Tiskovka Ocelářů: Věříme v návrat na vrchol!

07.09.2016 · Martin Stebel
Press centrum třinecké WERK ARENY bylo ve středu 7. září svědkem předsezonní tiskové konference HC Oceláři Třinec. Během setkání, kterého se zúčastnil Pavel Marek, Vladimír Kýhos a nový kapitán Zbyněk Irgl, zazněly především vize pro nadcházející extraligový ročník 2016/17.

Napravit nelichotivý dojem z loňské nepovedené sezony a předvádět divácky atraktivní hokej. To jsou zcela logicky nejdůležitější přání představitelů klubu: "V přípravě jsme sehráli devět zápasů. Máme 6 výher, 3 prohry. Z trenérského pohledu jsem spokojený. Mužstvo přijalo systém, který jsme po něm vyžadovali. Hráči se s tím sžili, hra vypadá dobře. Doufám, že se to bude postupně zdokonalovat a výkony převedeme do extraligy. Musíme mít dobrý vstup. O sestavě máme jasno. Nebylo to ale vůbec jednoduché, protože všichni hráči prokázali dobrou výkonnost. Michal Kovařčík podal v přípravě dobré výkony, v týmu se určitě objeví, ale do úvodu jsme nominovali zkušené hráče, kteří vědí, jak to v začátku sezóny probíhá. Potřebujeme zachytit úvod," hlásí hlavní kouč Vladimír Kýhos.

Kádr ambiciózního oddílu prošel oproti loňsku poměrně zásadní proměnou, což kvituje generální ředitel Pavel Marek, jenž okomentoval jednotlivé posily: "Jsme velmi rádi, že se nám povedlo zpátky přivést Martina Růžičku. Je to typický střelec, výborný hráč do přesilovky. Svým přístupem je navíc hnacím motorem týmu, protože chce pořád vyhrávat. Podobným hráčem je Kuba Petružálek. Má tah na branku, umí dát gól a nebojí se vzít zodpovědnost sám na sebe. Rastislav Špirko je výborným centrem, je to hráč do kombinace. V přesilovce jako levák umí dát gól. Na pozici centra to pro nás je skvělá posila. Cory Kane přišel na zkoušku a je to velké překvapení. Je to všestranný hráč, výborně technicky vybavený. To jsou přesně naše představy."

Novým lídrem ocelářské kabiny a majitelem hrdého písmene "C" na prsou bude od nové sezony Zbyněk Irgl. Pro muže, který se obdivuhodně popral se zdravotními obtížemi a prožil opravdu dojemný životní příběh, to bude de facto čerstvá zkušenost: "Je v podstatě jedno, kdo bude kapitánem týmu. Naše mužstvo má hned několik opor, je tady víc hráčů, kteří mohou být vůdčími osobnostmi, vždy se bude jednat o kolektivní debatu. Důležité bude, abychom táhli za jeden provaz. V pátek uvidíme, jak je mužstvo natěšené. Můj charakter mi jasně velí vítězit. Věříme, že se dostaneme znovu na vrchol!"

Motivace pro triumf v extraligové premiéře, která se koná už pozítří od 17:00, bude značná: "Pokud v pátek zvítězíme, tak hráčům slibuji nějakou svačinku. Jako bývalý hráč Pardubic je chci určitě porazit," sdělil s úsměvem na tváři přítomným žurnalistům na závěr tiskovky Pavel Marek.

Hluboký respekt a uznání si zcela jistě zaslouží fanoušci Ocelářů, kteří navzdory nepovedené sezoně 2015/16 zachovali svému klubu příkladnou věrnost. Nejlépe o tom svědčí číslo o prodeji permanentních vstupenek, které se blíží loňským údajům - celosezonní kartu na domácí zápasy Ocelářů si s předstihem zajistilo úctyhodných 3450 osob!

Aktuální kádr A-mužstva HC Oceláři Třinec:

Brankáři (3): Peter Hamerlík, Šimon Hrubec, Juraj Šimboch.

Obránci (10): Marian Adámek, Lukáš Doudera, Milan Doudera, Lukáš Galvas, Josef Hrabal, Bohumil Jank, Tomáš Linhart, David Nosek, Michal Roman, Vladimír Roth.

Útočníci (17): Martin Adamský, David Cienciala, Vladimír Dravecký, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, Zbyněk Irgl, Lukáš Jašek, Cory Kane, Michal Kovařčík, Kamil Kreps, Rostislav Marosz, Jakub Petružálek, Jiří Polanský, Daniel Rákos, Martin Růžička, Ján Sýkora, Rastislav Špirko.

Dnes v 17:00 | Jun.
HC Kometa Brno