Tomáš Kundrátek Ocelářem!

05.12.2018 · Klub
Pod Javorovým vybuchla přestupová bomba! Do týmu Ocelářů se vrací obránce Tomáš Kundrátek. Obránce se zkušenostmi z NHL, KHL anebo reprezentace se upsal vedoucímu celku tabulky hokejové Tipsport extraligy do konce sezony.

Je už to dlouhých 10 let, co se tehdy talentovaný teenager s košíkem na helmě vydal z Třince za hokejovým chlebíčkem do zámoří dobývat slavnou NHL. Teď se rodák z Přerova, který však od svých patnácti let působil u Ocelářů, vrací. Zocelen spoustou bitev na té nejvyšší hokejové úrovni přichází osmadvacetiletý zadák do kádru lídra soutěže z čínského Kunlunu, který hraje Kontinentální hokejovou ligu.

„V Kunlunu jsem nebyl spokojený, takže jsem už v průběhu sezony žádal vedení klubu o výměnu jinam. Bohužel to ani jednou nevyšlo, a tak jsme se s čínským klubem dohodli na konci listopadu na mém konci u nich. Od té chvíle jsem hledal, co dál. Prakticky bleskově mi zavolal Honza Peterek a s ním jsme se bez problémů dohodli,“ hlásí spokojeně Tomáš Kundrátek, který si zahrál za Česko na mistrovství světa v letech 2016, 2017, na olympijských hrách v Pchjongčchangu v letošním roce anebo na Světovém poháru v r. 2016.

Mezi Oceláři a Kundrátkem existuje příslib, že někdejší hráč Washingtonu Capitals anebo Dinama Riga, Slovanu Bratislava či Nižného Novgorodu může odejít za určitých podmínek do 20. ledna za lukrativnější nabídkou do zahraničí.

„Je to normální věc u hokejistů, kteří jsou na extraligové poměry nadstandardními hráči. Vážíme si toho, že Tomáš chce za nás hrát a že jsme pro něj po jeho konci v Kunlunu první volbou. Tomáš je jedním z hráčů, kterého jsme vychovali pro světový hokej přímo v Třinci. Stále ho bereme jako našeho hráče, a proto jsme čekali, až jednou Tomášovy kroky povedou zpátky ze zahraničí k nám. Těšíme se na vzájemnou spolupráci,“ poodhaluje pozadí Kundrátkova návratu k Ocelářům sportovní ředitel klubu Jan Peterek. Kundrátek, který se zúčastnil také dvou mistrovství světa do dvaceti let a v r. 2008 byl draftován ve 3. kole New Yorkem Rangers, se vrací pod Javorový po dlouhých 10 letech. A jak sám říká, hodně se v Třinci od té doby změnilo.

„Od doby, co jsem vyrazil do zámoří jsem byl v Třinci jen dvakrát. Jednou se Slovanem Bratislava v rámci přípravného Steel Cupu a jednou s českou reprezentací, kdy jsme hráli proti Rusku. Během té doby tu vyrostla skvělá hala, kluci vyhráli mistrovský titul, taky teď jsou v tabulce vysoko, proto se těším, až začnu s týmem trénovat,“ dodává Kundrátek, který se poprvé na ledě objeví se svými novými spoluhráči zítra.