Třinec - Chomutov: Začneme druhou polovinu vítězně?

10.12.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga vstupuje do své druhé poloviny, Oceláři ji započnou na domácím ledě. Do WERK ARENY dorazí sedmý tým tabulky - Piráti Chomutov. Duel sedmadvacátého kola startuje v pátečních 17 hodin, přijďte Oceláře podpořit!

Sponzorem pátečního utkání s Chomutovem je společnost Elsto, a.s.

Piráti Chomutov

Ještě v říjnu a první polovině listopadu byly výsledky Pirátů spíše jako na houpačce, ale od výhry nad Olomoucí v rámci 19. kola ztratil Chomutov v osmi zápasech pouze šest bodů. Růžičkova družina porazila mimo jiné také vedoucí Liberec, Hradec Králové nebo pražskou Spartu. Před pěti dny se ovšem Severočeši v Plzni neprosadili a prohráli.

“Nám to utkání hrubě nevyšlo. I když první třetinu jsme zvládli a skončila nerozhodně, tak jsme si řekli, že musíme přidat v bruslení a osobních soubojích. V první třetině to bylo takové mdlé, bohužel jsme na to ale navázali ve druhé třetině a to nás stálo body. Když prohráváte 3:0 s týmem, co hraje doma v dobré formě a chce napravit prohru ze Zlína, tak je to těžké otočit,“ komentoval Jan Šťastný nezdar v Plzni.

Přesto se však v tabulce stále více přibližují první šestce a jejich jednoznačným tahounem je nejproduktivnější muž soutěže Roman Červenka, jeden ze členů chomutovské enklávy bývalých slávistů. Ten měl být hlavní oporou také reprezentačního výběru na turnaji Prvního programu, Červenka se však ze zdravotních důvodů omluvil, v pátek by však měl být připraven nastoupit. Chomutovu chybí jen brankář Hanuljak a útočník Kämpf.

Poslední zápas Chomutova:
6. prosince: HC Škoda Plzeň – Piráti Chomutov 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Káňa (Čermák, Kaberle), 26. Dočekal (Svoboda), 35. Dočekal (Svoboda).

Sestava Chomutova v posledním zápase: Strmeň – Skinner, Rutta, Jánošík, Pereťagin, Šidlík, Dlapa – Tomica, Červenka, Pospíšil – Vondrka, Růžička, Květoň – Sklenář, Kämpf, Chlouba – Hřebejk, Dušek, Veselý.

V chomutovském brankovišti se pravidelně střídají Miroslav Kopřiva s Janem Strmeněm, o osm zápasů více zatím odchytal první jmenovaný. Kopřiva si drží úspěšnost zákroků nad hranicí 93%, vychytal již tři čistá konta. FOTO: Jan Čech (www.piratichomutov.cz).

Z kabiny Ocelářů

Oceláři první polovinu letošního ročníku zakončili na domácím ledě, proti Olomouci ale ani podruhé v sezóně bodovat nedokázali. Hráči s dráčkem na hrudi prohráli 1:4, o jedinou třineckou trefu se postaral obránce Lukáš Galvas. Svěřenci trenérů Reného Muchy a Marka Malíka tak na svém kontě mají 31 bodů, po polovině soutěže jsou na desátém místě.

”S výsledkem i předvedenou hrou v některých částech zápasu jsme hrubě nespokojení. Opět se potvrdilo, že individuální chyby nás stály výsledek. Po solidním rozjezdu, kdy jsme měli nějaké změny, jsme se opět vrátili zpět do stejné pozice. Musíme neustále pracovat na zlepšení individuálních výkonů a týmového projevu. V tom nepřestaneme,“ řekl Marek Malík po posledním duelu.

Po nedělním klání nastal v třinecké kabině menší průvan. Tým opustila dvojice útočníků Jakub Klepiš – Erik Hrňa. První jmenovaný zakotvil v Mladé Boleslavi, odkud se do Třince vrací Lukáš Žejdl. Ten by měl být připraven naskočit do pátečního střetnutí. Stejně tak by se mohl vrátit obránce Vladimír Roth, který již s týmem trénuje.

Poslední zápas Třince:
6. prosince: HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 37. Galvas (Irgl) – 17. Vyrůbalík (Eberle), 29. Jaroměřský, 33. Mikúš, 35. Laš (Buc, Knotek).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík (od 35. Hrubec) – Linhart, Nosek, L. Doudera, Galvas (A), M. Doudera, Hrabal, Foltýn – Dravecký, Kopecký, Klepiš – Adamský, Polanský (C), Irgl – Hrňa, Rákos, Tybor – Chmielewski, Matuš, Jašek – Rufer.

Do Třince se předčasně z hostování vrací útočník Lukáš Žejdl. Čtyřiadvacetiletý forward přichází z Mladé Boleslavi, kam putoval Klepiš. Žejdl by měl nastoupit již do pátečního klání. FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Druhou čtvrtinu Tipsport extraligy započali Oceláři na ledě Chomutova. Hráči s dráčkem na prsou předvedli výborný vstup do zápasu, po osmi minutách se trefami Orsavy, Rákose a Polanského dostali do tříbrankového vedení. V úvodu třetí periody Slezané stále vedli o tři branky, domácím se ale povedlo srovnat. V prodloužení o výhře Třince rozhodl Zbyněk Irgl..

25. října 2015: Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 4:5 pp. (1:3, 0:1, 3:0 – 0:1).
Branky a nahrávky: 18. Tomica (Szathmáry), 42. Sklenář (Rýgl, Červenka), 51. Pospíšil (V. Růžička), 52. Červenka (Hovorka) – 4. Orsava (Linhart), 7. Rákos (Matuš, Hrabal), 8. Polanský (Irgl, Hrabal), 25. Polanský (Irgl, Adamský), 62. Irgl (Orsava).

Bilance venku: 13 zápasů, 3-0-3-7, skóre 24:40, 12 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 7 výher (1 v prodl.) – 3 prohry (2 v prodl.), skóre 27:18, 22 bodů
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: Roman Červenka 30 (12+18)
Nejlepší střelec: Roman Červenka 12
Nejlepší nahrávač: Roman Červenka 18
Nejproduktivnější obránce: Jan Rutta 10 (3+7)
Největší počet hitů: Marek Tomica 31
Brankář: Miroslav Kopřiva, 19 zápasů – 11 výher, 8 proher, úsp. 93,41 %, prům. 1,73 g/z, 3 SO

Bilance doma: 13 zápasů, 5-1-2-5, skóre 31:26, 19 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 2 výhry – 8 proher (3 v prodl.), skóre 17:31, 9 bodů
Aktuální série: 3 prohry
Lídr kanadského bodování: Jiří Polanský 20 (8+12)
Nejlepší střelec: Vladimír Dravecký 11
Nejlepší nahrávač: Jiří Polanský 12
Nejproduktivnější obránce: David Nosek 7 (3+4)
Největší počet hitů: Tomáš Linhart 40
Brankář: Peter Hamerlík, 16 zápasů – 6 výher, 10 proher, úsp. 89,94 %, prům. 2,46 g/z, 2 SO
Šimon Hrubec, 13 zápasů – 4 výhry, 9 proher, úsp. 88,37 %, prům. 3,09 g/z, 0 SO
Juraj Šimboch, 2 zápasy – 2 prohry, úsp. 86,67 %, prům. 3,08 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Jakub Orsava, Tomáš Káňa

Trestná střílení a nájezdy

Bilance trestných střílení – hráč v poli: Marek Růžička 0 % (0 vstřelených z 1)
Bilance trestných střílení – brankář: Peter Hamerlík, Šimon Hrubec oba 0 % (0 chycených z 1)
Bilance nájezdů - hráč v poli: Vladimír Dravecký, Jakub Klepiš oba 50 % (1 vstřelený ze 2)
Bilance nájezdů - brankář: Šimon Hrubec 83 % (5 chycených z 6)