Tomáš Kundrátek odchází do Davosu

09.01.2019 · Klub
Reprezentační obránce Tomáš Kundrátek opouští Oceláře. Devětadvacetiletý zadák se rozhodl využít klauzuli ve své smlouvě, která mu umožňovala odejít do 20. ledna za určitých podmínek za lukrativnější nabídkou do zahraničí.

Nedělní trefa Tomáše Kundrátka proti Litvínovu byla nejen jeho premiérovou extraligovou brankou v životě, ale na nějaký čas také tou poslední. Tomáš Kundrátek odchází do Davosu, kde se představil nedávno v dresu Ocelářů na Spengler Cupu. Do předposledního týmu švýcarské nejvyšší soutěže odchází po měsíčním angažmá pod Javorovým. V rámci něj stihl odehrát za Třinec šest extraligových zápasů, ve kterých zaznamenal dva kanadské body za jeden gól a jednu asistenci. Na Spenglerově poháru nastoupil v červenobílých barvách do dalších tří duelů, ve kterých se bodově neprosadil.

„Že tato varianta může nastat, jsme věděli od začátku Tomášova angažmá u nás. Davosu se zranil nejlepší obránce mužstva a představitelé švýcarského klubu hledali na tento klíčový post adekvátní náhradu. Z osobního hlediska to samozřejmě mrzí, nicméně jsme rádi, že jsme pro Tomáše byli po návratu z KHL první volbou a přejeme mu v další kariéře jen to nejlepší. Věříme, že se k nám jednou zase vrátí,“ dodává k odchodu Tomáše Kundrátka sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno