Třineckou nabídku jsem nemusel dlouho zvažovat, tvrdí Peter Hamerlík

26.07.2011 · Martin Stebel
Jedním ze základních stavebních kamenů loňského zlatého úspěchu byl bezesporu Peter Hamerlík. Spolehlivými výkony si získal hluboký respekt. Vedení třineckého klubu dokázalo brankáři projevit náležitou vděčnost a výsledkem je čerstvá tříletá smlouva. Devětadvacetiletého golmana jsme vyzpovídali po úvodní tréninkové jednotce.

V závěru mistrovské sezony se mezi třineckými příznivci sáhodlouze spekulovalo o dalším osudu Petera Hamerlíka. Slovenskému reprezentantovi totiž končila pod Javorovým smlouva. Je pochopitelné a logické, že o kvalitního golmana musel být na hráčském trhu nemalý zájem. Slezský klub však předložil novou podobu kontraktu a strážce ocelářské svatyně návrh akceptoval. Příští tři sezony tedy bude znovu oblékat bíločervené barvy: "Byl jsem rád, že Třinec projevil o mé služby zájem. Nemusel jsem nabídku dlouho zvažovat. Jsem tady velice spokojený a nebyl velký důvod odcházet. Byla tam oboustranná chuť k dohodě, což je vždy pozitivní signál do budoucna," kvituje tříletou dohodu.

Zatímco podstatná část třineckého kádru absolvovala letní dril kolektivně, oblíbený "Hamas" zvolil samostatný způsob tréninku: "Připravoval jsem se individuálně doma v Bratislavě. Mám na Slovensku svého kondičního trenéra. Moje příprava trvala zhruba pět a půl týdne. Je to poněkud jiný režim než tady v Třinci, kde se trénuje ve větší partě. Řekl bych, že individuální tréninkový plán je o něco náročnější. Člověk se nemůže nikde zašívat (směje se). Bylo to v klasickém duchu. Hodně běhání, posilovna, výběhy do schodů. Z velké části to byla atletická příprava," popisuje svůj program.

Během úvodního tréninku Peter Hamerlík mimo jiné vytěsnil betonem šanci Martina Adamského.
foto: Marian Ježowicz

V evidentně dobré náladě působil Peter po pondělní premiéře na ploše Werk arény: "Zatím se cítím v naprosté pohodě. Na ledě vše probíhalo podle mých představ. Je to asi trošku dáno tím, že mám stále starou výstroj z minulé sezony. Jsem na ní zvyklý, ale pomalu se připravuji, že mi dorazí nová. Mistrovská výstroj by sice ještě nějaký čas vydržela, ale už je objednaná nová. Některé věci budou postupně přicházet a budu si časem zvykat. Bude záležet, kdy přesně mi výstroj dorazí. Minulý rok mi třeba poslali betony teprve 4 dny před startem ligy, což byl trochu problém. Musím se přiznat, že brankářské pohyby jsou zatím poměrně pomalé, člověk se podvědomě trochu šetří, aby se nezranil. Už jsem se ale hodně těšil na led. Trochu mi během letní pauzy chyběla naše parta a různé srandičky v kabině," prozrazuje rodák ze slovenské Myjavy.

V uplynulé sezoně patřil k brankářům s nejlepšími statistickými údaji v rámci celé extraligy. Jakou osobní motivací spatřuje pro příští soutěžní ročník?: "Motivace je vždy obrovská. Nikdy nemohu být stoprocentně spokojený se svým výkonem. Loni se nám povedl hezký úspěch, což je velký závazek i pro příští rok. Snažím se nepřipouštět si nějaký přehnaný tlak na mou osobu. Větší zodpovědnost za své výkony jsem cítil hlavně v play-off a s vypětím všech sil jsme dosáhli na zlatý vrchol," připomíná historický úspěch své družiny.

V radostném objetí s prezidentem klubu Jánem Moderem během mistrovských oslav.
foto: Lenka Rybaříková

Většina třineckých fanoušků by dokázala bleskurychle říct, jaký motiv měl Peter na své loňské golmanské masce. Svalnatý akční silák Chuck Norris byl vděčným objektem především pro televizní kamery. Nabízí se tedy otázka, zda tento neohrožený americký hrdina bude i nadále zdobit zřejmě nejdůležitější část jeho výstroje: "Helmu s Chuckem si nechám, ale bude i jiná maska. Grafický návrh už existuje a věřím, že do začátku ligy se to podaří realizovat. Nechci zatím říkat do medií detaily. Nebudu přece prozrazovat výrobní tajemství," hlásí se šibalským výrazem obličeje.

Jak už bývá nepsanou tradicí, každý hráč a taky člen realizačního týmu má právo na několikadenní soukromé letní oslavy s mistrovskou trofejí: "Měl jsem pohár na pár dní doma začátkem července. Organizovali jsme menší rodinnou "garden party" a tam jsem naší trofej všem ukázal. Nebyla to žádná extrémní oslava. Pohár proto bez problému přežil. Nemohl jsem ho přece zničit. Příští rok třeba bude znovu na pár dní v našem vlastnictví," říká závěrem se širokým úsměvem, ale zároveň se skálopevným odhodláním.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary