Třinec beru jako domov, tvrdí Vojtěch Polák

08.10.2014 · Klub
Ještě na jaře útočník třineckých Ocelářů Vojtěch Polák začal od října háji barvy Ilvesu Tampere. Předposlední tým finské soutěže se s devětadvacetiletým hráčem dohodl na spolupráci do konce sezony, smlouva však obsahuje klauzuli o měsíční zkoušce. Sympatický útočník navštívil v úterý Oceláře, kteří s druhým týmem z Tampere - Tapparou - hráli zápas Ligy mistrů.

Od léta jsi byl bez smlouvy. Byl jsi nervózní, že nemáš angažmá?

Ale tak nervozita trošku byla. Ale já už jsem takové situace dříve zažil, tak to v hokeji chodí. Během léta jsem jednal s Třincem, ale nakonec jsme se nedohodli. No a nyní přišlo Ilves Tampere, a tak jsem tady.

Jak se ti v klubu líbí?

Jo v pohodě. Já tady sice nejsem ani týden, takže odehrál jsem zatím dva zápasy. Je jenom otázka času, než se aklimatizuji a zvyknu si. Spoluhráči jsou super, teď se jen více sehrát. Nastoupil jsem do dvou utkání a v jednom se nám podařilo zvítězit.

Ve které pětce nastupuješ a bodoval jsi v těch dvou zápasech?

Hraji v první pětce, ale zatím jsem nebodoval. V obou zápasech jsem měl i docela dost šancí, jen se mi ještě nepodařilo dát gól. Ale to je prostě pro mě začátek sezóny, takže si to všechno sedá.

Je s Vašimi výkony spokojenost?

To nevím, to se musíte zeptat trenéra.

S kondičním trenérem Miroslavem Sajlerem a kustodem Pavlem Smelíkem.

Máš v týmu nějaké cizince?

Je tady jeden Kanaďan a pak je tu jeden Fin s americkým občanstvím.

Jak se ti líbí tady ve Finsku a v Tampere?

Jsem tady teprve týden. Trošku jsem si centrum města již prošel, a je velmi hezké. Celkově Finsko se mi líbí. Ale má cesta nyní vede zejména ze zimáku na byt, někdy si zajdu něco koupit a spíše odpočívám.

Jak vzpomínáš na Třinec, kde jsi hrával? Máš s Oceláři titul, loni semifinále.

To bylo krásné období. Mám s Třincem výborný vztah, já ho beru jako domov. Když kluci přijeli do Tampere, tak jsem musel za nimi zajít. Je to fantastický, že si můžu pokecat jak s klukama, tak s realizačním týmem i trenéry.

Co třinečtí fanoušci, jak na ně vzpomínáš?

Třinečtí fanoušci jsou vynikající. Jsou jedni z nejlepších, ne-li nejlepší.

Co říkáš na výsledky Třince, který po devíti kolech vede extraligu?

Zápasy kluků sleduji, a je to super. Ty brďo, co může být lepší než to, že vede ligu v nové hale. Fandím Třinci a jsem rád, že se mu takhle daří.