Úterní souboj s Libercem pod Javorovým vrchem

26.09.2021 · Dominik Stošek, Michal Samiec
První letošní repríza loňského finále je tady. Do Třince znovu po pěti měsících a dvou dnech dorazí Bílí Tygři. Podaří se Ocelářům porazit Severočechy potřetí v řadě? Utkání devátého kola Tipsport extraligy začíná úderem sedmnácté hodiny!

Sponzorem úterního zápasu devátého kola Tipsport extraligy mezi Oceláři a Libercem je společnost SMOLO a.s.

Vstupenky na zápas s Libercem

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Letošní obhájci stříbra už několik posledních sezón spadají mezi top týmy celé extraligy. V uplynulých šesti sezónách se stal Liberec hned čtyřikrát vítězem základní části a stejněkrát také finalistou play-off. Naposledy se stal mistrem v sezóně 2015/16, když porazil pražskou Spartu.

Před startem letošní sezóny došlo v klubu Tygrů hned k několika zásadním změnám. Z Liberce odešli velká jména jako ku příkladu útočníci Radan Lenc (Chabarovsk), Michal Bulíř (Plzeň), Adam Musil (Pardubice) nebo obránce Ronald Knot (Nižněkamsk). Na druhou stranu vedení libereckého mančaftu zapracovalo na patřičné kompenzaci těchto ztrát a do klubu nalákalo Jakuba Klepiše (Brno), Tomáše Záborského (SaiPa, Finsko) nebo po ročním angažmá ve Švédsku navrátilce Jana Ordoše (IK Oskarshamn).

Severočeši se momentálně nenachází v nejlepší formě. Z posledních tří duelů získali pouze bod a momentálně jim přísluší sedmá příčka. Naposledy se utkali s Olomoucí, které podlehli na jejím ledě 1:3.

POSLEDNÍ UTKÁNÍ LIBERCE

26. 9. 2021: HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Bambula (Kolouch), 24. Krejčí (J. Káňa, Kucsera), 45. J. Káňa (Ondrušek, Kucsera) – 37. P. Jelínek (J. Vlach, Rosandić).

Sestava Ocelářů v posledním utkání: Kváča (J. Pavelka) – Šmíd (A), Melancon, Vitásek, Rosandić, Derner, M. Ivan – Birner (A), Filippi, Záborský – Ordoš, Gríger, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Faško-Rudáš – Rychlovský, A. Najman, Šír – Jiruš.

Z KABINY OCELÁŘŮ

Hráči s drakem na hrudi svedli v pátek souboj s kladenskými Rytíři, proti kterým vedli o dvě branky ještě devět minut před koncem třetí třetiny. Pak ale přišly na řadu dvě využité přesilové hry Kladna, které domácí dokázali zužitkovat a následně rozhodli zápas po samostatných nájezdech.

„Měli jsme víc ze hry, druhou třetinu jsme odehráli dobře. Bohužel, konec třetí třetiny byl špatný, spousta zbytečných faulů, které nemusely být, a to nás stálo vítězství," shrnul nepovedenou pasáž zápasu Marek Zadina. "Byli jsme celý zápas lepší tým, jenže pak přišly naše vyloučení, soupeř se dostal do hry a otočil skóre ve svůj prospěch. V prodloužení jsme se snažili, ale soupeř díky vývoji chytil druhý dech a zlomil to na svou stranu. Lepší by ale bylo se domů vracet se šesti body. Teď jsem naštvaný a zklamaný, čeká nás dlouhá cesta domů. Přes víkend musíme vyčistit hlavy a pustit se do nového týdne," dodal obránce Martin Marinčin.

Z venkovního tripu se tak Oceláři vrátili se čtyřmi body. Proti Liberci budou svěřenci Varadi, Zadiny a Krátošky usilovat o návrat na vítěznou vlnu. Mají před sebou nabitý program a čtyři domácí utkání v řadě. Krom úterního zápasu s Libercem, podstoupí souboj o body se Zlínem, Karlovými Vary a v rámci Champions Hockey League také se Slovanem Bratislava.

POSLEDNÍ UTKÁNÍ OCELÁŘŮ

24. 9. 2021: Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec 4:3sn (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Beran (Plekanec, Račuk), 51. Jágr (Plekanec, Kristo), 59. Račuk (Kristo, Dotchin), roz. sam. náj. Strnad – 4. Marcinko (Martin Růžička, P. Vrána), 24. M. Daňo (Dravecký), 25. M. Kovařčík (O. Kovařčík).

Sestava Ocelářů v posledním utkání: Mazanec – Kundrátek, D. Musil, Marinčin, M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček – Martin Růžička, P. Vrána, M. Daňo – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Nestrašil – Miloš Roman, Marcinko, Hrehorčák – Hrňa, Dravecký, D. Kofroň.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Naposledy na sebe oba aktéři narazili 26. dubna v pátém zápase finále. Jak skončilo všichni moc dobře víme, Oceláři, po nerozhodné první periodě, vyhráli zbývající dvě třetiny a po výhře 3:0 si došli pro druhý titul v řadě a celkově třetí v klubové historii.

26.4. 2021 – HC Oceláři Třinec vs. Bílí Tygři Liberec - 3:0 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Rodewald (Špaček), 52. M. Kovařčík (Gernát, Špaček), 58. Dravecký (Rodewald).

Umístění v tabulce 4. 7.
Bilance v TELH 7 zápasů, 3-1-2-1, skóre 25:19, 13 bodů 7 zápasů, 3-0-2-2, skóre 14:16, 11 bodů
Bilance doma/venku 3 zápasy, 1-1-1-0, skóre 10:6, 6 bodů 4 zápasy, 1-0-1-2, skóre 7:10, 4 body
Bilance posledních 10 zápasů (od začátku extraligy) 7 zápasů, 3-1-2-1, skóre 25:19, 13 bodů 7 zápasů, 3-0-2-2, skóre 14:16, 11 bodů
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 1 prohra 3 prohry
Vzájemná bilance (v základní části) 76 zápasů, 33-3-2-9-29, skóre 219:209 (51% úsp.)
Vzájemná bilance (v základní části) – doma 38 zápasů, 19-2-1-5-11, skóre 118:102 (59% úsp.)
Lídr bodování Martin Růžička, Tomáš Marcinko oba 9 (4+5) Tomáš Filippi 6 (3+3)
Nejlepší střelec Martin Růžička, Erik Hrňa, Tomáš Marcinko všichni 4 Tomáš Filippi 3
Nejlepší nahrávač Tomáš Marcinko, Martin Růžička oba 5 T.J. Melancon 3
Nejproduktivnější obránce Milan Doudera, Martin Marinčin oba 3 (0+3) T.J. Melancon 3 (0+3)
Nejtrestanější hráč David Musil, Petr Vrána, Marko Daňo všichni 10 Tomáš Filippi 18
Nejlepší v +/- David Musil, Patrik Hrehorčák oba +6 Tomáš Filippi +4
Vítězné góly Martin Růžička 2 Tomáš Filippi, Jakub Klepiš, Ladislav Šmíd všichni 1
Góly v přesilovce Martin Růžička 3 Tomáš Filippi, Jaroslav Vlach oba 1
Body v přesilovce Martin Růžička 7 (3+4) Tomáš Filippi, Jaroslav Vlach oba 1 (1+0)
Góly v oslabení tým dosud neskóroval v oslabení Jakub Klepiš 1
Nejvíc gólů v nájezdech Martin Růžička 100 % (1 proměněný z 1) Jakub Klepiš, Michal Birner oba 50 % (1 proměněný ze 2)
Brankář s nejlepší úspěšností v nájezdech Marek Mazanec 60 % (3 neproměněné z 5) Petr Kváča 57 % (4 neproměněné ze 7)
Nejvíce střel na branku Martin Růžička, Patrik Hrehorčák oba 18 Tomáš Filippi 25
Nejvíce času na ledě Tomáš Kundrátek 22:30 Ladislav Šmíd 26:04
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách / pořadí v lize 32,14 % / 9 / 1. 7,69 % / 2 / 15.
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení / pořadí v lize 75,00 % / 0 / 12. 84,83 % / 1 / 5.
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) / pořadí v lize 82 / 9. 84 / 11.
Týmový Radegast Index / pořadí v lize 192 / 1. 124 / 10.