Trenér juniorů Jiří Juřík: Letos vsadíme na širší kádr

15.07.2020 · Redakce
Podobně jako dorostenci, také junioři si v tomto týdnu užívají poslední dny volna před návratem do tréninkového procesu. Jak vypadala první část přípravného období pohledem hlavního trenéra Jiřího Juříka a co nejstarší mládežnickou kategorii Ocelářů před startem Juniorské ligy akademií ještě čeká?

První fázi letní přípravy máte v tuto chvíli za sebou. Jak probíhala?

Letní příprava byla letos hodně kombinovaná a začala individuální přípravou. Když jsme pak mohli začít trénovat společně, udělali jsme si interní testy, abychom věděli, jak se kdo poctivě připravoval a musím říct, že výsledky vypadaly celkem slušně, nikdo nezahálel. Následně už jsme normálně najeli na naši společnou přípravu, která trvala osm týdnů. Ještě nám tam sice jeden týden chyběl, ale díky koronaviru už to nedoženeme. Musím říct, že se mi suchá příprava celkem líbila, protože kluci k tomu přistoupili hodně poctivě a myslím si, že jsme udělali v přípravě velké pokroky.

Jak vypadá před startem nadcházející sezony aktuální podoba kádru?

Aktuálně máme v týmu pětadvacet hráčů, plus máme některé hráče, kteří se připravují s Frýdkem-Místkem a tým už neplánujeme nějak posílit. Chceme letos vsadit na to, že budeme mít v kádru více hráčů než loni, ikdyž víme, že nám vypadl nárazový ročník 2001, kde máme málo hráčů. Kluci mladších ročníků 2002 a 2003 teda dostanou větší prostor a věříme, že nám to vrátí. Chceme, aby byla v mužstvu konkurence a doufejme, že se nám to vyplatí.

Rychlými kroky se blíží také první přípravné zápasy. Co máte pro své svěřence přichystáno?

V letním zápasovém období máme v plánu jenom přípravné zápasy tady v Česku, nevyrážíme na žádný větší zahraniční turnaj. Dvakrát budeme hrát s Vítkovicemi, Zlínem, Kometou a čeká nás turnaj v Karlových Varech, kde by nějací zahraniční účastníci měli být, ale uvidíme, jak se celá situace bude dál vyvíjet.

V září už vás pak čekají první zápasy Juniorské ligy akademií, která bude po delší době opět sestupová. Co od soutěže očekáváte?

Už od začátku to bude soutěž se vším všudy. Nikdo nebude chtít nejvyšší juniorskou soutěž opustit, čekám, že to bude vyrovnané, dramatické a doopravdy to budou zápasy jak se říká na krev.

Suchá příprava pohledem kondičního trenéra Stanislava Synčáka

"Chtěl bych doplnit, že ikdyž teď máme volno a v přípravě nám jeden týden chyběl, tak kluci od nás dostali individuální plány, s pomocí kterých by měli svoji výkonnost udržovat ve stádiu, které jsme vytvořili. Samozřejmě před závodním období to bude dál nabíhat, ještě tam máme nějaké kousíčky, které by z mého pohledu potřebovaly doladit. Ale jak říkal hlavní kouč, jsem mile překvapený přístupem kluků k přípravě a líbí se mi na nich i to, že se zajímají. A to je důležité. Protože jak se lidově říká, my jim v dnešní době nebudeme stát pořád “za zadkem”. Hráči na sobě musí pracovat i individuálně a je tam spousta kluků, kteří si informace sbírají a věřím, že je použijí."
HC Motor České Budějovice