Třinečtí hráči zdolali v rámci EHL Vítkovice poměrem 5:0

25.01.2021 · Jakub Kotajny
Kratičkou sérii výsledkově nevydařených zápasů dnes Oceláři ukončili s velikou parádou, když porazili své rivaly z Vítkovic výsledkem 5:0, čímž naplnili předzápasové přání Honzy Budaye, který predikoval právě výhru nejvyšším možným rozdílem.

A právě třinecká jednička Honzicek1992 zahájil toto střetnutí na výbornou, když zdolal vítkovickou jedničku Dandu89 vysoko 6:2.

Za průběžného vedení 1:0 zasedl ke své herní konzoli Pepcastachurcik, který svému protivníkovi nedal žádnou šanci a potvrdil roli zkušeného hráče. Navzdory tomu, že střely Pepy Stachury zastavila nejednou branková konstrukce za zády vítkovického gólmana, se výčet branek zastavil na skóre 10:2 ve prospěch třinecké dvojky a Oceláři tak byli pouze jeden zápas od výhry v celém klání. "Ke konci mi hra začala přát a některé kombinace byly docela pěkné. Takže nakonec se z toho vyvinul celkem super zápas a dobrá příprava na zápas s Brnem." Komentovala svou výhru bezprostředně po skončení zápasu třinecká posila, která pod Javorový zamířila po ročním angažmá právě v Kometě.

Dvouzápasový náskok vypadal pro Oceláře velmi dobře, zvlášť když byl před nimi ještě jeden souboj formátu jeden proti jednomu a ovladače se chopil Jackey. Třinecká trojka vyzvala ve svém utkání Jiřího ´horys´ Horu a podívaná to byla vskutku skvělá! Oba borci se svými týmy předváděli srdnaté výkony a už to vypadalo, že se diváci dočkají prodloužení. Jakub Michálek ale v samotném závěru utkání zavelel k útoku a dvě desetiny sekundy před závěrečnou sirénou rozvlnil síť za brankářem Horysova výběru, čímž stanovil výsledné skóre utkání - 4:3 a Třinci zbývaly pouze dvě čtyřhry k úspěšnému dohrání celé série. "Čtyřhry jsou už více o náhodě, určitě to ale může ještě 5:0 skončit. Myslím si, že teď už soupeř mohl ztratit motivaci a nebude to takové drama." Vyjádřil se Jakub Michálek k nadcházející situaci před zahájením posledních dvou zápasů.

I další průběh zápasu proti Vítkovicím pokračoval tak, jak si hráči třineckého mužstva představovali, první hra v rámci formátu dva proti dvěma nabídla souboj Jana Budaye a Josefa Stachury s tandemem Danda89-Silaksson. Třinečtí borci si i nyní pohlídali průběh celého zápasu a navzdory několika bitkám, které malinko narušily poklidný vývoj utkání, jej dotáhli do úspěšného konce, když si připsali výhru 6:0, kde tak zaznamenali první čisté konto dnešního večera. "Myslím si, že to celé rozhodl Jackey a jeho branka dvě desetiny před koncem byla tím, díky čemu jsme teď mohli hrát s Honzou v klidu, lehce a dokazovali jsme to na ledě." Prozradil po konci první čtyřhry jeden z důvodů čtvrté výhry večera Pepcastachurcik, který už poslední zápas sledoval pouze na streamu.

Do střetnutí s pořadovým číslem pět tak naskočil opět Honzicek1992, tentokrát doplněn o Jackeyho a ani nyní Třinec chuť porážky neokusil, celkově si Oceláři poradili s dvojicí Danda89, Horys poměrem 9:2.

Po výhře 5:0 si tak třinecká ekipa připsala na své konto další tři body, s celkovými dvanácti se pak pohybují v klidných vodách středu tabulky a mají ještě dost zápasů na to, aby své postavení vylepšili. Dočkají se toho hráči s drakem na prsou dalšího bodového přísunu už v dalším zápase proti Kometě?