V Budějovicích juniorům pšenka nevykvetla

07.12.2019 · Jakub Kotajny
V sobotním kole v rámci turnaje o pohár DHL čekal třinecké Oceláře duel na ledě Českých Budějovic. Svěřenci trenéra Jiřího Juříka nedokázali na jihu Čech ani jednou skórovat a domácímu výběru nakonec podlehli 0:3.
25.kolo, sobota 7.12.2019
České Budějovice
3:0
Budvar aréna
Třetiny: 2:0, 0:0, 1:0  Branky a nahrávky: 4. Silný (Novák), 13. Masopust (Silný, Krcho), 41. Krcho (Novák). Rozhodčí: Horák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:4, navíc Hubata (CEB) osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku a Doktor (CEB) trest na 5 minut a do konce utkání za faul kolenem. Využití: 0:0. Vyloučení: 0:0. Střely na branku: 41:32. Diváci: 98. Průběh utkání: 3:0.
Dvořák – Najman, Hubata, Remta, Pavlát, Novák, Doktor – Řezáč, Hrubec, Anderle, Hrakholski, Masopust, Pouzar, Janoch, Čížek, Silný, Krcho
Suchánek – Radzienciak, Jenáček, Vacula, Cienciala, Grygar, Šulák – Havránek, Krč, Stránský, Pastor, Geidl, Mastič, Konečný, Plandor, Matěj, Ramik, Dobša

Hned od úvodních vteřin se do útoku aktivněji tlačili domácí, vyloučení Konečného z první minuty sice ještě potrestat nedokázali, přesto se však ve čtvrté minutě budějovičtí radovali z úvodní trefy. Po Novákově pasu z prostoru u branky Třince se prosadil Michal Silný, který tímto gólem zaokrouhlil počet svých branek na deset. O necelé dvě minuty později mohl srovnat třinecký Stránský, jeho bekhendový pokus z předbrankového prostoru však mířil nad branku Marka Dvořáka. Hostům se na začátku jedenácté minuty naskytla šance v podobě přesilovky, tu však také využít nedokázali a vypadalo to, že si Oceláři budou moci oddechnout. Avšak sedm sekund po konci oslabení Třinec inkasoval podruhé, přesnou střelou překonal Suchánka Matouš Masopust. Ve zbytku třetiny se sice Oceláři ještě zmohli k odporu, velkou šanci měl Filip Cienciala, jehož střela od modré velmi těsně minula horní růžek Dvořákovy klece.

Mladým Ocelářům první přestávka nalila krev do žil, tlak Třince mohl vyústit brankou Konečného, jeho střela z pravého křídla však za záda domácího gólmana nedoputovala. Zbytek prostředního dějství nabídl poměrně velký počet šancí na obou stranách, zásluhou obětavých obránců a skvělé práce gólmanů v obou brankovištích se však stav utkání po druhé dvacetiminutovce nezměnil.

Zatímco začátek druhé třetiny vyšel lépe Třinci, úvodní vteřiny třetí tercie opanovali domácí. A to doslova. Hned po třiadvaceti sekundách hry se z pravého kruhu prosadil domácí dlouhán Vojtěch Krcho, který tak zvyšoval již na 3:0 ve prospěch Budějovic. Domácím však tento náskok zřejmě nestačil, sérii střeleckých pokusů Budějovic však zvládl Suchánek zneškodnit. V prostřední části hry jsme viděli hned dva vyšší tresty pro domácí, 2+10 vyfasoval Hubata za zásah do hlavy nebo krku, jen o tři minuty později byl potrestán na pět minut + osobním trestem do konce utkání Vojtěch Doktor. Doktorův faul mohl v polovině třiapadesáté minuty potrestat Marek Havránek, pokus třineckého forwarda však zastavila pravá tyč Dvořákovy klece. Další velkou šanci měl na své čepeli Michal Ramik, jeho střela z levého křídla však skončila zásluhou Dvočákovy lapačky mimo klec domácích. Ve zbytku utkání se již skóre neměnilo a po šedesáti minutách tak domácí slavili vítězství 3:0.