Trenér Jan Lucák o 8. třídě: Chceme odehrát co nejvíc kvalitních zápasů

23.09.2020 · Redakce
Sezonu 2020/2021 už rozehráli také hráči 8. třídy. Mladí Oceláři dosud v Lize starších žáků “B” nastoupili ke třem zápasům, ve kterých urvali tři vítězství a po prvních dvou hracích týdnech jim patří první příčka Moravskoslezské skupiny. Jak vypadala příprava třineckých hráčů na nový soutěžní ročník a jak je zatím s týmovými výkony spokojen hlavní trenér Jan Lucák?

Osmá třída vítězem turnaje v Rožnově pod Radhoštěm

V rámci přípravy na soutěžní ročník 202/2021 zavítali třinečtí osmáci také na turnaj do Rožnova pod Radhoštěm. Na ledě Černých vlků odehráli mladí Oceláři tři zápasy proti domácímu celku, Přerovu a Novému Jičínu a s plným počtem bodů vybojovali zlaté medaile.

TURNAJ V ROŽNOVĚ POD RADHOŠTĚM

HC Oceláři Třinec - HC ZUBR Přerov 3:2

HC Oceláři Třinec - HC Nový Jičín 11:2

HC Oceláři Třinec - HC Černí Vlci 11:0

Trenér Jan Lucák: Chceme odehrát co nejvíc kvalitních zápasů

Jak hodnotíte letní přípravu svého týmu a jak jste byl spokojen s přístupem hráčů?

"Tréninky v srpnu, potažmo i v přípravě mimo hlavní sezónu, byly velmi náročné. Musím říct, že se nám s klukama pracuje velmi dobře, protože jsou opravdu zodpovědní, nic neošidí a uvědomují si, že ta dřina je zapotřebí. Navíc jsou opravdu skvělá parta. V srpnu byl hodně náročný program, kde jsme měli pravidelné tréninky na suchu, ihned následoval led a pak ještě probíhaly kompenzace. Taky jsme odehráli spoustu přípravných utkání, takže na zimáku strávili kluci opravdu hodně času. Myslím, že si prázdniny moc neužili jako jejich vrstevníci někde u bazénu, ale myslím, že to tak vůbec nevnímali a už jsou na to zvyklí. Troufnu si říct, že jsou na zimáku rádi."

S jakým cílem jste odstartovali do sezony 2020/2021?

"Pro nás je důležité, abychom každého hráče za tu sezonu posunuli ve výkonnosti zase dál a pomalu je připravovali na přechod do deváté třídy, kde se přechází na dorostenecký režim. Tam se láme přechod mezi žákovským a dorosteneckým hokejem. Pár kluků už s deváťáky absolvovalo tréninky i zápasy. Týmové cíle jsou samozřejmě ty nejvyšší, ale není to prvotní. Chceme odehrát co nejvíc kvalitních zápasů, u žáků se výsledky neřeší. Pro mě osobně je cíl takový, abychom každé utkání odmakali na 120% a mělo směr, jaký chci. V tomto jsem náročný. Jakmile to někdo začne vypouštět, má průšvih, ale zatím probíhá vše dle mých představ."

Do soutěžní části sezony jste vlétli ve velkém stylu a po třech zápasech jste na čele tabulky. Jak jste zatím spokojen s týmovými výkony?

"Spokojenost po třech utkání tam je. Hrajeme ofenzivní, bruslivý a chytrý hokej, takže nám to přináší spoustu branek. Ale zatím nás soupeři řádně neprověřili, takže se to špatně hodnotí. V určitém směru ano, je to fajn, jsem spokojený. Na druhou stranu, se vší úctou k soupeřům, asi bychom se měli zamyslet nad stavbou našich mládežnických soutěží. Vím, že to není jednoduché, ale dát ve starších žácích ve třech utkáních 48 gólů, to je trošku hodně. Mělo by se to nějakým způsobem regulovat, protože, ať se to zdá, nebo ne, tohle jsou utkání, které bohužel, ať chcete nebo ne, kluky nedonutí hrát na doraz pod maximálním tlakem a zátěží. V těchto kategoriích už bychom měli hrát co nejnáročnější zápasy, ale tady se nám opakuje pořád ten samý scénář. Pokud odehrajeme dvě kvalitní utkání z osmnácti v první části soutěže, tak je to hrozně málo. Další víkend ale budeme hrát derby s Vitkovicemi, takže věřím, že to bude úplně o něčem jiném a odehrajeme kvalitní zápas."