Trenér 9. třídy René Mucha: Doufám, že kluci budou pracovití jako doposud

15.09.2020 · Redakce
Přípravu mají hráči 9. třídy za sebou a už v sobotu 12. září vstoupili do nového ročníku Ligy starších žáků “A”. Jak si mladí Oceláři v letním období vedli a co je čeká v následujících měsících?

Příprava deváťáků? Dvě turnajová zlata, jedno stříbro

Svěřenci trenéra Reného Muchy v letním období ukázali svou sílu. V polovině srpna se mladí Oceláři zúčastnili sparťanského Billa Cupu, ve čtyřech zápasech nepoznali chuť porážky a po zásluze se domů vrátili se zlatými medailemi. Podobný scénář se opakoval také na turnaji v Přerově, kde hráči deváté třídy ovládli všechna utkání a do Třince opět putovalo první místo. Na posledním letním turnaji hráči s drakem na prsou zaznamenali jednu těsnou porážku a po dvou zlatech si na krk pověsili stříbrné medaile.

BILLA CUP

HC Oceláři Třinec - HC Buldoci Neratovice 9:1

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 5:2

HC Oceláři Třinec - HC Lvi Břeclav 11:6

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 5:2

Turnaj v Přerově

HC Oceláři Třinec - Mountfield HK 4:3

HC Oceláři Třinec - HC ZUBR Přerov 6:1

HC Oceláři Třinec - HC Hvězda Praha 9:3

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 2:0

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 6:1

Turnaj v Rožnově pod Radhoštěm

HC Oceláři Třinec - HC ZUBR Přerov 3:4

HC Oceláři Třinec - HC Nový Jičín 16:2

HC Oceláři Třinec - HC Černí Vlci 5:2

Úpravy v herním systému - po základní části přijde nadstavba

V základní části Ligy starších žáků “A” nově všechny týmy odehrají ve skupinách pouze šestnáct utkání (dvoukolově každý s každým). První čtyři týmy ze všech šesti skupin postoupí do nadstavby, kde se podle územního principu rozdělí do tří skupin po osmi. Body z první části si ovšem nepřenesou a v nadstavbě se opět utkají dvoukolově. Nejlepší dva týmy každé skupiny pak čeká závěrečný turnaj a boj o titul mistra České republiky. Na týmy, které po základní části do nadstavby nepostoupí, čekají ve zbytku sezony utkání o konečné umístění.

Rozpis Ligy starších žáků "A" - Moravskoslezská skupina

Trenér 9. třídy René Mucha: Doufám, že kluci budou pracovití jako doposud

Dvě turnajová zlata, jedno stříbro. Jak jste spokojen s přípravou týmu?

“Výsledky v přípravě potěší, ale nepřeceňuji je. Kluci ukázali svoji kvalitu, ale mají před sebou takový mezník. Přechod do dorostu – to je celkem velký skok. Doufám, že po celou sezónu budou pracovití jako doposud. A my trenéři jim přejeme hlavně zdraví.”

Systém žákovských soutěží prošel před nadcházející sezónou úpravami a nově po “základní části” budou týmy rozděleny do dvou nadstavbových skupin. Co na změny říkáte?

“Souhlasím. Je to poslední kategorie před dorostem a kluci musí hrát kvalitní utkání. My chceme sezónu navíc vyplnit zápy s ligou dorostu, abychom kluky lépe připravili na přechod do dorostu.”

S jakým cílem jdete do sezony 2020/2021?

“Chceme postoupit do kvalitnější skupiny ve druhé části soutěže a také bychom chtěli, aby kluci zvýšili konkurenci v dorostu.”

Soupiska 9. třídy