Útočník Marek Havránek po prohře se Salcburkem: Nebyli jsme jeden tým

24.08.2019 · Redakce
První zápas na Světovém poháru mají junioři za sebou a spokojeni být příliš nemohou. Mladí Oceláři sice v utkání proti Salcburku udeřili jako první a zásluhou přesilovkové trefy Marka Havránka se ujali vedení, hráči Red Bullu ale velmi rychle otočili zápas na svou stranu a nakonec si došli pro vítězství 1:6. Jak souboj s rakouským celkem viděl autor jediné branky, útočník Marek Havránek?

Marku, jak bys zápas proti Salcburku zhodnotil?

Začátek zápasu jsme si pohlídali a to jsme chtěli. První třetinu jsme měli hodně slušnou, ale ve druhé jsme přestali hrát to, co jsme si řekli před zápasem a tam přišel ten zlom.

Druhá část zápasu přitom nezačala vůbec špatně. V čase 22:44 jsi využil přesilovku pět na tři a zařídil první gól utkání. Mohl bys svou gólovou akci přiblížit?

Přesilovku jsme zahráli úplně jinak než jsme měli, ale využili jsme špatného střídání Salcburku. Po nahrávce brankáře Švehláka přes celé hřiště jsme s Danem Przybylou sehráli nádhernou akci, kdy mi připravil famózní přihrávku do samostatného nájezdu a stačilo už pouze zakončit, což se mi povedlo a to nás nakoplo.

Druhá polovina třetiny se ale změnila v noční můru a Red Bull třemi slepenými góly otočil utkání na svou stranu. Co se tam stalo?

Absolutně jsme přestali hrát náš systém a každý si začal dělat, co chtěl. Nebyli jsme jeden tým. Po prvním inkasovaném gólu naše nabuzení zmizelo a to byla zlomová část zápasu.

Co bude třeba změnit před zápasem s finským Kärpätem ?

Musíme dodržovat pravidla, která si řekneme, hrát jako tým a každý musí dělat svou práci. Také musíme zlepšit napadání se zakončením. Poté můžeme vyhrát.

Hodnocení hlavního trenéra Jiřího Juříka:

"Stanovený systém se nám dařilo dodržovat jen určitou část utkání. I když jsme se ve druhé třetině ujali vedení, soupeř záhy využil naše individuální chyby a přesilovky a otočil průběh utkání. Ikdyž jsme si vytvořili gólové šance, nedokázali jsme je proměnit a Salcburk už potom jenom kontroloval průběh utkání."