Třinečtí junioři deklasovali Duklu Jihlavu!

09.03.2013 · Tomáš Golasowski
T Ř I N E C - Poslední zápas třineckých juniorů v boji o play-off vyšel mladíkům na jedničku. Jihlava sice docela kousala, ale Třinečtí dokázali vždy na góly Dukly zareagovat. Vítr v obraně hostí dělala hlavně první pětka Ocelářů, na kterou jihlavští junioři neměli hlavně po bruslařské stránce. Třinečtí hráči tak skončili v této fázi sezóny na výborném druhém místě.
44.kolo, sobota 9.3.2013
Jihlava
7:3
Třetiny: 2:1, 2:1, 3:1  Branky a nahrávky: 6. Franek (Kindl, Hurtík), 7. Kindl (Foltýn, Matuš), 25. Juhász (Diviš, Kasperlík), 30. Franek (Kindl, Diviš), 48. Diviš (Ohera, Vyčesaný), 59. Valíček (Žvátora), 59. Matuš (Kindl, Hurtík) – 11. Zídek (Polívka), 21. Gragar (Žáček, Zídek), 43. Zídek (Tobola, Žáček). Rozhodčí: Jeřábek -Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 43:34. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 7:3.
Němec - Bezuška, Kurzok, Foltýn, Kasperlík, Hurtík, Žvatora - Mach, Pargač, Kindl, Valíček, Ohera, Vyčesaný, Franek, Juhász, Matuš, Diviš
Fučík - Tobola, Tobola Přemysl, Polívka, Kohout, Žáček - Gregar, Štěpán, Vantuch, Pěška, Vlček, Zídek, Březka, Vala, Střecha

Třinečtí Oceláři vstoupili do zápasu velice aktivně, hlavně první lajna motala Dukle hlavu. V páté minutě utkání se k osamocenému Tomáši Frankovi odrazil puk a ten jej doklepl do prázdné klece. Hned o minutu později se trefil Denis Kindl, který si převzal puk, pár sekund s ním míchal a nakonec vystřelil přesný projektil přesně nad rameno Fučíka. Poté domácí Oceláři mírně polevili a přišel trest, když nenápadná střela Štěpána Zídka proklouzla Němcovi mezi betony. Jihlavští se tak dostali na dostřel jediné branky, ale to bylo z jejich strany i ze strany Ocelářů v první třetině vše.

Dukla Jihlava vlétla do druhé třetiny ve velkém tempu, hned po dvaceti sekundách hry se po skrumáži před bránou Ocelářů prosadil Martin Gregar, který se dostal k dorážce a srovnal stav. Třinecké to nepoložilo, ba naopak je to ještě nakoplo. Jakub Juhász byl ten, jenž vrátil vedení na stranu Ocelářů. Domácí poté trestali nedisciplinovanost Jihlavy, v přesilovce pět na tři se po krásné kombinaci prosadil Tomáš Franek. Jihlavští ještě ve druhé třetině orazítkovali břevno svatyně Ocelářů, ale gól se jim nepodařilo vsítit.

Třetí třetinu ovládli domácí borci, i když jako první se radovala Jihlava, která snížila na rozdíl jediné brány. Štěpán Zídek to vzal na sebe ve vlastní přesilovce, prosmýkl se skrz třinecké beky a prostřelil domácího brankáře. Poté už kralovali domácí, kteří se postarali o to, že Jihlava odjela domu se sedmičkou na svém kontě. O góly v dukelské síti se postarali rychle po sobě Jan Diviš, Adam Valíček a Radim Matuš. Třinečtí tak v boji o play-off skončili na vynikajícím druhém místě za suverénními Vítkovicemi.