Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Takový vstup jsme si představovali, těší Martina Adamského

04.04.2011 · Martin Stebel
Na ledě se doslova vznášel a svým pohybem dělal vítkovické obraně velké starosti. Martin Adamský byl autorem vítězné trefy v prvním finálovém duelu, kdy Třinec zdolal Vítkovice 5:2. "Na soupeře jsme se dobře připravili," prozradil během pozápasového hodnocení.

Martine, první střetnutí finále je za vámi. Jak zní tvé hodnocení?

Zápas mohu hodnotit jen pozitivně. Věděli jsme, že Vítkovice budou nepříjemně kousat, ale byli jsme na jejich hru důkladně připraveni. Důležité bylo, že jsme šli do vedení a náskok dokázali navýšit. První výhra nás snad nakopne. Mám z našeho výkonu dobrý pocit. Takový vstup do finále jsme si představovali.

Od úvodní třetiny byla aktivita na vaších hokejkách...

Takový byl záměr. Chtěli jsme si hned na začátku vytvořit tlak a pokud možno skórovat. Stejná taktika slavila úspěch v semifinálové sérii proti Slavii. Hru Vítkovic jsme si poměrně detailně rozebrali u videa a bylo nám jasné, že musíme začít aktivně a nepouštět je moc často k naší bráně.

Ve druhé dvacetiminutovce jsi vsítil třetí gól, který byl v konečném součtu vítězný...

Dobrou práci tam udělal Erik Hrňa. Vyhrálo se buly, vyjeli jsme z pásma a povedlo se mi puk propasírovat do branky. Jsem pochopitelně moc rád za svůj gól. Navíc to byla rozdílová trefa, což je naprosto super pocit.


Martin Adamský se v prvním finále prezentoval rozdílovým gólem na 3:0. foto: Marian Ježowicz

Po vítězném semifinále jste měli jen dva dny odpočinku, hosté pauzírovali týden. Nebyla na vaší straně obava, že soupeř bude mít víc sil?

Myslím si, že tohle nehrálo žádnou roli. Dokonce bych řekl, že to je naše výhoda. Byli jsme v zápasovém zatížení a navíc když se postoupí do finále, je to euforie a nějaká únava se lehce odbourává. Není důležité, jestli má člověk dva dny volna, nebo třeba týden.

Zítra je na programu odveta, nový příběh...

Budeme chtít navázat na dnešní výkon a znovu zahájit aktivně. Je mi jasné, že Vítkovice si udělají rozbor naší hry a zřejmě budou víc kousat. Jsme si vědomi toho, že dnes jsme tam měli v některých momentech i slabší pasáže hry. Musíme si z toho vzít ponaučení a znovu makat na 110 procent.

Pozitivním faktorem pro úspěch je i bouřlivé třinecké publikum...

Naprosto souhlasím. Dnes tady byla skvělá kulisa, ostatně jako v celém průběhu letošního play-off. Nechci aby to vyznělo jako fráze, ale fanoušci jsou pro nás opravdu šestým hráčem na ledě. Moc jim děkujeme a prosíme o stejnou podporu i v úterý.

Fotogalerii z utkání Třinec - Vítkovice naleznete zde.