Tomáš Klimenta: Nerozlišuji soupeře, chci porazit všechny

02.12.2011 · Martin Stebel, Lukáš Šonský
Bodové žně Ocelářů na kluzištích soupeřů pokračují. V rámci 27. kola triumfoval tým z Werk arény v Liberci 4:1 a poskočil v tabulce na pátou pozici. Dvěma zásahy se prezentoval Tomáš Klimenta, jenž pod Javorovým hostuje do konce ledna právě ze severočeského týmu.

Postavou nevysoký - výkony však velký. Skutečně husarský kousek se povedl odchovanci jabloneckého hokeje. Během jediného týdne vsítil třetí vítěznou branku svého týmu: "Myslím si, že je spíš náhoda, když se mi povedly krátce po sobě tři vítězné góly. Prostě to na mě vychází. Jsem hlavně rád, že jsme napravili nepovedený dojem z utkání ve Vítkovicích."

V pátečním večeru ale mohl cítit značnou satisfakci. Kádr libereckých Tygrů opustil koncem října poměrně překvapivě a za ne zcela zřejmých okolností: "Nechci se už k tomu vracet. Momentálně se cítím výborně a je super, že nám to přináší body. Beru to tak, že Liberec mě do Třince pustil a teď se snažím hrát jak nejlépe umím v novém klubu. Nerozlišuji soupeře, chci porazit všechny," říká sebevědomě.

Sedmadvacetiletý křídelník neměl žádnou potíž zvyknout si na jinou střídačku v liberecké Tipsport aréně. Dlouhé roky sedával na domácí straně, hostující lavice proto byla zcela čerstvou zkušeností: "V tom nebyl problém, šel jsem hned napoprvé na správnou střídačku," směje se a pokračuje: "Přiznávám ale, že pohled na arénu z druhé strany byl poněkud zvláštní. Tohle jsem ještě nezažil. Já samozřejmě libereckým klukům přeji jen to nejlepší, ať vyhrávají, ale jen ne proti Třinci. Už to tak většinou chodí, že bývalý hráč se dokáže ve zhruba osmdesáti procentech proti minulému klubu gólově prosadit."

Některé kluby mají ve smlouvě klauzuli o zákazu hry v utkání pro hráče, jenž hostuje v novém působišti: "Liberec si nedal žádnou podmínku, že proti nim nemohu hrát, což je dobře pro nás," těší šikovného forvarda a druhým dechem říká: "V Třinci jsou natolik skvělí hráči, že jsem jim ani nemusel radit, jak na Liberec. Od toho máme trenéra, aby nám dal instrukce a video o soupeři. Já sám jsem nemusel nic tajného na Liberec prozrazovat."

Tomášovo angažmá v Třinci trvá už něco málo přes měsíc. Nabízí se tedy otázka ohledně adaptace na nové prostředí. Jak je zatím spokojen se slezskou štací?: "Nemohu si na nic stěžovat. Je to v naprosté pohodě, máme v šatně srandu, což je podstatné. Chybí nám akorát trochu víc bodů v tabulce. Potom by to bylo úplně skvělé."

Padl i dotaz ohledně života v městě u česko-polských hranic. Taky v tomto ohledu má muž s číslem 12 pozitivní slova: "Bydlím stále na hotelu Steel a je to fajn. Když se podívám na Třinec a Liberec, tak by se to dalo jen těžko porovnat. Jsou to dost odlišná města. Klub i celé zázemí jsou na vysoké úrovni. Máme jedno z nejlepších mužstev v rámci celé extraligy. Jsem proto v Třinci opravdu hodně spokojený."

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary