Třetí mečbol, v neděli znovu ve WERK ARENĚ!

07.04.2018 · Daniel Ježek, Michal Samiec
V semifinále začíná jít do tuhého. Oceláři v pátek neuspěli na ledě Hradce Králové, v nedělním domácím zápase však hráči s drakem na hrudi budou mít třetí možnost získat čtvrté vítězství a postoupit do finále. Duel začíná v 18:20, nenechte si jej ujít a přijďte Oceláře podpořit!

Sponzorem nedělního šestého semifinálového duelu mezi Oceláři a Hradcem je společnost Finclub plus, a.s.

Oceláři mohli o postupu do finále rozhodnout již v pátém duelu hraném na ledě Hradce Králové. Hráči s drakem na hrudi znovu šli do vedení jako první, Mountfield ale v prostřední dvacetiminutovce zápas otočil. Svěřenci trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny se však nevzdali, ještě do druhé pauzy srovnali a v poslední třetině byli hodně blízko vítězství. Roman Vlach trefil tyčku, Ondřej Kovařčík pak minul prázdnou branku. Jiřího Polanského nakonec osm vteřin před třetí sirénou od gólu dělily centimetry. Hradec nakonec v prodloužení zvítězil a prodloužil sérii o další duel.

Hráči s drakem na hrudi budou mít v šestém klání výhodu domácího ledu. Ve WERK ARENĚ Oceláři v play off zatím odehráli šest zápasů, z toho se pětkrát radovali. Nutno také dodat, že Slezané v semifinále ještě v základní hrací době neprohráli, Třinečtí budou v domácím prostředí chtít zužitkovat třetí mečbol a postoupit do finále. Utkání startuje v netradičních 18:20, přímý přenos poběží na stanici ČT Sport. Vy si však tento duel nenechte ujít a přijďte Oceláře podpořit!

Hraje se o všechno, říká Šimon Hrubec před šestou bitvou

Jak hodnotíš pátý duel?
"První třetinu jsme odehráli skvěle, ale ve druhé přišla zbytečná vyloučení. Tím jsme dostali soupeře na koně. Mohlo být rozhodnuto, protože měli spoustu šancí. Dali sice dvě branky, ale klidně to mohlo být 5:1. My pak z ničeho dali gól a šli do třetí třetiny za skvělého stavu 2:2. Pak jsme se zase zvedli, ale nic nám tam nespadlo."

Domácí znovu rozhodli v prodloužení, jak jsi viděl rozhodující situaci?
"Přede mnou byl souboj, pak se puk nějak dostal na osu. Já jen slyšel klepnutí hokejky, tak jsem vykoukl a popravdě čekal, že uslyším plexisklo. Neslyšel jsem a hned si říkal, že je to v čudu."

V závěru třetí třetiny přitom vítězství bylo hodně blízko.
"Neviděl jsem to, ale prý nám chybělo deset centimetrů od finále. Ale všechno se děje pro něco a myslím, že to tak má být."

Co očekáváš od šesté bitvy?
"Pro nás to bude jako sedmý zápas, hraje se o všechno. Musíme se hlavně uvolnit, protože mi přišlo, že jsme byli ze stavu 3:0 na zápasy zaskočení a doma ve čtvrtém utkání úplně svázaní. Musíme hrát naši hru a nemít výpadky. Pojďme šesté utkání vyhrát a jsme tam."

Dosavadní zápasy série

29. března 2018: Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 46. R. Pavlík (Graňák, Zigo) – 2. Cienciala (Krajíček, Polanský), 34. Polanský (Svačina, Matyáš), 38. Cienciala (O. Kovařčík, Krajíček), 60. Doudera.

30. března 2018: Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Džerinš (Kukumberg) – 5. Svačina (Roth, Linhart), 19. Hrňa (Svačina, Roth).

2. dubna 2018: HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
3. M. Kovařčík (O. Kovařčík), 5. O. Kovařčík (M. Doudera, Polanský), 6. Adamský (Polanský), 27. Marcinko (J. Petružálek, M. Doudera), 39. Cienciala (O. Kovařčík, M. Doudera) – 22. Cingel (Džeriņš, Gregorc).

3. dubna 2018: HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 1:2 pp. (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)
15. M. Kovařčík (M. Doudera) – 18. Cibuļskis (Vopelka, R. Pavlík), 80. Smoleňák (Gregorc, Červený).

6. dubna 2018: Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 3:2 pp. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Šimánek, 27. Zámorský (Džerinš, Červený), 66. Pavlík (Cingel, Zámorský) – 7. Cienciala (Svačina, Adamský), 37. Svačina.

Bilance v play off 12 zápasů, 7/5, skóre 37:26 12 zápasů, 6/6, skóre 21:28
Bilance doma/venku v play off 6 zápasů, 5/1, skóre 24:9 5 zápasů, 2/3, skóre 7:14
Lídr bodování David Cienciala 13 (6+7) Radek Smoleňák 7 (5+2)
Nejlepší střelec David Cienciala 6 Radek Smoleňák 5
Nejlepší nahrávač Lukáš Krajíček 8 Blaž Gregorc 5
Nejproduktivnější obránce Lukáš Krajíček 9 (1+8) Oskars Cibuļskis, Petr Zámorský oba 5 (1+4)
Nejtrestanější hráč David Musil 28 Oskars Cibuļskis, Andris Džeriņš oba 16
Nejlepší v +/- Jiří Polanský +8 Blaž Gregorc +4
Vítězné góly Jiří Polanský, Ondřej Kovařčík oba 2 Radek Smoleňák 4
Nejvíc gólů v přesilovce Vladimír Svačina, David Cienciala oba 3 Lukáš Cingel 2
Nejvíc bodů v přesilovce David Cienciala 6 (3+3) Jaroslav Bednář 4 (1+3)
Zblokované střely Milan Doudera 26 Bedřich Köhler 15
Brankáři v play off Šimon Hrubec 12 z. – 7/5, úsp. 93,30 %, prům. 1,98 g/z, 0 SO