Útočník Samuel Buček posiluje Oceláře

16.10.2022 · Tisková zpráva
Do ofenzivních řad úřadujícího mistra Extraligy přichází třiadvacetiletý slovenský útočník Samuel Buček. Talentovaný hokejista se několik dní po ukončení smlouvy s klubem Neftěchimik Nižněkamsk dohodl na novém angažmá v Třinci. “Je to obrovská výzva, ve které chci uspět,” hlásí odhodlaně mladý forvard.

Buček se stal kometou loňské sezóny v nejvyšší slovenské soutěže. Jenom za základní části nastřílel v dresu pozdějšího finalisty z Nitry 41 branek a přidal dalších 23 asistencí. “Má velký potenciál být bodovým hráčem. Po dlouhých rozhovorech se Samuelem víme, že je motivovaný a ochotný na sobě pracovat, podřídit se potřebám mužstva. To bylo rozhodující,” řekl k angažování Bučka hlavní trenér Ocelářů Zdeněk Moták.

Mladý Slovák schytával v posledních týdnech vlnu kritiky kvůli svému angažmá v Nižněkamsku. “Udělal jsem chybu a věřil tomu, že dostanu dost prostoru, abych se po zranění dostal zpátky do formy a byl užitečným hokejistou. To se nestalo,” přiznal Buček, který na ledě strávil v šesti utkáních průměrně sedm a půl minuty. Pak se s nejhorším týmem tamní soutěže dohodl na ukončení nepovedeného angažmá. “Chci hledět dopředu, odvést maximum pro tým a posunout se tak ve své kariéře. Oceláři jsou obrovská výzva, ve které chci a musím uspět,” řekl Buček a připomněl, že česká nejvyšší soutěž je letos mimořádně vyrovnaná soutěž.

Zamířit do ní mohl už dříve, Oceláři jej totiž sledují už delší čas. Rodák z Nitry se ve svém mateřském týmu stal nejužitečnější hráčem loňského play-off slovenské extraligy. Z účasti na světovém šampionátu ve Finsku jej pak vyřadilo zranění. V létě byl blízko angažmá v zámoří, když podepsal jednocestnou smlouvu pouze do farmy Seattle Kraken. Po kempu ale zvolil angažmá v Nižněkamsku, kde odehrál pouze šest zápasů.

“Samuel Buček je mladý perspektivní hráč, který si jde tvrdě za svým a je ochoten přijímat při tom rány. Příkladem toho je loňské finále slovenské extraligy, které odehrál se zlomeninou. Samuela jsme před dohodou podrobili dlouhému a pro něj možná i ne příliš příjemnému rozhovoru. Přesvědčil nás, že mu jde primárně o to hrát co nejlepší hokej, zlepšovat se a pomoci týmu k úspěchu. Přeju mu, aby se mu u nás dařilo a ukázal, že umí hrát i jinde než v domovské Nitře” uvedl na Bučkovu adresu sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

A zároveň přiznal, že se i nadále rozhlíží po hráčském trhu po dalších posilách. “Aktuální situace není jednoduchá a kvalitních hráčů není nazbyt. Stále se rozhlížíme a sondujeme. Rádi bychom získali posilu, a to i do defenzivy. Věřím, že se nám to do konce ledna povede,” uzavřel Peterek.

Odehrané v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno