Tybor na téma Ocelářů: Věřím, že se to zlomí a nastartuje!

26.11.2015 · Martin Stebel
V rámci vzájemné hráčské výměny doplnil kádr třineckých Ocelářů v minulém týdnu slovenský útočník RADOSLAV TYBOR. Dosud však vinou zdravotní indispozice nemohl zasáhnout do hry. Pozitivní zprávou je, že pro páteční duel s pražskou Spartou by trenérské dvojici René Mucha - Marek Malík neměl chybět.

Rado, dnes jste normálně trénoval, můžeme tedy potvrdit, že proti Spartě budete hrát?

Po zdravotní stránce je to už v pořádku, necítím žádné omezení, v pátek bych měl nastoupit. Trápil mě břišní sval, asi deset dní jsem nemohl trénovat, ale teď se cítím výborně. Už pár dnů trénuji, myslím, že to bude dobré.

Jaké byly první dojmy z třineckého týmu?

Je tady zkušenější mužstvo, sestava je nabita velkými jmény. Je to vidět i během tréninku, kdy je intenzita daleko vyšší než v Pardubicích. Myslím, že do týmu se mi podaří dobře začlenit, kluci mě přijali, nebyl žádný problém. Ze slovenského nároďáku samozřejmě znám Tomáše Kopeckého, Vlada Draveckého či Peťu Hamerlíka.

V jaké formaci byste měl hrát?

Dnes jsem trénoval v útoku s Martinem Adamským a Jirkou Polanským. Pokud se do pátku nic nezmění, takhle bychom měli nastoupit.

Letošní bilance Radoslava Tybora: 2+4 v 17 zápasech. Prožije bodové probuzení v Třinci? foto: hcpce.cz

Minulá sezona byla ve vašem provedení bodově velice plodná. Kde jsou důvody letošního poklesu?

V Pardubicích se nám celkově nedařilo v útoku, prohrávali jsme zápasy, kdy se nám povedl třeba jen jeden či dva góly. Časem se střelecká nepohoda prohlubovala, ale věřím, že se to zlomí a nastartuje. V Pardubicích i v Třinci.

Oceláře tedy vnímáte jako osobní "restart"?

Beru to jako nový impulz. Doufám, že Třinci mohu pomoct k lepším výsledkům. Myslím, že moje hra letos nebyla špatná, což ostatně potvrdil pardubický manažer, jen se mi nedařilo střelecky. Chci to zlomit, třeba i nějakým škaredým gólem.

Zítra se proti vám postaví tým pražské Sparty, což bude zřejmě tvrdý oříšek. Jaký recept by na ně mohl platit?

Sparta je v českém hokeji skvělá značka. Letos hrají dobře, jsou nahoře, ale určitě mají slabiny. Budeme mít poradu, kde si jejich hru rozebereme. Musíme se ale soustředit na vlastní výkon, tým je tady hrozně silný a každý je k poražení. Věřím, že fanoušci nás podpoří, i když je jasné, že v poslední době byly výsledky podprůměrné. Chceme si zpět získat jejich důvěru. Už se na zítřejší zápas moc těším.

HC Motor České Budějovice