Partnerský klub Nadační fond
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Fanshop Rozpis ledu

Táta byl vždy přísný trenér, přiznává Filip Zadina

01.08.2018 · Martin Stebel
Jak už jsme vás dříve informovali, s Oceláři se v těchto dnech připravuje taky nadějný útočník a syn třineckého asistenta trenéra FILIP ZADINA. Česká jednička letošního draftu NHL a nejlepší střelec národního týmu U20 na minulém mistrovství světa této kategorie si velmi pochvaluje prostředí WERK ARENY, zároveň se už však těší na sezonu, kdy bude usilovat o stabilní pozici v Detroitu.

Filipe, většina fanoušků tě asi bude vnímat jako odchovance Pardubic, jenže první hokejové krůčky jsi udělal zde v Třinci...

Je to tak. Narodil jsem se sice v Pardubicích, ale poté dostal táta nabídku z Třince a tady jsem jako malý prcek chodil do mateřské školy. První hokejové krůčky jsem opravdu dělal ještě ve staré Werk aréně na Lesní. To mi byly myslím čtyři roky. V Třinci jsem se učil bruslit a sbíral první hokejové základy.

Jak dlouho se budeš s Oceláři připravovat, než se znovu vydáš za "velkou louži"?

V Třinci budu trénovat minimálně týden, možná trochu déle, to ještě uvidím. Tréninkové zázemí je tady super, což je důležité.

Po nějakém čase navíc znovu můžeš sdílet bydlení se svými rodiči, že?

Je to moc příjemné, trávit zase pár dnů spolu s tátou a mámou. Bydlíme v Bystřici, kde se o nás vzorně stará mamka. Vytváří nám opravdu skvělé zázemí.

Krom hokejových tréninků musíš v těchto dnech makat i na řidičském oprávnění...

Je to tak, dělám tady autoškolu. Jízdy máme převážně v Českém Těšíně, kde nic moc nejezdí a je to klidnější. Nejhorší jsou přechody pro chodce. Abych nezazmatkoval, aby mi tam někdo neskočil, abych prudce nezabrzdil. Chci si papíry na auto udělat, abych už měl v Americe řidičák a mohl jezdit na zimák.

Jakou nejlepší radu do hokejového života ti dal táta Marek?

Táta se mi snaží pomáhat neustále a rady mi uděluje prakticky každý zápas, dokáže vytknout, když něco dělám špatně. Neustále se snažil, abych se zlepšoval. Docela často mi kladl na srdce, abych pořádně bruslil, abych nepřestal hýbat nohama. Táta se mi v tréninku věnoval od dětství až do juniorky. Je pravda, že na mě byl vždy přísný a to stále platí. Kdyby ale nebyl tak přísný, možná bych nebyl tam, kde jsem teď. Jsem zvyklý na morálku a vůbec mi to nevadí.

Všiml jsem si, že během čtvrtfinálové série play-off Ocelářů proti Pardubicím jsi na svém twitterovém účtu veřejně podpořil třinecké mužstvo, což vyvolalo dost negativní reakce u některých fanoušků Dynama...

V Třinci jsem vyrůstal, prožil jsem tady první roky života, proto jsem cítil, že musím podpořit Oceláře, kde trénuje táta a kde znám spoustu hráčů. Kdyby proti sobě stály třeba juniorské výběry, možná bych fandil Pardubicím, ale v áčku Dynama jsem byl velmi krátce. Proti Pardubicím absolutně nic nemám, ale moje sympatie tehdy ve čtvrtfinále určitě patřily Třinci.

Jak odhaduješ sílu a ambice třineckého kádru pro následující sezonu?

Nechci to zakřiknout, ale tým vypadá nadějně. Navíc přišly super posily - Bukarts a Viedenský. Myslím si, že tým se semkne a mohl by zopakovat loňskou sezonu. Věřím, že si to sedne a Třinec bude šlapat jako tým. Minulá sezona byla úžasná a chtělo by to na ní minimálně navázat!

Předpokládám, že myšlenky už směřuješ k sezoně v zámoří, kde ohledně tvé osoby panují velká očekávání...

Bude to těžká zkouška, ale nebojím se toho. Funkcionáři Detroitu říkali, že potřebují dávat víc gólů. Minulou sezonu totiž mnohdy prohrávali o gól či o dva. Říkali, že mě loňskou sezonu, kdy jsem byl v Halifaxu, hodně sledovali. To je údajně důvod, proč si mě vybrali, že umím pořádně vystřelit a dávat góly. Jen doufám, že důvěru nezklamu.

Foto: barstoolsports.com