vidělo nerozhodný výsledek 2:2.

FK Český Těšín - HC Oceláři Třinec 2:2 (1:1), branky: 29. Vlachovič, 47. L. Mendrok - 17. Doudera, 60+8. Adamský. Diváků: 600.

Sestava FK Český Těšín: Gradek (31. Pecha) - Vlachovič, Bujok, Mendrok Lukáš, Folwarczny, Matuszek, Bolek, Zogata, Blažek, Chloň, Sekera, Šustík, Guznar, Zogata, Kula V., Mendrok Marek, Sostřonek. Trenér: L. Luhový.

Sestava HC Oceláři Třinec: Adamský - Peterek Jan, Peterek Jonáš, Kovařčík M., Kovařčík O., Matyáš, Lamacz, Gryc, Kofroň, Hladonik, Haman, Raška, Doudera, Polanský. Trenér: J. Kameš.

Duel v areálu při ulici Dr. Slámy se od začátku hrál v solidním tempu. Aktéři se kvůli poměrně velikému horku domluvili na hracím čase 2x30 minut. V úvodu měli více ze hry hokejisté, výborným pohybem se prezentoval například sportovní ředitel, 47letý Jan Peterek. Ten vysunul do brejku Hrňu, ale ocelářskou osmaosmdesátku bravurně vychytal gólman Gradek. Posléze se už však třinečtí prosadili, z předbrankového prostoru dokázal duchapřítomně posunout kulatý nesmysl do sítě Milan Doudera.

Několik minut poté mohl být náskok dvougólový, jenže po nesobecké nahrávce Peterka staršího zakončoval Erik Hrňa z výrazně ofsajdové pozice. Další pozitivní momenty naopak patřily domácím fotbalistům, kteří pochopili, že k úspěchu vede pouze zvýšená aktivita. S velkou elegancí a noblesou chytající Adamský nejdříve zlikvidoval několik pokusů, ale na šikovnou kombinační akci na konci které byl Martin Vlachovič, už ani třinecká rychlonožka nestačila.

Druhá půle se nesla v duchu herní převahy účastníků Moravskoslezského krajského přeboru. Svěřenci Lubomíra Luhového ovšem svou dominanci vyjádřili pouze gólem z voleje, kterým se blýskl zkušený ofenzivní borec Lukáš Mendrok. V dalších případech těšínští fotbalisté umírali na krásu či si vylámali zuby na spolehlivě chytajícím gólmanovi. Martin Adamský si znamenitě vedl nejen coby strážce svatyně, ale nakonec pro svou ekipu zachránil remízu. V hektickém závěru, kdy zcela objektivní hlavní arbitr citlivě nastavil několik minut nad rámec standardního času, podpořil útok, po nadýchaném centru ze strany se vyšrouboval vysoko do vzduchu a hlavou poslal míč precizně k tyči. Gólman Vladimír Pecha sice předvedl elastický tygří skok, ale proti této parádě byl jednoduše krátký a Adamský mohl svůj životní gól divoce oslavit.

"Chtěl jsem kluky v bráně trochu podržet, povedlo se mi zastavit pár akcí a v závěru jsem ukázal, jak se dávají góly. Co si budeme vykládat, bod z Těšína se počítá," okomentoval duel Martin Adamský, který pokračoval v hodnocení: "Myslím si, že to byla nejlepší hlavička za mých 38 let, rozhodně životní trefa a navíc proti sluníčku. Sám brankář Těšína po zápase povídal, že takový gól od gólmana ještě nezažil. Tyhle fotbalové akce vítám, myslím, že to baví také lidi, mohou nás vidět i mimo led a pro nás to je skvělé zpestření. Fotbaloví moc nejsme, ale nějaké bodyčeky tam pořád jsou," usmál se třinecký rutinér.