Třinecká juniorka na turnaji v Karlových Varech vybojovala bronzové medaile

17.08.2020 · Jakub Kotajny
Svěřenci Jiřího Juříka a Jozefa Daňa se v druhé polovině uplynulého týdne představili na turnaji O pohár hejtmana Karlovarského kraje. Po utkání se Zlínem byl tento turnaj pro třinecké mladíky teprve druhou přípravnou akcí před extraligovou sezónou. Oceláři sice na úvod turnaje nestačili na Mountfield HK, v dalších zápasech si však vyšlápli na dva německé zástupce a se ziskem šesti bodů obsadili konečnou třetí příčku.

První duel v Karlových Varech odehráli třinečtí junioři s vítězem loňského ročníku turnaje, královehradeckým Mountfieldem. Hráči s drakem na prsou svedli s Hradcem Králové velice vyrovaný souboj, ve kterém se oba celky prezentovaly velice energickou hrou, v posledních dvou minutách zápasu však dokázal Hradec vsítit dvě branky a zvítězit tak 3:1. O jedinou branku Ocelářů v tomto utkání se postral nováček v dresu Třince, Richard Pětník.

Třinečtí junioři vjeli znovu na led hned během následujícího odpoledne, v KV Areně tentokrát čelili soupeři z Německa, Jungaladeru Mannheim. Otevřít gólové skóre utkání dokázali hráči z pod Javorového strhnout až na začátku třinácté minuty, kdy se prosadil Šimon Mikler. Stejný hráč byl i u druhé branky Třince, přesným pasem našel Jonáše Jobánka, který bekhendem dostal puk za záda Andrisika. Své vedení zvýšil Třinec hned v úvodu další dvacetiminutovky, kdy se podruhé na turnaji prosadil Richard Pětník. Hosté sice v druhé třetině dvakrát překonali třineckého Švehláka, po brankách Petra Kubíčka a Tomáše Havlíka si Oceláři nakonec přeci jen zajistili první tři body na turnaji O pohár hejtmana Karlovarského kraje.

Třetí utkání Ocelářů nabídlo souboj s domácími Energetiky, do kterého vstoupili po brance Alexandra Kašpárka lépe třinečtí junioři. Energie ale ve druhém dějství zatlačila a dokázala vsítit čtyři branky, o jediný zásah Třince v této části hry se postaral nejlepší střelec turnaje, Richard Pětník. Mladým Ocelářům se povedlo během třetí třetiny srovnat zásluhou Serváce Petrovského a Jána Marcinka, na góly Rajzíka a Bača však již Třinec zareagovat nedokázal a po šedesáti minutách hry slavila Energie vítězství 6:4.

Na závěr turnaje změřili svěřenci trenérského tandemu Juřík - Daňo síly s Kölner EC. Souboj o třetí příčku gólově zahájil opět Richard Pětník, který byl po skončení utkání jmenován nejproduktivnějším hráčem turnaje O pohár hejtmana Karlovarského kraje. Do dvoubrankového vedení se Třinec dostal v jednatřicáté minutě, kdy se prosadil Adam Stránský. Stav 3:0 ve prospěch Ocelářů se na kostce objevil o šest minut později, po střele od modré se prosadil Petr Kubíček. Jediná branka německého celku přišla v osmačtyřicáté minutě, po kombinaci před Švehlákem se prosadil Weissberger. Mladým Ocelářům však dvoubrankové vedení nestačilo, postupně se trefili Nico Geidl a Adam Špaček, kteří stanovili finální skóre zápasu - 5:1.