Třinečtí junioři zvládli lépe přetahovanou s Jihlavou a opět vítězí!

21.02.2013 · Luboš Olszar
Třinecká juniorka pokračuje ve vítězném tažení, avšak tentokráte měli Oceláři cestu ke třem bodům přes Jihlavu daleko složitější, než kupříkladu v zápase minulém. Ve vyrovnaném utkání přinesla rozuzlení až třetí třetina, ve které Slezané vsítili tři branky a dotáhli zápas k vítězství. Hattrickem a asistencí k tomu se prezentoval Filip Bajtek.
39.kolo, čtvrtek 21.2.2013
Jihlava
5:6
Třetiny: 2:2, 2:1, 1:3  Branky a nahrávky: 9. Pěška (Zídek, Tobola P.), 18. Pěška (Zídek), 28. Štěpán (Pěška), 38. Střecha (Gregar), 55. Pěška (Zídek, Střecha) - 6. Hurtík (Matúš, Bajtek), 12. Bajtek (Běhal, Matuš), 28. Kindl (Matuš), 42. Bajtek (Matuš, Hurtík), 44. Ohera (Valíček), 44. Bajtek (Matuš). Rozhodčí: Homola - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 7:10, navíc Kindl (TRI) 10 min. OT. a 5 min + do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 96. Střely na branku: 42:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:6, 5:6.
Krejčík - Dundáček, Tobola H., Žáček, Polívka, Březka, Tobola P., Kohout - Pěška, Zídek, Štěpán - Vala, Střecha, Gregar - Vlček, Vantuch, Přidal - Matějka, Lupač
Šimboch - Hurtík, Běhal, Žvátora, Kurzok, Valíček, Pisarik - Bajtek, Matuš, Kindl - Juhász, Kasperlík, Diviš - Mach, Pargáč, Jaroš - Ohera

První třetina nabídla v podání obou týmů svižní a atraktivní hokej. Jihlava měla zpočátku více ze hry, ale jako první se trefili Třinečtí, když hráči v červenožlutých dresech zapomněli na úplně volného Pavla Hurtíka, který na levém kruhu dostal přesnou přihrávku a zamířil mimo dosah Krejčíkovy lapačky - 0:1. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Štěpán Zídek zavezl puk až před Šimbocha, neukvapil se a nevystřelil, nýbrž viděl na druhé straně najíždějícího a nehlídaného Ondřeje Pěšku a mladý útočník se trefil přesně k levé tyči třinecké klece - 1:1.

Gólové manévry pokračovaly i nadále, a to ve dvanácté minutě. Na uznání své trefy si ale musel Filip Bajtek notnou chvíli počkat, protože gólman Dukly signalizoval nějakou závadu na své brance. Rozhodčí ale po konzultaci s čárovými sudími trefu třineckého kapitána, který překvapil Krejčíka pokusem z úhlu, uznali - 1:2. Na konci první části hry dostala Dukla výhodu přesilové hry, kterou beze zbytku využila. Opět u toho byl Zídek v roli nahravače a Ondřej Pěška v roli přesného střelce, když zblízka překonal Šilbocha - 2:2.

Druhá část hry pokračovala v nastoleném tempu. Jihlava měla dvě slibné příležitosti, ale Šimboch své spoluhráče podržel, stejně jako na druhé straně Krejčík při střele Juhasze. Gól tak padl až po sedmi minutách hry. Ondřej Pěška si připsal třetí kanadský bod v utkání, když našel přesnou přihrávkou Jana Štěpána, který poslal Duklu poprvé v zápase do vedení 3:2. To trvalo přesně dvacet tři vteřin, protože Radim Matuš viděl najíždějícího spoluhráče Denise Kindla a bratr obránce Detroitu Red Wings, Jakuba Kindla, vyrovnal - 3:3.

Pohledný hokej s šancemi na obou stranách pokračoval. Za zmínku stojí třeba tvrdá střela třineckého Hurtíka nebo dorážka Filipa Matějky, který snad již viděl puk směřovat za brankovou čáru, jenže Šimboch na poslední chvíli zastavil kus černé gumy svým pravým betonem. Ujal se tak až pokus Tomáše Střechy. V přesilové hře si domácí útočník počkal, až mu Martin Gregar přihraje na střed, a poté poslal všechny pavouky v levém horním rohu na onen svět - 4:3.

Minuta a padesát vteřin v třetí třetině pak daly ráz celému zbytku utkání. Přesilovou hru Třince z konce druhé části hry využil Filip Bajtek. Kapitán hostů se nejprve dvakrát zastřeloval, když trefil rukavici a pravý beton Krejčíka, jenže napotřetí už byl úspěšný. Počkal si před brankou na přesnou Matušovu přihrávku a vyrovnal - 4:4. Na začátku čtyřiačtyřicáté minuty poslal hosty znovu do vedení Filip Ohera, který využil nenápadnou kombinaci s Valíčkem. A jak už to tak bývá, z malého mráčku zapršelo - 4:5. O třicet vteřin později zkompletoval první hattrick zápasu Filip Bajtek. Nikým nehlídaný Matuš totiž zavezl puk před jihlavskou branku a přihrál svému kapitánovi. Ten už v dané situaci věděl, co a jak - 4:6.

Tato trefa se nakonec ukázala jako trefa rozdílová. Dukla se jen těžko oklepávala ze ztraceného vedení. Příležitost zdramatizovat zápas ale nakonec dostala, a to v padesáté třetí minutě. Hrála totiž přesilovku pět na tři. Dvojnásobnou početní výhodu využil Ondřej Pěška a připsal si v dnešním zápase také hattrick - 5:6. Jihlava si po snížení vzala oddechový čas, ale následnou normální početní převahu nevyužila, stejně tak jako tu ke konci zápasu, jež byla umocněna odvoláním gólmana. V závěru se ještě do sebe pustili domácí Marek Lupač a hostující Denis Kindl, na konečný výsledek však neměla už vliv ani tato šarvátka. Třinec si tak odváží z Vysočiny tři body.

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): „Pro nás to dnes bylo velmi těžké utkání. Domácí hráli výborně. My jsme ten začátek utkání trošku podcenili, což se nám vymstilo, protože Dukla využila každou šanci, kterou jsme jí dali. Ale jak říkám, Jihlava byla velmi dobrým týmem, výborně bojovala, výborně bruslila a my jsme trošku se štěstím to utkání otočili.“

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): „Dnes to bylo vyrovnané utkání. Myslím si, že tři body nejsou úplně tak, jak by měly být - měli se rozdělit a utkání mělo jít dál. Dokonce si troufnu říct, že jsme možná sahali po třech bodech spíš my. Měli jsme dost šancí, které jsme nevyužili. Nicméně, zase na druhou stranu jsme udělali více chyb a dnes velmi selhala obrana, takže tam není co řešit. Ve třetí třetině jsme dostali tři rychlé góly a pak už to ve zbytku zápasu bylo velmi těžké.“