Stý domácí zápas ve WERK ARENĚ, Oceláři hostí Chomutov!

07.10.2017 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Hokejový víkend v Třinci pokračuje! Oceláři v neděli na svém ledě přivítají chomutovské Piráty, utkání, ve kterém půjde o velmi důležité body, bude jubilejním stým domácím utkáním Ocelářů v nové WERK ARENĚ! Duel startuje v nedělních patnáct hodin, přijďte podpořit Slezany v těžkém souboji!

Sponzorem nedělního utkání jedenáctého kola Tipsport extraligy mezi Oceláři a Chomutovem je společnost Alpa, a.s.

Piráti Chomutov

Minulá sezona byla z pohledu chomutovského celku velmi vydařená. Piráti se přes předkolo prokousali až do semifinále, kde nestačili na liberecké Bílé Tygry. Po úspěšné sezóně se tým ze severu Čech musel vypořádat s několika odchody. Mezi nejvýznamnější ztráty patří přestup beka Jana Rutty a útočníka Davida Kämpfa, oba šli zkusit své štěstí za oceán, oba šli do týmu Chicago Blackhawks. Chomutov celkem opustilo deset hráčů.

K Pirátům naopak přišlo sedm hokejistů. Z Plzně obránce Slovák, z Karlových Varů útočník Tomeček. K dalším příchozím patří obránci Rašner (z OLO), Grman (Žilina) a Kadeřávek (Znojmo), útočné řady pak posílili Havel (Sparta) a Rob (České Budějovice). Vedení chomutovského celku se nakonec povedlo udržet svou největší hvězdu Michala Vondrku, kterému klub dlužil finanční prostředky.

S pozměněným kádrem se Chomutovu povedl vstup do nového ročníku velmi dobře. Piráti zvítězili v úvodních pěti duelech, v deseti kolech tým kouče Vladimíra Růžičky nebodoval jen dvakrát, a to doma s Plzní a Hradcem Králové v posledním kole. „Viděli jsme vyrovnané utkání s minimem šancí. Byla velká škoda, že jsme po našich chybách v obranném pásmu inkasovali hned potom, co jsme se dostali do vedení. Na konci druhé třetiny jsme měli dvě zbytečná vyloučení, která hosté potrestali. Snažili jsme se utkání zkorigovat, ale bohužel se nám to povedlo jenom na 2:3. Hradec si to poté pohlídal,“ řekl asistent Petr Martínek po posledním zápase.

Poslední zápas Chomutova

6. října 2017: Piráti Chomutov – Mountfield Hradec Králové 2:3 (0:0, 1:1, 1:2).
Branky a nahrávky: 25. Slovák (Mrázek, Vondrka), 50. Poletín (Valach) - 26. Pláněk (Koukal, Vopelka), 41. Köhler (Gregorc, Bednář), 45. Koukal (Bednář, Pavlík).
Sestava Chomutova v posledním zápase: Laco – Mrázek, Flemming, Grman, Valach, Dlapa, Slovák – Vondrka, Huml, Tomica – Skokan, Růžička, Sklenář – Koblasa, Lauko, Poletín – Tomeček, Chlouba, Chrpa.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v pátečním kole na svém ledě hostili pražskou Spartu, šlágr kola dopadl pro hráče s drakem na hrudi výborně. Družina kapitána Lukáše Krajíčka zdolala Pražany v poměru 4:1 a zastavila sérii dvou proher v řadě za sebou. Získané tři body posunuly Oceláře na třetí příčku tabulky, o skóre před jejich nedělního soka.

“Nám pomohly dvě rychlé branky, náš nástup byl výborný. Sparta od druhé třetiny přidala, vytvořila si šance, ty ale končily v náručí Šimona Hrubce, který dnes podal skvělý výkon. Nám se pak povedlo odskočit v přesilovce, ve třetí třetině jsme přidali další gól a utkání si již pohlídali. Mrzí nás ale inkasovaná branka, Hrubec by si čisté konto zasloužil. Děkuji klukům, speciálně těm mladším hráčům, kteří byli v zápase hodně vidět a postarali se o dnešní vítězství,“ liboval si Václav Varaďa po cenném vítězství.

Svěřence trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny v neděli čeká další domácí duel, jednoduchý zápas to zcela jistě nebude. Pod Javorovým se utkají tabulkoví sousedé, které dělí jen skóre, dá se očekávat atraktivní bitva. “Bude to těžký zápas. Chomutov je výborný tým, my do zápasu musíme nastoupit stejně, jako proti Spartě. Myslím, že to bude dobré,“ věří David Cienciala.

Poslední zápas Ocelářů

6. října 2017: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Cienciala (Hrňa, Irgl), 6. O. Kovařčík (Chmielewski, M. Doudera), 29. Roth (Martin Růžička, Polanský), 50. Adamský (Svačina, Krajíček) – 57. Forman (Říčka, Černoch).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Doudera, Krajíček (C), Linhart, Roth, Musil, Adámek – Rákos, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Svačina – Hrňa, Cienciala, Irgl – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski.

Poslední vzájemný zápas

Naposledy se nedělní soupeři potkali v březnu letošního roku, kdy se utkali v rámci čtvrtfinále play-off. Oceláři, kteří do série vstoupili v roli favorita, nedokázali zdolat houževnatý Chomutov, hráči s drakem na hrudi zakončili pouť minulým ročníkem extraligy v šestém zápase právě na ledě chomutovských Pirátů. Slezanům se povedl vstup do utkání, kdy po trefách Petružálka, Rákose a Adamského vedli o dvě branky. Domácí ale v dalších minutách otočili zápas na svou stranu a slavili postup do semifinále.

24. března 2017: Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 5:3 (1:3, 2:0, 2:0).
Branky a nahrávky: 12. Skokan (V. Růžička, Kämpf), 29. Mrázek (Raška), 40. Skokan, 44. Poletín (Flemming, Huml), 59. Rutta (Koblasa, Kämpf) – 10. Petružálek (Netík, Kreps), 17. Rákos (Krajíček, Kreps), 17. Adamský (Kane).

O zápase

Hrací den: 11. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 8. října 2017, 15:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec