Trenér Jan Lucák vyrazil na stáž do Finska!

14.11.2018 · Martina Sikorová
Hlavní kouč šesté třídy Ocelářů Jan Lucák v pondělí odcestoval do finského Espoo a v tamním klubu Espoo Blues Juniors v těchto dnech absolvuje trenérskou stáž! “Náplní mé stáže je se podívat na rozvoj mládeže. Jak to tady funguje, jak rozvíjejí hráče, na co se soustředí.”

Jak jste se ke stáži ve Finsku dostal?

”Jirka Raszka je v kontaktu se zdejším šéfem mládeže, takže jsem od něj dostal kontakt, napsal jsem a vyšlo to. Snažil jsem se dostat do nějakého finského klubu už dva roky, ale podařilo se to až teď.”

Proč zrovna do finského klubu?

”Osobně si myslím, že Finsko má společně se Švédskem nejlepší mládež. Ve Švédsku jsem už byl, teď bylo na řadě Finsko. Tady jsem chtěl opravdu hodně.”

Jak dlouho byste měl ve Finsku být a co je náplní Vaší stáže?

”Přijel jsem v pondělí 12.listopadu a zpátky domů se vracím další pondělí. Náplní mé stáže je se podívat na rozvoj mládeže. Jak to tady funguje, jak rozvíjejí hráče, na co se soustředí. Sleduji tréninky od malých dětí až po juniory, jsem s nimi na ledě a bavím se s trenéry. Už jsem měl možnost udělat trénink pro hráče osmé třídy a prezentaci o našem klubu, o rozvíjení hráčů v klubu a o českém hokeji. Diskutovali jsme společně i na různé téma.”

Věděli něco o Třinci, popřípadě českém hokeji?

”O Třinci pár lidí vědělo, jelikož jejich tým do šestnácti let byl u nás dvakrát na President Cupu, takže jsem potkal i trenéra, se kterým jsem byl už i u nás. O českém hokeji vědí určitě. Berou ho stále do světové špičky a hodně chtěli vědět, jak to u nás chodí.”

Co od stáže očekáváte?

”Moje primární očekávání je, že bych chtěl vidět hokej zase trošku jiným pohledem. Myslím, že u nás pracujeme dobře a tady si vytáhnu detaily, které budu případně aplikovat do našeho procesu, ale určitě nechci nic překopat od základu.”

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno