Utkání proti Mladé Boleslavi kontumováno!

19.02.2016 · Martina Sikorová
Po úvodní části sice junioři nad Boleslaví vedli, duel ale následně ztratili ve druhé třetině, kdy inkasovali hned tři góly. O týden později byl ale zápas pro neoprávněný start Lukáše Volfa kontumován s výsledkem 5:0 pro třinecké mladíky.
41.kolo, pátek 19.2.2016
Ml. Boleslav
5:0
Werk aréna
Třetiny: 1:0, 0:3, 1:0  Branky a nahrávky: 9. Petrák (Sztwertnia, Hladonik), 58. Miloš Roman (Pala, Bartko) – 28. Motloch (Pätoprstý), 34. Pořízek (Žalud, Volf), 39. Motloch (Žalud, Volf). Rozhodčí: Koziol – Řezáč, Rychlý. Vyloučení: 3:4, navíc Zahradníček (TRI) 5 minut a trest do konce utkání za faul kolenem a za faul Červinského (MBL) nařízeno TS (neproměněné). Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 36:21. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
Fendrich (41. Loubal) – Pisarik, Janiczek, Zahradníček, Bartko, Michal Roman, Stránský, M. Adámek – Petrák, Flok, Hrehorčák, Kvasnica, M. Kovařčík, Sztwiertnia, Hladonik, Miloš Roman, Murín, Lorek, Pala
Groh – Mašek, Mattis, Uřidil, Tůma, Žalud, Marček, Červinský – Musliu, Brzák, Pätoprstý, Rypar, Volf, Borovec, Pořízek, Planý, Outrata, Němec, Motloch

Do pátečního utkání vstoupili aktivnější hráči domácího týmu, vytvořit si větší šanci se ale Ocelářům nepodařilo. Jako první tak hrozila až Boleslav, když nepovedenou rozehrávku zachytil Outrata, ten ale puk svému spoluhráči předat nedokázal a po nahození Pořízka následně puk pouze projel před odkrytou klecí.

Naopak z protiútoku se radovali svěřenci trenéra Varadi, když po přihrávce Sztwiertni zvedl puk pod horní tyč Ludvík Petrák. Krátce na to se k dorážce dostal Flok a po něm také Hrehorčák, dostat kotouč do sítě se ale třineckým útočníkům nepovedlo. Mohlo tak být vyrovnáno, když se Fendrich ocitl zcela mimo svou branku, dorazit puk potulující se před prázdnou klecí se ale hostům přes dobrou práci bránících hráčů nepodařilo.

Odskočit do dvoubrankového vedení mohli Oceláři chvíli po startu druhé části, Hladonik ale v přečíslení poslal příliš prudkou přihrávku, ke které se Kovařčík nedostal a po brance Lukáše Motlocha, který propálil Fendricha z přečíslení dva na jednoho, tak bylo vyrovnáno.

Poslat Oceláře zpět do vedení mohl z nařízeného trestného střílení Michal Kovařčík, ten ale svůj nájezd neproměnil. Rána Hrehorčáka pak skončila pouze na brankové konstrukci a po faulu stejného hráče šla do vedení Boleslav, když do třinecké sítě prošla střela Radka Pořízka z přesilové hry.

Svěřenci trenéra Varadi si poté vytvořili velký tlak v útočném pásmu, na vyrovnání ale hráči v bílých dresech nedosáhli a naopak v dalším oslabení inkasovali, kdy vyraženou střelu uklidil do třinecké branky Lukáš Motloch a zařídil tak hostům dvoubrankové vedení po prostřední části.

Do závěrečné části už vstoupili Oceláři s Matějem Loubalem v brance, honbu za vyrovnáním ale domácímu týmu znepříjemnilo vyloučení Zahradníčka, který vyfasoval pětiminutový trest a trest do konce utkání za faul kolenem. A musel se tak činit zejména domácí gólman, který výbornými zákroky zneškodnil hned dva brejky Pätoprstého a také šanci Musliu.

Necelé tři minuty před koncem se pak Oceláři dočkali snížení. Pala sice před odkrytou částí branky puk netrefil, Miloš Roman už si ale počínal úspěšněji a zajistil tak zápasu dramatický závěr, vyrovnat už se ale domácímu týmu nepodařilo.